Jump to content
BulForum.com

Търся една песен, но не знам как се казва


DeZoeker

Recommended Posts

Здравейте търся една песен в която се пееше нещо от рода на даун диги диги даун или нещо такова помня че се изпълняваше от жена някаква нова е песента 

МЕРСИ!!

INNA feat. Marian Hill - Diggy Down :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Здравейте искам да попитам за една българска песен(не е чалга) която чух по радиото но я хванах накрая кажи речи и това което чух от нея като текст е само: ,,Където слънцето блести за мен и теб и никой друг,,

Ако някой я знае ще му бъда благодарен да сподели.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Трябва да е Tech N9ne - Riot Maker. :)

 

:thumbsup: :bowdown:

 

П.П. Всъщност песента не е нищо особено, но пък припевът с който започва (0.18-0.29) е трепач. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! Песента, която аз търся е на арабски или индийски, не съм сигурна. Припева е нещо от сорта на "Лохаме лорате коинаджане тике сибате ооооо дамсате о диги диги яне". Припева е бавен, стилът напомня "Aja Mahi" на звучене... изпълняват я няколко души (не съм сигурна колко) и май се казва "Лохаме", но не знам как се изписва точно на езика, на който се пее :/

Edited by Brizeida
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

 Помня само началото на Видеото на лятна песен от 2014

Съвсем нищожни детали и все пак да опитам..

Знам само ,че го снимат на скейт площадка а певеца е с такава тениска и

https://www.google.es/search?q=%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B5%D1%82%D0%B0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIrcfUvoaFyAIVilYUCh3ewg6C&biw=1366&bih=635#tbm=isch&q=%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B5%D1%82%D0%B0+%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0&imgrc=-wxnWR9-l8sV4M%3A

и такава шапка

https://www.google.es/search?q=%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD+%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC+%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIy6jP04aFyAIVBdUUCh0awgHL&biw=1366&bih=635#imgrc=yImT_45f8K4khM%3A

 

Като че ли Адам Левин я изпълнява или много голяма прилика...

Edited by awen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте. Търся една песен, която бе на Слави Трифоно на концерта и се изпълняваше от музикантите на Слави, но незнам как се казва оригинала.

Изпращам линк към песента, а мелодията, която тъся започва някъде от 4:25 минута до края на песента.

http://www.slavishow.com/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%82%D0%B5%D0%B1/

Предварително благодаря з съдейтвието да я отркия.

Edited by Stati
Link to comment
Share on other sites

Пловдивска банда , парчето е на повече от 10 години сигурно , зелен беше клипа , пееше се нещо шоколад . Tрима пича , нещо "Janes" ми се върти в главата , но може и да не е така името на бандата . Kлипа е как една мадама се събужда , направи си кафе....

Link to comment
Share on other sites

Пловдивска банда , парчето е на повече от 10 години сигурно , зелен беше клипа , пееше се нещо шоколад . Tрима пича , нещо "Janes" ми се върти в главата , но може и да не е така името на бандата . Kлипа е как една мадама се събужда , направи си кафе....

 

Тоя пост ма кара.... Да си направя кафе... 

 

Честно, не разбирам въпроса, явно нещо зеленее в него. Ако обаче търсиш нещо на JANE'S ADDICTION, яхвай Тубата и почвай.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Изминалото лято по музикалните канали не спряха въртят някакъв поп бълвоч. По спомени текста на "песента" беше "Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiii wanna love you, love you, will you love me again" - повтарящо се до затъпяване.
Забила ми се е в главата и исках да я пусна и на жена ми, че да не страдам само аз. Шазам заби, като се опитах да му я изпея. Жена ми заби още повече... Някой да знае как се казва?

Link to comment
Share on other sites

Днес, опитвайки се да приспя двумесечният ми син, който нещо не беше на кеф и изчерпвайки репертоара ми от песнички, изведнъж в съзнанието ми проблесна един 30-годишен смътен бебешко-детски спомен, в който баба ми ми пееше една много нежна и мелодична приспивна песен за една брезичка. Най-общо в нея ставаше въпрос за отряд партизани, които ходели из гората и се спрели под една брезичка, която им запяла песничка за борбата.. 

 

Това, което успявам да си спомня от текста е следния пасаж: "...Тя запяла за войната, за мирът, за свободата,..." и словосъчетанието "смели партизани". 

 

Малкото препратки, които гугъл намира, водят до песничка с подобна, но не същата мелодия и текст, който очевидно е бил променен за да е политически-коректен в новото време: 

Брезичка

Расла е сама-самичка
млада, хубава брезичка,
слънце в клоните й грее,
вятър тихо я люлее. (2)

Минал пътник през гората
и поспрял се до брезата.
А брезата нежна, бяла,
чудна песен му запяла.(2)

Тя му пяла за борбата,
за мира и свободата,
Тя му пяла за тревата и за птичките в гората. (2)

 

Ще съм благодарен, ако някой от родените преди '89-та успее да се сети как беше точно оригиналния текст. Не че изпитвам кой знае каква носталгия, просто ми се е загнездило в акъла и не мога да се сетя и не ми дава мира  :confused

Иначе детето си заспа още на 3-то повторение на "Зайченцето бяло", само аз си останах да се чудя  :laughing:

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Ще съм благодарен, ако някой от родените преди '89-та успее да се сети как беше точно оригиналния текст. Не че изпитвам кой знае каква носталгия, просто ми се е загнездило в акъла и не мога да се сетя и не ми дава мира  :confused

 

Оригиналната песен е руска ("Во поле берёза стояла") и е претърпявала множество аранжименти и преводи на текста. Ето ти друг български вариант с по-различен текст:

 

https://www.youtube.com/watch?v=P_8tpNJRMJ0

 

 

...и един от руските фолклорни варианти...

 

https://www.youtube.com/watch?v=2xqM-fKOPMk

Link to comment
Share on other sites

Явно наистина има много вариации, защото не е нито една от тези: тестът е съвсем различен, а и мелодията не е същата. Тази, която търся има почти същия текст, като този, който съм сложил по-горе, с тази разлика, че във втори и трети куплет е вмъкнат партизанския мотив. 

Както и да е, имам комшийка пенсионирана детска учителка, утре ще я питам нея. Ако и тя не се сети, може би аз нещо бъркам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...