Jump to content
BulForum.com

търся евтин компютър втора употреба


Recommended Posts

една приятелка се нуждае от компютър за игри,музика,филми ,интернет.Ако някой предлага компютър с cd rom и звукува карта,със всичко нужно за един начинаеш ,защото тя не разбира от компютри и няма да може да се оправи,нека да каже.Желателно е компютъра да е между 50-100 лева ,а ако може и монитор до 50 лв.благодаря ви предварително!!!!!!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

evi^^, не знам защо си мислиш, че за тези пари може да се намери машина, способна да върши тези неща, които си изброила. В твоите очи, това може би са много пари, но истината е, че за някаква машина, прилична, те са твърде малко. За да могат да вървят филми (даже без най-новите кодеци!) ти трябва компютър с поне 300MHz процесор, 128МВ RAM, 8-16МВ видеокарта, CD и харддиск (поне 3.2 GB, за да качеш операционна система + един филм). Само изброените до тук неща, могат да струват около 100 лева. За още 50 лева, да речем, че ще може да се намери 15 инчов монитор и каквото там остава -флопи, кутия мишка и клавиатура. И това ще бъде необходимият минимум. А, и звукова карта. Дали не пропускам нещо? Не знам колко трябва да са стари игрите за да тръгнат на тази машинка. Просто игрите ги отпиши! Трудна задача си поставила. Може би, ще се сглоби, ама някаква доста отчайваща конфигурацийка, дето само ще къса нервите! Пожелавам ти успех в търсенето! Обещавам да помагам, поне с акъл!

Link to comment
Share on other sites

е,добре,де,не разбирам много

просто и търся нещо добро до колкото е възможно за тези пари.имам представа ,че не са достатъчни за толкова добро нещо,но приятелката ми няма много възможност да си озволи нещо по-скъпо

Link to comment
Share on other sites

Aide stiga gluposti de ... predi 3 sedmici prodadoh edna mashinka za 80 leva (bez monitor) na koqto nqmashe film, koito da ne trygva... a beshe 366 mhz imashe 64 ram i 4mb video vgradeno intel810... 4e i kontra si igraeh s bot4eta i localno :)

Link to comment
Share on other sites

Aide stiga gluposti de ... predi 3 sedmici prodadoh edna mashinka za 80 leva (bez monitor) na koqto nqmashe film, koito da ne trygva... a beshe 366 mhz imashe 64 ram i 4mb video vgradeno intel810... 4e i kontra si igraeh s bot4eta i localno :)

Mnoo qsno! Az film sym gledal i na P2 266 s 64RAM i 2MB video, e vqrno beshe s Linux B) , no spored men oshte malko mu trqabvashe za da trygne i na windows :sick . Kolkoto do igrite ima kup hubavi igri koito shte vyrvqt (sveta ne pochva i ne svyrshva s doom3). Spored men za 100 lv spokoino moje da se nameri prilichen kompiutyr za novak samo e vajno dobre da podberesh softuera.

Link to comment
Share on other sites

Mnoo qsno! Az film sym gledal i na P2 266 s 64RAM i 2MB video, e vqrno beshe s Linux B) , no spored men oshte malko mu trqabvashe za da trygne i na windows :sick . Kolkoto do igrite ima kup hubavi igri koito shte vyrvqt (sveta ne pochva i ne svyrshva s doom3). Spored men za 100 lv spokoino moje da se nameri prilichen kompiutyr za novak samo e vajno dobre da podberesh softuera.

благодаря!ето че можело!наистина искам да и помогна,защото тя не разбира абсолютно нищо от компютри и не знае как да си избере.ако някой има оферта,да заповяда!

ами не е нужно да е с windows xp ,може и с windows 98,даже е по-добрият вариант,защото ще и е по-лесен,само на 98 е 'работила',и не е необходимо да бъде на бг.и ви казах,че няма възможност за по-скъп компютър

Link to comment
Share on other sites

Щом не разбира, ще иска да е със Windows XP, да е на български и т.н.

По-добре да изчака коледа и нова година да сурвака баба и дядо, и да отдели 250 300 лева. А иначе филми могат да тръгнат и на P166 който не струва повече от 40 50 лева ;)

Link to comment
Share on other sites

няма ли някакви предложения? :unsure:  :confused

 

ами според мен най-разумно би било да изчака още малко - досега щом е чакала значи ощте 2-3 месеца няма да и дойдат прекалено много а и току-виж вдигне бюджета малко че да си позволи нещо по-свястно. сериозно говоря такава барака каквато беше описана по-горе най-много да работи някой и друг месец или година най-много преди да почне да създава проблеми (стига да не почне да се дъни още от началото) а и наистина само нерви ще събере с това. Специално диска ако не е нов очаквай "интересни" изненади. Не знам за нея но ако аз си похарча последните парички за нещо и то вземе да се счупи от самосебе си много ще страдам.

 

имай предвид че тази техника се обезценява изключително бързо а и май най-ниски са цените между средата на септември и началото на ноември и след края на януари до към средата на април. може и да се бъркам и да ме коригират хората които са по-навътре в търговията но моето впечатление е такова. но при всички положения каквото можеш да купиш сега с едни пари след половин година за същите пари ще можеш да вземеш нещо значително по-добро.

