Jump to content
BulForum.com

Task Manager za Win XP препоръчайте!


stefankm

Recommended Posts

Очевидно таск мениджъра на вин е пълен боклук, кажете нещо с което да мога да спирам забилите процеси по успешно щото с в вградения нищо ве става.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Имам въпрос относно Task Manager-a.Можете ли да ми кажете за какво са графичките с CPU Usage и PF Usage?Какво отчитат?При мен като пусна определени игри ми се променят на съответно CPU Usage 100% и PF Usage 400MB!Обяснете ми за какво става върпос... :confused

P.S Имам CPU на 1.4 GHz и RAM 256DDR??

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос относно Task Manager-a.Можете ли да ми кажете за какво са графичките с CPU Usage и PF Usage?Какво отчитат?При мен като пусна определени игри ми се променят на съответно CPU Usage 100% и PF Usage 400MB!Обяснете ми за какво става върпос... :confused

P.S Имам CPU на 1.4 GHz и RAM 256DDR??

 

CPU Usage - natovarvaneto na procesora

PF Usage - page file usage - virtualnata pamet. Tova koeto ti stava kato pusnesh igri e napalno normalno!

Link to comment
Share on other sites

CPU usage винаги е на макс, когато извършва неблоково I/O, при създаване / килване на процес, при зависване на процес, както и при промяна на ресурси на процес с висок приоритет.

 

Хубавите игри обикновено извървшват операции, които изискват достатъчно процерно време за работа с процеса, и е нормално да седи на 100% в не-idle режим на играта.

 

Колкото до паметта 400 MB PF при 256 RAM нещо бъгнато ми се виждa играта.

Кое ти се вижда бъгнато, да не би макса да трябва да е 256(в зависимост от големината на RAM-a)??

P.S. Благодаря за обяснението! :)

Link to comment
Share on other sites

400 MB увеличение на виртуална памет значи, че играта иска прекалено много памет, за да се играе на 256

Ясно.. :) за ъпгрейд става време! :) Благодаря ти много!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...