Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

Здравейте искам да ви попитам как чрез фотошоп (или друга програма) мога да си нарисувам аниме герой, има едно клипче, в което е показано, но е само оцветяването а на мен са ми трудни контурите... Само да кажа става дума за рисуване на компютър, а не с таблет. Ако искате мога да ви покажа снимката на рисунката която съм направила на ръка и искам да я направя в компютърен вариант..Малко ми е гадно че нямам скенер защото поне тогава нямаше да се налага контури да правя :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Качи да видим снимката. Иначе на фотошоп, може да се рисува всичко, вече зависи си от човека, колко може.

Специално аз не мога, да рисувам директно в компютъра, понеже съм левичар, а държа мишката с дясната ръка. :laughing:

Иначе има настройване на четки, моливи и всякакви инструменти с които да се нанася контур. Но за мен това е много трудно и не бих могъл с мишка да направя това което ще направя с молив. Скенер е добре да имаш, но не е 100% задължително, защото и аз до скоро си снимах скиците с телефона и после се ги пререботвах :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, че си без скенер. Стига да снимаш фронтално, защото когато снимаш с Фотоапарат или телефон, ако си под ъгъл, много е възможно да изкривиш самото изображение и да изглежда малко в переспектива.

opt1351622386y.jpg

Тук направих една проба, на това как примерно може да се оцвети на фотошоп същата картинка.

Както е вижда, и на мен ми куца контура, защото го ограждам с ласото и боядисвам от вътре каквото съм оградил. :laughing1:

Крив и неточен е, но пък с повече ефекти и светлосенки, може да се излъже окото на първо гледане че всичко си е ок.

То и зависи за какво ти трябва дадената картинка де. Ако просто си оцветяваш за удоволствие, мисля че най правилният начин е да боядисваш смело, както си искаш без да се интересуваш дали ще се хареса от другите :) Важно е на теб да ти харесва.

Отделно на това мога да кажа, че може да се оцветява и без контур, както направих аз със дървото днес.

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Аз лично и с таблет пробвах, евтин. Не знам, нещо май не ми се учи да рисувам с компютър. Предпочитам да си драскам карикатурите на лист, да сканирам и да качвам с леко crappy качество...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично и с таблет пробвах, евтин. Не знам, нещо май не ми се учи да рисувам с компютър. Предпочитам да си драскам карикатурите на лист, да сканирам и да качвам с леко crappy качество...

 

Чудни са така и има стил. Може малко да се изчисти шума от сканирането но това е лесно пък и се решава с по-хубав скенер и филтър на фотошопа (или гимп)

Link to comment
Share on other sites

По-хубав скенер е решението, щото тоя ги прави с доста ниско dpi и това прави чистенето на шума по-трудно. Ама това е въпрос на капиталовложение, а Ноември ми е обикновено тежък месец в това отношение...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Още преди няколко дена завърших тази..Това ми е първия опит с фотошоп или каквато и да е програма..Надявам се да ви хареса:

__light.jpg

 

Супер първи опит, много добре се е получило :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Я кажете, как е по-добре: Прасето напада ловеца или ловеца гони прасето?

 

 

 

Off/ Най-добре "Прасе с ябълка по Коледа". :laughing1:

 

roast-suckling-pig.jpg

 

 

П.П. А моето "прасе" се изографиса прекрасно върху чашата - трябва да ти я снимам да видиш как се получило. Благодаря ти още веднъж! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Прилича, че гони нещо или се е запътило с ентусиазъм на някъде за нещо си. та по-скоро гони бяга към нещо, а не от.

ПП

Баси крокодилските зъби дето има това прасе

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

П.П. А моето "прасе" се изографиса прекрасно върху чашата - трябва да ти я снимам да видиш как се получило. Благодаря ти още веднъж! :bowdown:

 

 

Непременно искам да я видя. :)) чашата. Даже мислих да ти пиша да ми я снимаш. Искам да сравня моята работа с оригинала, да видя общо взето добър имитатор ли съм :)

 

 

Миро, очаквах подобна забележка от теб още преди да съм прочел поста :lol: Обаче хич ме няма по зъбите и за това винаги импровизирам при тях или ги карам по през пръсти. :))

 

Иначе като взема средното и от двете мнения мисля, че знам какви промени да направя за да си довърша рисунката. :punk

Link to comment
Share on other sites

Оправи си свинята, че с тия биволски роги в устата се резили цялата картина....Иначе е много арно, ма не и така...Веднага правя асоциация с Моторхед...

 

Motorhead_Logo.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

http://lovcite.com/bg/galeriya/47.html ей тука виж на това - само бивните се виждат, другите са скрити от джуките - та може би ще изглежда по-достоверно без другите зъби :)

Аз пък първо си мислех, че това встрани му е езика - един вид бяга като весело кученце изплезило език, не го свързах с бивните.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз пък първо си мислех, че това встрани му е езика - един вид бяга като весело кученце изплезило език, не го свързах с бивните.

 

И аз така ама то кефи по този начин

Link to comment
Share on other sites

Език си беше .. и си представям как гони някой, носещ трюфели за да му ги изяде :) Едно такова надъхано и му текат лигите вече

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Език си беше .. и си представям как гони някой, носещ трюфели за да му ги изяде :) Едно такова надъхано и му текат лигите вече

 

Мда. Изглежда щастливо тва прасе.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...