Jump to content
BulForum.com

Търся майстор - ножар.


Recommended Posts

Трябва ми човек,разбиращ от обработка на стомани и изработване на ножове.

Става въпрос за поръчка на нож.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми човек,разбиращ от обработка на стомани и изработване на ножове.

Става въпрос за поръчка на нож.

1.Незнам дали някой стругар ще ти свърше работа,защото направатая на ножове не е стругарска работа а,ковачевска. И 2.За какъв нож става въпрос ?

Link to comment
Share on other sites

Моделът е на Английските парашутни войски(ВСВ),лесен е за направа.

Бай Кольо "ножката" от Чирпан е твоя човек. Ще разровя да видя дали немога да ти изнамеря тел. или адрес. Ако не......там като идеш който и да питаш все ще те упъти. Ще едитна ако му изнамеря адреса.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми човек,разбиращ от обработка на стомани и изработване на ножове.

Става въпрос за поръчка на нож.

 

Публикувай някоя снимка да го видим, аз също съм запален на тема ножове. Бях решил да си правя поръчка на модела на SOG - SEAL Knife 2000 , тъй като цената не е за българин, но се отказах и си купих нож на Nieto- модел 4203.

Отзивите от него ми са: добро острие (стомана 440С), удобна за захват дръжка, но много тежка, което е недостатък. Имам идея да му сменя дръжката и да заменя нитовете, тоито я закрепят с винтове.

 

А твоя човек е Кирил Куликов- 0888472009, 032272169, Пловдив, ул."Зорница" 7, това е пресечка срещу военна болница.

 

Не съм бил в ателието, нито съм го виждал този човек, нищо не мога да ти кажа за него. Сложи една снимка да ти видя ножа и като го направиш дай някакви подробности- цени, качество и т.н.

Link to comment
Share on other sites

А твоя човек е Кирил Куликов- 0888472009, 032272169, Пловдив, ул."Зорница" 7, това е пресечка срещу военна болница.

 

Znam kade e atelieto,utre-drugi den 6te kaja ceni :)

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen,айде ако можеш питай дали тоя човек прави дръжки за ножове,че имам един Nieto,серия Cadete,ама дръжката е малко неудобна и искам да я сменя

Link to comment
Share on other sites

GLT можеш ли да ми кажеш мога ли и от каде да си купя нож SOG в BG???

 

За съжаление не мога да ти дам такава информация, незнам, но мисля, че в София из скъпите магазини ще има, но може би няма да има асортимент от модели. Все пак тва си е скъп нож. Мога да ти дам една идея- попитай във форумите Лов и риболов и Оръжия в dir.bg

Link to comment
Share on other sites

Az rabotq v firma kudeto mojem da pravim nojove kato gi rejem na lazer ili s voda pod visoko nalqgane . Idvash s proekta , pravim ti noja a posle otivash nqkude da ti go natochat i si gotov. Nqma da ti izleze skupo :)

Интересно, а дали можете да изработите саби Katana?

Link to comment
Share on other sites

Интересно, а дали можете да изработите саби Katana?

Абе те хубаво режат правят струват ама човек от къде може да си намери качествена закалена стомана за въпросния нож/сабя и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Дали ще може да ми сглобят някъде установка за ракети? :wacko:

 

А по въпроса. Ножове каквито искате има в София ама са майка си и баща си!

За меч ти трябват наистина доста пари!

 

 

 

@Agarvaen - Ходили до тоя човек ? Кажи скъпо ли работи ?

Link to comment
Share on other sites

@Agarvaen - Ходили до тоя човек ? Кажи скъпо ли работи ?

 

Не съм ходил - нямам време :(

 

За видовете стомана:посъветвах се с един познат,инженер, и информацията е следната:

Най-добре е да се намери селски ковач,който само да изкове заготовката.

След това да се носи по фирми,ателиета,ако щете и на златар,където да ви го оформят.

 

Материалът,който е най-добре да се използва,е лигирана волфрам-никелова стомана.Понеже този тип стомана струва доста(има твърдостта на стоманите използвани за направа на скалпели),отивате до някоя автоморга и търсите колкото се може по-големи лагери,които след това разбивате.Носите парчетата от лагерната черупка на ковача,който ги обработва и ви прави заготовката.

 

 

Това е най-евтиния начин.Лагерите вървят около 2-5лв.Намират се във всяка автоморга.Магазини не ви препоръчвам,защото цената е тройна.

Заплащането на ковача е отделен проблем,защото малко хора се навиват да направят такова нещо.

 

Така че - успех.

 

CyberHill зависи за каква установка говорим.Трябват ми само материалите и наименованието,и я имаш.

