Jump to content
BulForum.com

Internet през gprs


k-otixxx

Recommended Posts

Някой пробвал ли е да ползва интернет връзка за компютъра през GPRS модема на GSM а си.Аз правих безуспешни опити.През номер 1000 става (за Глобул),ама през gprs-не.Те и от MТел и от Глобул така са обяснили как става конфигурирането,че нямам думи.Самите те ако го направят шапка им свалям.Някой ако знае нещо да сподели опита си.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам искаш да ползваш телефона си като модем, чрез който да свържеш компютъра си към интернет. Трябват ти driver за модема. После действаш като при обикновен dial-up. Username i pass - mtel (за мобилтел естесвено) и номер *99***1# или *99#. Настройки ти трябват когато ползваш интернет през самият телефон...ъъъ без компютър. Дано съм бил ясен.

Link to comment
Share on other sites

Аз също ползвам WAP, но имам 1 приятел, който с GRPS чати :)

Връзва си телефона през IR и си чати - в чата трафика е супер малко тъй че е ефтинийка ;)

Link to comment
Share on other sites

Първо се обади в Мтел или Глобул и им кажи да ти активират GPRS-a. След няколко часа(те ще ти кажат колко) си рестартираш телефона и вече може да си ползваш GPRS-a.

Link to comment
Share on other sites

Първо се обади в Мтел или Глобул и им кажи да ти активират GPRS-a. След няколко часа(те ще ти кажат колко) си рестартираш телефона и вече може да си ползваш GPRS-a.

Това съм го направил като пуснаха gprs,аз го ползвам за wap,icq,mms,ама за интернета за компютъра се дъни нещо този gprs.Та не знам вече.

Link to comment
Share on other sites

Не е. Всички могат да го ползват.

Цитат от Мтел:

WAP и мобилен Интернет през GPRS са услуги, които М-Тел предлага на абонатите на договор. Съответно те трябва да бъдат активирани на Вашата SIM-карта, преди да можете да ги използвате.

Освен наскоро Мтел да са пуснали gprs за prima и да не съм разбрал.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Е такова решение лесно да имало на проблема ама кой да се сети:значи има едни команди дето се пишат за инициализиране на модема в мрежите на операторите.Та ето ги и тях:

AT+CGDCONT=1,"IP","inet-gprs.mtel.bg"-тва е за мтел

at+cgdcont=1, “ip”, “internet.globul.bg” -глобул

Ама тъпаците от Globul написали вместо кавички некви други кавички,и аз ги копвам направо от сайта и ги пействам ама йок.Сега като ги написах както требва като се отпуши един ми интернет през gprs та нема спиране.:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Кажете как да направя връзка с Интернет през мобилен телефон но не GPRS а да ползвам телефона само като модем.кабела е за КОМ-порт.Телефона има вграден модем 19200 и е NOKIA 6150...Обадих се на операторка ама не знаела как да стане...Помагайте моля защото ми трябва за утре това нещо да е готово!!!

Link to comment
Share on other sites

Кажете как да направя връзка с Интернет през мобилен телефон но не GPRS а да ползвам телефона само като модем.кабела е за КОМ-порт.Телефона има вграден модем 19200 и е NOKIA 6150...Обадих се на операторка ама не знаела как да стане...Помагайте моля защото ми трябва за утре това нещо да е готово!!!

С Nokia Pc Suite ;).

Link to comment
Share on other sites

Кажете как да направя връзка с Интернет през мобилен телефон но не GPRS а да ползвам телефона само като модем.кабела е за КОМ-порт.Телефона има вграден модем 19200 и е NOKIA 6150...Обадих се на операторка ама не знаела как да стане...Помагайте моля защото ми трябва за утре това нещо да е готово!!!

 

Зарядното включваш ли си в телефона когато искаш да го използваш като модем? Но дори и да успееш абв.бг се отваря за около 10-15мин и после ще хванеш къра като си видиш сметката за телефона :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...