Jump to content
BulForum.com

Broadcast от WebCam


garga

Recommended Posts

Порових из форума, но единственото за което питат всики е за offline програми за обработка на филмчета от web камери. Има ли някоя безплатна програмка от която да мога да се гледам какво става в офиса например? Yahoo messenger и други не ми вършат работа - най-добре да е през browser и въобще да не се изисква спец. програма от гледащата страна (може би Java аплет или подобно..)

 

Някакви предложения?

Link to comment
Share on other sites

За това си има Google ;) Виж Asus Security. Има я по дисковете на видеокартите на Asus и има това, което търсиш.

 

Е да ама аз нямам дискове на ASUS. А в google - само платени работи... дай нещо по-конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Е да ама аз нямам дискове на ASUS. А в google - само платени работи... дай нещо по-конкретно.

 

Толкова ли те мързи. Баси :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

http://www.asus.com.tw/support/download/it...delName=Utility

 

Дал съм ти името на програмата. Да дойда да ти я инсталирам ли искаш????

 

// само тегли от USA сървъра, че юръпа не работи в момента

Link to comment
Share on other sites

A някой може ли да ми помогне, защото нещо немога да се оправя. BTW аз съм с ТВ тунер за кепчър и фотоапарат, картина изкарва но как се прави да предава по нет-а? И имам още един сложен въпрос-тъй като сам зад рутер няма да мога да предавам извън локалната мрежа, но може ли това да се преодолее като проблем?

Link to comment
Share on other sites

Толкова ли те мързи. Баси :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

 

http://www.asus.com.tw/support/download/it...delName=Utility

 

Дал съм ти името на програмата. Да дойда да ти я инсталирам ли искаш????

 

// само тегли от USA сървъра, че юръпа не работи в момента

 

Благодаря. Намерих я и аз. (Мързелив съм да, ама не се мръщи толкова, че ще хванеш бръчки :-) ) Версия 3.0.0.8. Сега свалям обаче 3.0.0.7 че по някаква причина най-новата версия не тръгва както трябва на клиентаската страна. Първо не беше правилно написана web страницата с ActiveX обекта (грешен адрес за download на .cab файла), а сега имам чувството че не търси правилно .inf файла вътре в .cab)

 

Други идеи за програми?

 

 

A някой може ли да ми помогне, защото нещо немога да се оправя. BTW аз съм с ТВ тунер за кепчър и фотоапарат, картина изкарва но как се прави да предава по нет-а? И имам още един сложен въпрос-тъй като сам зад рутер няма да мога да предавам извън локалната мрежа, но може ли това да се преодолее като проблем?

 

Програмата изисква WIA (Windows Image Acquisition) драйвер. Най-вероятно ще стане. В настройките на въпросната ASUS Video Security, отиваш на advanced и от там пускаш web server-a. Ако си зад рутер направи дупка (pinhole) от външния адрес и порт към вътрешния адрес и порт. За различните устройства се прави и казва различно, така че не мога да помогна конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Намерих я и аз. (Мързелив съм да, ама не се мръщи толкова, че ще хванеш бръчки :-) ) Версия 3.0.0.8. Сега свалям обаче 3.0.0.7 че по някаква причина най-новата версия не тръгва както трябва на клиентаската страна. Първо не беше правилно написана web страницата с ActiveX обекта (грешен адрес за download на .cab файла), а сега имам чувството че не търси правилно .inf файла вътре в .cab)

 

Други идеи за програми?

Програмата изисква WIA (Windows Image Acquisition) драйвер. Най-вероятно ще стане. В настройките на въпросната ASUS Video Security, отиваш на advanced и от там пускаш web server-a. Ако си зад рутер направи дупка (pinhole) от външния адрес и порт към вътрешния адрес и порт. За различните устройства се прави и казва различно, така че не мога да помогна конкретно.

 

Ммм тва нещо не го схванах :( я обясни малко по-подробно. И аз сам с версия 3.0.0.8 да свалям ли 3.0.0.7?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...