Jump to content
BulForum.com

свирка за куче


linuz

Recommended Posts

Ама ти наясно ли си,че за да чува подобна свирка и да реагира на нея,кучето ти трябва да е обучено?

Link to comment
Share on other sites

Ама ти наясно ли си,че за да чува подобна свирка и да реагира на нея,кучето ти трябва да е обучено?

как ве? :confused :blink: то просто са нерви от звука шото е високочестотен или поне аз така знам де

иначе по темата аз преди търсих и на Кап.Райчо по зоо магазините има(само там съм гледал шото съм близо :P ) ама поне аз тея дето ги намерих бяха май за доста къси разстояния иначе са от 4 до 6 кинта

Link to comment
Share on other sites

как ве? :confused  :blink: то просто са нерви от звука шото е високочестотен или поне аз така знам де

И кво,по твоята логика като се нерви,ще идва при теб,нищо,че ти го изкарваш тоя звук.По-скоро ще бяга от теб в твоя случай :wacko: .Истината е,че кучето трябва да познава свирката,която издава тая джаджа и да идва при тебе все едно му свириш с уста.Само дето ще те чува само то,а не цялата улица и ще те чува от по-големи разтояния.

Плюс това не ми се вярва тези свирки да са по 5 лева...Питайте по ветеринарните кабинети.

Link to comment
Share on other sites

а по колко да са по 200? ;) ако не си забелязал кучетата като са нерват от нещо те отиват при него а не бягат! :lol:

Не,не съм забелязал подобно явление!

И не казвам,че ще са по 200 лева,но и не мисля,че ще бъдат по 5 лева.Защото,ако имаш куче,би трбвало да знаеш,че всякаквите му там аксесоари са доста скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Свирката въспроизвежда звук който е в рамките на ултразвуковия честотен

интервал и е над 20 000 Нz.Човешкия слух не реагира над тази честота.Кучето

трябва да е обучено за тази свирка.

Link to comment
Share on other sites

Само нещо не схащам как е обучено, като до сега не си имал такава ултразвукова свирка?

 

А и Poznavach е прав. Кучето чува ултра звук, ама що ще го нерви? Като му смириш с пръсти нерви ли се?

Тия свирки не са скъпи. Ако тая дето е 5 лв. е метална е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...