 

поздрави от добрия старец ;)

Link to comment
Share on other sites

ами според мен най-разумно би било да изчака още малко - досега щом е чакала значи ощте 2-3 месеца няма да и дойдат прекалено много а и току-виж вдигне бюджета малко че да си позволи нещо по-свястно. сериозно говоря такава барака каквато беше описана по-горе най-много да работи някой и друг месец или година най-много преди да почне да създава проблеми (стига да не почне да се дъни още от началото) а и наистина само нерви ще събере с това. Специално диска ако не е нов очаквай "интересни" изненади. Не знам за нея но ако аз си похарча последните парички за нещо и то вземе да се счупи от самосебе си много ще страдам.

 

имай предвид че тази техника се обезценява изключително бързо а и май най-ниски са цените между средата на септември и началото на ноември и след края на януари до към средата на април. може и да се бъркам и да ме коригират хората които са по-навътре в търговията но моето впечатление е такова. но при всички положения каквото можеш да купиш сега с едни пари след половин година за същите пари ще можеш да вземеш нещо значително по-добро.

 

поздрави от добрия старец ;)

Be tva s obezcenqvaneto e malko typo. To po taq logika nikoga ne trqa da si kopuvame kompiutyr, shtoto sled 2-3 meseca she mojem da si kupim po-hubav. :blink:

Link to comment
Share on other sites

evi^^, не се лъжи по приказките, че филми щели да вървят и на Pentium 166 MHz!

Дълго време съм имал точно такъв процесор(MMX, 192 RAM), и повярвай ми, филмите НЕ вървят добре на него! Виж, видеоклип във формат .mpg вървеше, бих казал доста добре, но един DivX, xvid кодиран филм (каквито са почти всички вече) ще върви с примерно 10-15 кадъра в секунда на най-спокойните сцени, а в по-оживените е направо отчайващо - с под кадър в секунда, едва ли искаш това, при положение, че филмите са над 24 кадъра/сек.

Трябва ти нещо над 300 MHz, защото в случая филмите ще са най-тежкото нещо, което ще се пуска на тоя компютър. И както казаха по-горе, ориентирай се поне хард диска да не е много стар, защото той ще е най-слабото звено в компютъра.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vij kakvo dava priqtel za 70lv. A "EXPERTITE" da precenqt kak 6te sa filmite i igrite:

Procesir: Intel P2 200 Mhz MMX

na dyno: Gigabite GA-586

SDRAM: 48 MB

HDD 2Gb + 500 Mb (ne mi e napisal markata)

Video: S3 Virge PCI 325 4MB

Sound: Yamaha OPL-3

Windows 98 +flopi +LAN +Modem (po jelanie)

 

Za ~50 lv. si vzima Monitor 15"

Za o6te 10-12 lv. moje da vdigne pametta s 64 RAM

Za 10 lv. moje da si vzeme i normalno CD-ROM ustrojsvo

 

TOTAL: 140_145 lv.

:rolleyes:

OOPS! Maj trqbva6e da vidq datata na tyrseneto...

SORRY

Link to comment
Share on other sites

zna4i prodavasm slednoto pc

cpu intelceleron 333mhz slot 1

MB pentium 2 bxpro pc chips

cooler for celeron ball bearing

HDD -3.2 qunatum fireball 5200 /nqma lo6i sektori/

fdd 1.44 samsung

cd rom teac 32x

fax modem internal 56 voice v.90 rockwell

case mini tower 230W

sound on board

video on boaard 8mb

ram 32 mb pc 100

128mb pc 133

varvi si s diska s driverite s si4kite mu knijki

 

ako ti xaresva pi6i da se razberem za senata

Link to comment
Share on other sites

една приятелка се нуждае от компютър за игри,музика,филми ,интернет.Ако някой предлага компютър с cd rom и звукува карта,със всичко нужно за един начинаеш ,защото тя не разбира от компютри и няма да може да се оправи,нека да каже.Желателно е компютъра да е между 50-100 лева ,а ако може и монитор до 50 лв.благодаря ви предварително!!!!!!!!!!!!!! :D

 

 

 

 

az imam tova za prodavane:

Prodava se PC:

MB: Acorp ALI M1543C,3xPCI,3xISA,2XUSB

CPU: K6-450 Mhz

RAM:128MB/PC100

VGA:Voodo Banshe 16 MB

HDD:10 GB Maxtor

CD: Nec

FDD:1,44

Modem na slot ISA

Sound

Case:AT 200W

KB

Mouse-com1

 

 

nova tzena 170 lv

 

 

moje i lek komentar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

A az imam Pentum2 (Klamath) 266MHz, 64MB SDRAM, CD 52x, Bez Hard Disk, Vgradena zvuova, video i mrejova karta, s dva PCI i dva ISA slota.

Cenata na taia mashina e 70lv.

Ako ste zainteresovani mi pishete na RealUseR@abv.bg

Tva e

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...