Заплащането е отделен въпрос ;)

Link to comment
Share on other sites

Не съм ходил - нямам време  :(

 

За видовете стомана:посъветвах се с един познат,инженер, и информацията е следната:

Най-добре е да се намери селски ковач,който само да изкове заготовката.

След това да се носи по фирми,ателиета,ако щете и на златар,където да ви го оформят.

 

Материалът,който е най-добре да се използва,е лигирана волфрам-никелова стомана.Понеже този тип стомана струва доста(има твърдостта на стоманите използвани за направа на скалпели),отивате до някоя автоморга и търсите колкото се може по-големи лагери,които след това разбивате.Носите парчетата от лагерната черупка на ковача,който ги обработва и ви прави заготовката.

Това е най-евтиния начин.Лагерите вървят около 2-5лв.Намират се във всяка автоморга.Магазини не ви препоръчвам,защото цената е тройна.

Заплащането на ковача е отделен проблем,защото малко хора се навиват да направят такова нещо.

 

Така че - успех.

 

CyberHill зависи за каква установка говорим.Трябват ми само материалите и наименованието,и я имаш.

Заплащането е отделен въпрос ;)

 

Братчето ми много ме развесели с писанията си от твоя познат и тези за лагерите. Абе стига глупости бе човек. Та да ти кажа, че аз съм завършил Механотехникума в Пловдив, специалност Технология на машиностроенето, после продължих в Техническия университет пак същата специалност. Така ми се събират общо 9 години учение в областта на Технологията на машиностроенето, после работа в бранша 7 години.

Айде моля ти се не ми приказвай за материали (лагери и морги) и обработки (селски ковачи и златари).

Да, наистина от тези стомани се изработват лагери, но ми е чудно селския ковач какво ще направи с тях, най-много да изгори легиращите елементи и от тази стомана да направи самоковско тенеке

Сега си пусни един Google и потърси информация за ножове, разгледай страниците на лидерите в ножопроизводството, на всеки нож е означена стоманата и покритието ако има такова, както и твърдостта.

После пак пусни Google и по стоманата намери какви процентни съотношения на легиращите елементи има. Айде от мен да мине ето ти един Link и още един Link и още един Link (намери още)

След като намериш инфото сам ще се убедиш какви глупости си написал по-горе.

Извинявай ако съм те засегнал, ама е малко несериозно всичкото тва писание.

Link to comment
Share on other sites

Не си ме засегнал - все пак това е форум и се приемат всякакви мнения.

Така че и твоето е добре дошло.Просто споделих с останалите какво ми беше казано на мене.А това за златаря беше шеговита форма за тези,които искат ножче за гъзария - да идат да си го гравират :lol: .

Междувпрочем - има един много добър модел ножове - американски са,в Бг не се намират(има ги,но само по поръчка и не са особено скъпи - 45лв).

Ножовете са Емерсън,аз в момента ползвам Емерсън CQC 6 и съм много доволен.

 

Благодаря и за твоята информация - определено ми свърши работа. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

искам да си купя някав добър нож ама понеже виждам че разбирате от теа неща може ли някой да ми продаде или да ми препоръча модел и ше е хубаво ако ми каже къде в Пловив има

аз знам само 1 магазин близо до дървото ама само съм го мяркал не съм влизал

става въпрос за нещо по евтино и да може да се хвърля (май уравновесени се викат)

Link to comment
Share on other sites

Пластини има почти във всеки оръжеен магазин.

Мисля,че са около 3 лв. бройката.По-горе съм препоръчал един модел,ама той е за близък бой,така че не ти върши работа ;).Пък е и скъп(зависи от гледната точка де,аз съм голям фен на Фреди Емерсън и затова си го купих).

Оръжеен магазин с пластини има на бул."Цар Борис",малко преди кръстовището,от страната на "Тримонциум",като вървиш към ПУ-то.Пластините там са български.Цена не мога да кажа със сигурност.Успех!!

Link to comment
Share on other sites

Провери пак там.Ако ти предлагат испански - не се лъжи.Много са калпави.Търси руски или чешки.

 

Тук има модели на едни от любимите производители.Цените са ниски - не обръщай внимание колко са в рубли.Има техни продукти в Бг,но не знам дали ги има в Пловдив ;)

Link to comment
Share on other sites

май link-a са е прецакал или нещо не ще да зарежда :huh: а тоя магазин го знам моеш ли да ми каеш няква марка дето да са що годе качествени от там?

Link to comment
Share on other sites

Марка не мога да ти препоръчам - не знам какво имат в момента.Най-добре питай за "Тульский" - те са най-разпространени.

 

Ето друг линк ,той вече трябва да работи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...