Jump to content
BulForum.com

Xchat - искам го да мига :)


Lotion

Recommended Posts

Някой да има представа как мога да си направя Xchat-a да мига в taskbar-a когато някой пише в канала, така както го правят новите версии на Mirc, това според мен е супер важно защото веднага виждаш, като някой ти е писал...

То има една опция Beep on channel messages ама това е гадно.. постоянно да пищи...

Link to comment
Share on other sites

Lotion, аз ползвам само xchat и смятам, че наистина е много добър IRC client, но подобна опция поне за сега мисля, че няма в него. Можеш да драснеш едно писъмце до developer-ите и да им предложиш идеята, ако им е убягнало. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има представа как мога да си направя Xchat-a да мига в taskbar-a когато някой пише в канала, така както го правят новите версии на Mirc, това според мен е супер важно защото веднага виждаш, като някой ти е писал...

То има една опция Beep on channel messages ама това е гадно.. постоянно да пищи...

За xchat не знам, но че мига мИРК само в новите версии не е така.Има една опция Flash on

query message

channel message

и първото е това, което ти трябва.Виж евентуално ако го има и в xchat, ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Пф, хаха :) Обади са някой уиндоусджия май :)

Няма флашване X-Chata, мисля че на developer-ите не им харесва като идея. Иначе си имаш Beep on channel/private masseges и мисля, че в новите версии (аз си харесвам 1.8.11 и на него си карам) има опция да не beep-ка като е активен прозорецът. А и в 2.х има Beep on highlighted messages.

Link to comment
Share on other sites

Пф, хаха :) Обади са някой уиндоусджия май :)

Няма флашване X-Chata, мисля че на developer-ите не им харесва като идея. Иначе си имаш Beep on channel/private masseges и мисля, че в новите версии (аз си харесвам 1.8.11 и на него си карам) има опция да не beep-ка като е активен прозорецът. А и в 2.х има Beep on highlighted messages.

Shiro mnoo kat znaesh pishi tuk :bgrin: i krai s windowsa

Link to comment
Share on other sites

pi4ove as dokolkoto znam Xchat e GTK application i prosto moje da se puska pod windows shtoto varvi s GTK interpretator-a tui kato ne e Win32 ili MFC application e normalno da ne moje da polzva chast ot neshtata koito Windows predlaga kato naprimer migane pri nqakvo sabitie v task bara i etc.

 

za help moje da pishete v forumite na xchat.org pi4ovete otgovarqt vednaga daje si ima specialen forum za Xchat for windows.

inache pone as mislq che e nevazmojno da se realizira sabitie v windows kato migasht prozorec kogato se pishe na neshta kato QT/GTK/JAVA

Link to comment
Share on other sites

@Lotion трябва ти plugin-а xchat-systray-integration :) можеш да го свалиш от

http://www.blight.tk/ ,

tar zxfv alabala.tar.gz

./configure

make

make install

след тва го лоадваш от менюто load plugin or script на xchat, настройваш си директорията с иконите и си готов :) пакета го има и на rpm ама мисля, че само за сусе :) на мен ми тръгна от втория път. успех

Link to comment
Share on other sites

xchat-systray-integration

 

Сложих го този плугин, при първото стартиране на програмата ме пита някакви настройки и сега обаче не ми "мига" :) Как точно работя с него? Аз съм с fvwm2 window manager, то би трябвало да няма разлика де...

Link to comment
Share on other sites

xchat-systray-integration

 

Сложих го този плугин, при първото стартиране на програмата ме пита някакви настройки и сега обаче не ми "мига" :) Как точно работя с него? Аз съм с fvwm2 window manager, то би трябвало да няма разлика де...

 

ако имаш tray/notification area на Panel-а ще ти работи плъгина, другото за настройките съм го обяснил в предишния постинг :) мисля, че най-добре бачка за KDE и gnome :) незнам как стоят нещата с fvwm2 ... пробвай, може и да стане :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...