Jump to content
BulForum.com

Как се поставят и инсталират компютарни компоненти


Recommended Posts

искам да си зголобя сам един комютар от други който са стари

интересувам се дали някой може да ми каже каде мога да намеря ниакакви обяснения как се качват и инсталират видео карти и RAM памет или нещо подобно

можели ниакои да ми препорача ниакакав такав учебник или нещо от сорта, или ниакоя такава страница която да ми е от помощ

благодаря ви предварително

целта ми е да си сложа още RAM i video karta и после да си монтирам и TV tuner

 

 

сажелиавам 4е небях написал точно ъаглавие и надиавам се така да е по добре и да несам збаркал форума простете ми :cry

Link to comment
Share on other sites

искам да си зголобя сам един комютар от други който са стари

интересувам се дали някой може да ми каже каде мога да намеря ниакакви обяснения как се качват и инсталират видео карти и RAM памет или нещо подобно

можели ниакои да ми препорача ниакакав такав учебник или нещо от сорта, или ниакоя такава страница която да ми е от помощ

благодаря ви предварително

целта ми е да си сложа още RAM i video karta и после да си монтирам и TV tuner

сажелиавам 4е небях написал точно ъаглавие и надиавам се така да е по добре и да несам збаркал форума  простете ми    :cry

 

Добре е,че си успял да намериш части,за да си сглобиш компютър.С тях трябва да са ти дали и дискове т.е. драивери,напр.за дъното и видео картата,

за процесора и рам паметта мисля че няма нужда от такива.Но строго те съветвам,НЕ ПИПАЙ НИЩО САМ,виждал съм как събира компютър,това е много

прецизна работа,на места даже пипат с ръкавици.Частите са с толкова финни запойки,че пипнеш ли неправилно,може непоправимо да я повредиш,дай ги на специалист от някой

магазин.Съмнявам се да ти вземе повече от 10$ за работата,помисли заслужава ли си за 20лева да се лишиш от едно иначе толкова яко нешо :excl:

 

tonyss@abv.bg

Link to comment
Share on other sites

Ако за пръв път гледаш вътре в кутията на компютър, не ти препоръчвам да правиш каквото и да било сам. Нямам идея за какви други стари става дума, но обикновено компоненти от стари компютри не са съвместими с новите дъна, както и съвременните компоненти не стават на стари дъна. От 2-3 стари може да направиш единствено малко по-мощен стар. Но класификацията стар/нов е относителна.

За начало иди в някоя компютърна фирма, занеси това, което имаш и попитай какво може да се използва от него, за да се направи друга машина. Преди това обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си изясниш какво ще се очаква от бъдещата машина: филми, интернет, офис приложения, игри, графика, CAD, и .т.н.

Каквото влезе в новата - влезе, останалото разпродай, ако можеш.

 

ЕДИТ: Освен това, TV-тунерите са изключително капризни и доста зор ще видиш :confused . Ако и процесора е под 1.6 GHz, ще става само за гледане на ТВ, но не и да си записваш предавания на харда.

Link to comment
Share on other sites

ivan_g, neznam dali ima takava knizka, kakvato tarsish ti, no kam dunata nai-chesto ima knizki, v koito e opisano koe kak da bude montirano. E, ima razlika za niakoi komponenti, no kato cialo neshtata ne sa koi-znae kolko slozni. Mozesh da potarsish takava knizka i da prochetesh ili pone da poglednesh risunkite vav neia. Imai predvid obache, che ako naistina ti e za sefte mozesh da sgafish neshto.

 

Ton4o, mai s rukavici se pipa po PC-to samo kogato ne ti se iska da ostanat otpechatuci ot prustite ti, naprimer kogato go kradesh..... ;) V drugite sluchai rukavici ne sa ti nuzni, osven ako ne si maniak na tema chistota i ne si reshil che moze da ti se izcapat prustite ako pipnesh edna platka :)

 

Moia lichen savet kam nachinaeshtite na tema asemblirane na PC-ta e da vnimavat kakvo praviat vav vseki edin moment i ako e vazmozno da se probvat za sefte na niakoia po-starichka mashina, a ne na tazi, koiato struva $1000 :D

Link to comment
Share on other sites

Аве пич не барай много. Май за пръв път отваряш компютър. Само уточни дали всичко е разхвърляно на компоненти. Кажи за какви кампоненти става въпрос може да ти дадем някой полезен съвет.

Link to comment
Share on other sites

ами мислиа да му сложа ощте RAM и видео карта и после ниакакав тунер то ми триабваза един компютар които нее в бг а е в германиа / та тое pentium 3 na 777 mhz 125 RAM

та искам аз да му ги сложа тиа добавки защото в германиа това е адски скапо

Link to comment
Share on other sites

ами мислиа да му сложа ощте RAM  и видео карта  и после ниакакав тунер то ми триабваза един компютар които нее в бг а е в германиа / та тое pentium 3 na 777 mhz  125 RAM

та искам аз да му ги сложа тиа добавки защото в германиа това е адски скапо

Предполагам ,че ако обясниш какви са компонентите ....все ще успеем някакси "remote" да те научим да си направиш ПЦ . Просто трябва да кажеш "по-подробно" какво си събрал в наличност :) Все пак трябва да се види дали са съвмвстими. Имах един шеф "началник" дето правеше оферта на клиент за ЦПУ Интел и към него дъно сок "А" :sick .Просто затова :)

Link to comment
Share on other sites

Kvo go 6a6kate we rukavici mukavici... da ne e Raidan ot MK :P

Pi4 davai smelo.. samo predi tva vij ram-a i videokartata dali 6te stanat za tazi danna platka. Kazva6 4e PC-to ne e pri tebe, zatva ako neznae6 modela na dunnata platka nakarai tozi vkoito e PCto da otvori kutiqta i prosto da pro4ete 'kak se kazva' dunoto. Pi6e go nqkade po samata platka. Posle (go spodeli snas :) ) potarsi info za nego v internet a imenno kakva pamet potdarja SDRAM ili DDR (ili i 2te) 6toto nalise se6ta6 4e trqbva da mu sloji6 saotvetnata. Vij dali ima AGP slot i kakuv e x4 ili x8 6toto ako videokartata deto 6te slaga6 e pravena za x8 a danoto potdarja x4 moje da ima6 problemi. Tunera e lesna rabota. Trqbva ti samo svoboden PCI slot. Dori i da ne znae6 kakvo e PCI AGP i tn te samite moduli NEMOGAT da vlezat vav drugi 'dupki' taka 4e spoko. Samo ne gi nasilvai. NAI VAJNO E DA ZNAE6 DALI SA SAVMESTIMI sas tvoito pc.

Kato gledam 4e pcto e p3 777 (?) qvno si sas SDram i agpx4. 6te moje6 da zapisva6 sas tunera (a ne samo da gleda6 kakto tvardqha po gore) osobeno ako e p3 a ne celeron.

are uspeh i slagai rukavicite samo ako ne ti ba4ka parnoto na kolata i ti e studeno po magistralata :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...