Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

33836_1720688535684_1192422260_1845937_1203705_n.jpg

 

Малко упражнение... Дори не съм се заигравал сериозно да подготвям повърхностите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вашият арт ме кара да се чувствам гадно, че само кучета рисувам и само те ми са в главата. хахаха Впрочем, рисувам и пеизажи... ама от година не съм седнал да хвана четка и да нарисувам нещо красиво.

Много хора се изобразяват като животни, странни, космати, зъбати... та и аз направих нещо такова. :)

2c8f5e95d4ae1bbd.png

Петна - щото понякога съм голям мръсник и подла гадина

Рошава козина - заради това че съм доста небрежен и се усещам вече дърт

Учуден поглед - защото съм твърдоглав и никога не искам да видя нещата както хората ги виждат

Масивни уши - защото ем имам добър слух, ем отказвам да чуя какво ми се говори

Голяма муцуна - да мога да е навирам навсякъде хаха

Нацупена физиономия - защото всичко ми е криво

Маркировка на ръката - за да ми напомня колко гаден бях

Атлетично тяло - за да ме държи силен физически и психически та да се справям с проблемите в живота

Зъби - щото съм кръвопиец

Брадичка - да има кой какво да дърпа за да ми държи езика зад зъбите

 

______________________________________________________________________

Атанасе... не знам, в нещата които правиш има нещо меланхолично, поне за мен, което много ми допада. Всеки пък като постнеш нещо и като метна поглед то ме вкарва в едни размисли и от тях та към една носталгия... няма го този кич, който се среща навсякъде и също така липсва този "огромен напън" в стремежа да стане красиво.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

33836_1720688535684_1192422260_1845937_1203705_n.jpg

 

Малко упражнение... Дори не съм се заигравал сериозно да подготвям повърхностите...

 

 

усещам че ще стане добре само където няма да ти стигне кората за цялата коса

Link to comment
Share on other sites

Така ще го оставя. Бях го запланувал да е медальон с елипсовидна форма, но така ми харесва повече. А и няма да го завършвам...Сега си правя нов медальон,scrimshaw, пак като тренировка/все пак искам да се усъвършенствам/...да видим какво ще стане.

 

Стенли, мразя кича във всяка една негова форма.

 

Ред. : http://www.facebook....60&l=9227314334

 

 

Тук са няколко детайла от това, което правя в момента. По-матовите детайли ще бъдат оцветени. Техниката е като на татуировките, но в кост.

 

Завършено е, мастилото е печатарско.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

е нормално е при нови техники да има неща които да са различни от това което искаш на мен лично не ми изглежда на нещо сгрешено по скоро си мисля че има още да се работи по него. това глава на вълк ли е или аз на такова си го оприличавам?

 

Аз също тръгнах да правя нещо различно но тъй като се разочаровах от резултата се въздържах да го показвам.

надявам се следващият опит да е по-сполучлив и да мога да го покажа :)

Link to comment
Share on other sites

Глава на вълк е, да. На практика няма какво повече да се прави по нвго, освен да се оформи като медальон.

А това ще го слагам на поставка. Снимката е малко неясна...

 

179388_1741392173262_1192422260_1870994_3879183_n.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

изглежда обещаващо а и мотива в любимият ми "закачлив" стил от който ми идва идея ако напримир се изреже гущерчето като фигурка и да се понашари малко като онези дъждовниците ако се сещаш ще има много приятна и весила визия и също може да намери приложение като медальон

Link to comment
Share on other sites

Идеята беше за медальон, но не обичам да се повтарям. Това е третият опит, първите два бяха с различна обработка на дървото, именно за да се докара шаренийка, но поради липса на правилните реактиви нищо не се получи.

Link to comment
Share on other sites

Ъм, да...И съм правил опити...ако искаш, ще ти снимам гнусотията. Това със запълването се ползва повече при дръжките на ножове/като се ползва доста често и вакуум/. Аз лично не смятам, че е подходящ метод при резбоването.

Link to comment
Share on other sites

165354_1750957252383_1192422260_1889954_6539617_n.jpg

 

 

Материал:тагуа(растителна слонова кост), по поръчка. Цена:10лв, щот е за приятел. Иначе около 50лв...

 

Ред. Това е само контура, ще се доработва.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

166304_1752411848747_1192422260_1892544_527789_n.jpg

 

Завършено. Капачката от химикалка е за мащаб.

 

Ред: абе тая тема май аз и ПМП си я присвоихме ph34r.gif

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Реплика на един "клиент":Ееее, аз за тия пари найш къв сребърен ланец ще си взема!". Моя отговор:"Хубу, ела вкъщи, давам ти необработен материал, инструментите, машината, шкурките и сам си го правиш. Пари за тока няма да ти вземам.Ако се справиш за по-малко от ден, даже аз ще ти платя." Плати си на момента :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то някои хора си мислят че като изглежда малко и опростено и непременно трябва и да е ефтино.

Същото е и с татусите. И аз имах подобен случай, за малък надпис на китката. Човекът беше обеден, че 5 буквен надпис с черен туш и големина 10 на 5 см няма как да струва 40 лева, Обаче си е толкова. Не съм му обяснавал защо, но му предложих 2 места където също може да си го направи. Къде по-скъпо къде по-евтино.

Незнаяно как и защо все пак се съгласи и се нашари при мен. Иди че го разбери :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Цяла сутрин се опитвам да направя боец който да е модел за щампа на тениска за момчета, но все нещо бъркам в пропорциите.

дайте малко акъл, как да ги направя тези крака, на скокливия и нещо в рамото не ме кефи.Приемам всякакви съвети. :)

bwy1296131485f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Абе ако питаш мен, изглежда си супер! Ама ако искаш идея...!

Пробвай се да свиеш ръката малко, да не е така изпъната нагоре, може да се получи по-добре.

Глезенът на сгънатия крак може да минава зад другият крак. Нещо от сорта на рой или кен от стриит файтър.

Просто позата ще изглежда малко по в средата на действието, което героя извършва.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Абе ако питаш мен, изглежда си супер! Ама ако искаш идея...!

Пробвай се да свиеш ръката малко, да не е така изпъната нагоре, може да се получи по-добре.

Глезенът на сгънатия крак може да минава зад другият крак. Нещо от сорта на рой или кен от стриит файтър.

Просто позата ще изглежда малко по в средата на действието, което героя извършва.

 

Ами то, аз точно този удар от стийт файтера исках да изрисувам.

Дори търсих картинки на него за да видя анатомията на тялото точно по това движение.

Но така и не открих нещо което да ми свърши работа, и карах по фантазия.

За ръката както казваш не знам, иначе кракът миже да се посгъне наистина.

ще видя какво ще направя накрая.

Link to comment
Share on other sites

Ето ти една картинка с Рой от стриит файтър... ЛИНК

 

Айде сега ти ми кажи какво мислиш за това.

aa921778d9aa51d5.PNG

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...