Jump to content
BulForum.com

MP3 - гловоболие


genecatcher

Recommended Posts

Искам съвсем сериозно да сондирам мнение от всички. Имате ли главоболие, когато слушате MP3 дълго време, и ако да на какво може да се дължи.

 

На мен ми се случва понякога и си мисля, че може да се дължи на факта, че MP3 компресията е на психологическа основа.

Link to comment
Share on other sites

Ако слушаш mp3kи усилени до дупка, задължително ще те боли главата!  :lol:

:D  :tongue  :wir  :P  :D  :woot

 

В случая изключвам силното слушане. То каквото и да слушаш силно, все ще те боли главата, така е.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък никога не ме боли глава от нищо :tongue

Edit:само по някой път като съм болен ама трябва наистина да съм много зле за да ме заболи :blink:

Link to comment
Share on other sites

В случая изключвам силното слушане. То каквото и да слушаш силно, все ще те боли главата, така е.

 

 

Значи слушаш продължително време :D

 

 

Ако си минал през мОзикалното училище, където цари безобразен шум, значи няма да имаш проблеми с нищо. :P

Link to comment
Share on other sites

мен лично не ми пречи и не ме боли глава но имам 1 пр. дето некво разпраа че го боли глава като слуашал мнооо мп3 но за него много е 1 4ас няма и толкова такаче нз ! :)

Link to comment
Share on other sites

Искам съвсем сериозно да сондирам мнение от всички. Имате ли главоболие, когато слушате MP3 дълго време, и ако да на какво може да се дължи.

 

На мен ми се случва понякога и си мисля, че може да се дължи на факта, че MP3 компресията е на психологическа основа.

Не бих казал, че мп3 компресията е на 'психологическа' основа..

Тя е като всяка друга компресия, MPEG, DivX, xvid и др. Базира се на несъвършенствата на човешките сетива. По същата причина не виждаме трептене, когато едн акрушка свети (трепти с 50 HZ, въпреки голямата латентност на крушката).

Кодирай един WAV, после декодирай мп3-ката и сравни оригиналния и декомпресирания файл и виж разликите. Ако въведените артефакти в компресирания вариант са осезаеми, вероятно подсъзнателно това дразни мозъка, като всеки лошокачествен запис между другото.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме боли глава ужасно много,когато седя повече от 3 часа на компа,а ако през това време слушам и мп3 и нямам думи тогава.Друго си е с музичка от CD,съвсем сериозно!Има нещо...

Link to comment
Share on other sites

Досега не съм имал проблеми... а аз слушам mp3 по цял ден. И все пак препоръчвам да се придържаш към по-високия bitrate :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нон-стоп слушам музика на мп3 и не ме е боляло глава до сега.През ваканцията направих 1 тест-слушах една и съща песен в мп3 формат в продължение на 14 часа и ме заболя главата ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз нон-стоп слушам музика на мп3 и не ме е боляло глава до сега.През ваканцията направих 1 тест-слушах една и съща песен в мп3 формат в продължение на 14 часа и ме заболя главата ;)

I az sym zabelqzyl che ima znachenie raznoobrazieto.

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал, че мп3 компресията е на 'психологическа' основа..

Тя е като всяка друга компресия, MPEG, DivX, xvid и др. Базира се на несъвършенствата на човешките сетива. По същата причина не виждаме трептене, когато едн акрушка свети (трепти с 50 HZ, въпреки голямата латентност на крушката).

Кодирай един WAV, после декодирай мп3-ката и сравни оригиналния и декомпресирания файл и виж разликите. Ако въведените артефакти в компресирания вариант са осезаеми, вероятно подсъзнателно това дразни мозъка, като всеки лошокачествен запис между другото.

Тук нещо си в грешка мой човек.Ако говориш за луминисцентна лампа може,но ако става въпрос за обикновенна крушка много,ама мнооооого си далеч от истината ;) двете работят на съвършено различен принцип.

Аре със здраве :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че нама общо между главоболието и формата на песента, въпреки че е възможно да има някаква връзка! Аз до колкото знам, мп3-йката прилича (образно казано) на оная детска игра дето съединяваш точките и се получава нещо си, е та мп3-йката са самите точки и мозъка си ги съединява за да извлече максималната информация така че е възможно, защото той един вид се затормозява! Оффф стига съм ръсил глупости :wir едва ли е така! Мен лично не ми се е случвало!

Link to comment
Share on other sites

ми неее откакто съм с колонки, най много някой друг да го боли главата :devil

обаче като бях със слушалки след 3-4 часа и почваше не от звука а от това че ми натискаха глъвътъ :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...