Jump to content
BulForum.com

FX 5700 ULTRA или FX5900XT


Recommended Posts

Интерисуваме някой дали има или е ползвал FX 5700 ULTRA защото нямам наблюдени върху тази карта и се чудя дали да си взема нея или FX5900XT, която сам продавал и знам как се държи и как работи :)

 

GF FX 5700 ULTRA 128MB DDR2, 8X AGP, TV-out,DVI,DVDsw,DVI-CRT plug

GF FX 5900XT 128MB DDR 8X AGP, TV OUT, DVD, DVI, 8x AGP

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

GF FX 5900XT определено е по-добра.Двама приятели имат една и съща конфигурация с изключение на картите,които са като упаменатите.Компютъра на този с GF FX 5900XT определено се държи по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Интерисуваме някой дали има или е ползвал FX 5700 ULTRA защото нямам наблюдени върху тази карта и се чудя дали да си взема нея или FX5900XT, която сам продавал и знам как се държи и как работи :)

 

GF FX 5700 ULTRA 128MB DDR2, 8X AGP, TV-out,DVI,DVDsw,DVI-CRT plug

GF FX 5900XT 128MB DDR 8X AGP, TV OUT, DVD, DVI, 8x AGP

Ако не бързаш най-добре изчакай AGP версията на 6600GT, ако наистина струва $200 както казват, това си е направо далавера като се има в предвид, че успява да задмине 5950 Ultra нa някои тестове. Ако си решил на момента да купуваш 5900ХТ е по-добрия избор.

 

Edit: Само да добавя, че 5700 Ultra конкурира 9600XT.

Link to comment
Share on other sites

Ако не бързаш най-добре изчакай AGP версията на 6600GT, ако наистина струва $200 както казват, това си е направо далавера като се има в предвид, че успява да задмине 5950 Ultra нa някои тестове. Ако си решил на момента да купуваш 5900ХТ е по-добрия избор.

 

Edit: Само да добавя, че 5700 Ultra конкурира 9600XT.

 

Мдаааа,какео да добавя след толкова то4но изказване ........освен 4е :там където свършват възможностите на Ултрата ,запо4ват на ХТ-то(ФХ5900) ....но то се подразбира и от твоят пост!

Напълно съм съгласен!!!!..и другото по-горе на Стефан за пайповете е вярно,даааа!

Но избора си е твои :))),никога не е късно да се разо4ароваш .......от една 5700ултра:))))

Link to comment
Share on other sites

Ако не бързаш най-добре изчакай AGP версията на 6600GT, ако наистина струва $200 както казват, това си е направо далавера като се има в предвид, че успява да задмине 5950 Ultra нa някои тестове. Ако си решил на момента да купуваш 5900ХТ е по-добрия избор.

 

Edit: Само да добавя, че 5700 Ultra конкурира 9600XT.

По принцип не бързам изобщо да си сменям картата, не за друго просто не играя много, но все пак като случйно реша да пусна някоя от по новите игри и се изнервям и затова реших, че не лошо като идея да си взема и тези двете ми допднаха като цена :)

Kaто основна разлика на пръв поглед виждам, че 5700 ултра е с DDR2 от което би трябвало тя също да е 256 битова(но не опоменато) и е VIVO иначе са на една и съща цена и двете са с 36м. гаранция, но не знам 5700 ултра на какви честоти работи

Иначе на тестовете(тези които са тук във форума) видях доста различни резултати на 5900ХТ(на 2001 oт 11000 до 15000, а на 2003 от 3500 до 5500) тези 5900ХТ които сам тествал бяха някъде по средата на тези данни, а за 5700 ултра както вече казах не съм тествал и си нямам и идея за какво става въпрос а тестовете които немерих в нета също са с доста големи разлики и затова ме интерисуваше дали някой от вас е правил такива :)

Link to comment
Share on other sites

5700 ултра е 128 битова - 14 000 MB/s, а 5900ХТ 256 бита - 22 464 MB/s. Това са данни от аида (еверест). Честотите на 5700 ултра са по големи от на 5900, но това не значи че е по-бърза

Link to comment
Share on other sites

........освен  4е :там където свършват възможностите на Ултрата ,запо4ват на ХТ-то(ФХ5900)

Това определено е най-точното определение за възможностите на тази карта, което съм виждал досега. :)

По принцип не бързам изобщо да си сменям картата, не за друго просто не играя много, но все пак като случйно реша да пусна някоя от по новите игри и се изнервям и затова реших, че не лошо като идея да си взема и тези двете ми допднаха като цена :)

Kaто основна разлика на пръв поглед виждам, че 5700 ултра е с DDR2 от което би трябвало тя също да е 256 битова(но не опоменато)  и е VIVO иначе са на една и съща цена и двете са с 36м. гаранция, но не знам 5700 ултра на какви честоти работи 

Иначе на тестовете(тези които са тук във форума)  видях доста различни резултати на 5900ХТ(на 2001 oт 11000 до 15000, а на 2003 от 3500 до 5500) тези 5900ХТ които сам тествал бяха някъде по средата на тези данни, а за 5700 ултра както вече казах не съм тествал и си нямам и идея за какво става въпрос а тестовете които немерих в нета също са с доста големи разлики и затова ме интерисуваше дали някой от вас е правил такива  :)

Значи първо относно Memory Bus Width е 128bit. Честотите са 475/900, Pixel Pipelines 4, Tex Units per Pipeline 1 или както stefann, вече е написал 4х1, съответно при 5900XT са 4х2. Да не споменавам Peak Memory Bandwidth, който е 14.4 GB/s срещу 22.4 GB/s на 5900XT. Тава май са default values, така че при различните марки може да варират. Но както и да разглежда просто 5900XT е по-добрата. Не ти трябват тестове, за да се види това, защото тук все пак сравняваме две карти на nVidia, а не ATi vs. nVidia.

Но пак да отбележа, че 6ххх серията на nVidia е по-добрия избор пред всяка карта от старото поколение (вече).

Link to comment
Share on other sites

Значи ще е 5900ХТ ;)

10х на всички :)

 

EDIT:Всъщтност по правилно казано е "няма да е 5700 ултра" а дали ще е 5900ХТ или ще изчакам 6ххх ще реша по късно пък и току що говорех с един клиент и има вероятност тези дни да прави ъпгрейт и да му изкупя 5950-то :)

Link to comment
Share on other sites

За колко пари и на кой производител?

Вече и аз съм почнал да се чудя, какво да взимам, но ще изчакам засега 6600GT. :)

 

Спрял съм се на Point of View за около 185$(ако стане да си спестя ДДС-то или поне част от него) с 36м.,но нямам чак такива претенции може и гигабайт,асус или пък нещо от този род а и като цени са почти еднакви

Link to comment
Share on other sites

Prostete za maloumnia vapros ama zashto i na dvata modela cenite sa edni i sashti?

На този въпрос мога да ти отговоря с философско есе на тема "Как корпорациите ограбват потребителите" или нещо от рода на "Същността на капитализма". :P

Иначе точно по твоя въпрос бих казал само едно: маркетингова стратегия. B)

Типичен пример за такава стратегия наречена "обиране на каймака" виждаме в момента с т.нар. карти висок клас за по над $500.

Това обаче е много извън темата. :)

Link to comment
Share on other sites

Prostete za maloumnia vapros ama zashto i na dvata modela cenite sa edni i sashti?Da razbrah -dovolen sam ot otgovora na RazorGL.

 

Ami az sym ti napisal po-gore ....,4e tam kydeto se iz4erpvat vuzmojnostite na Ultra ,zapo4vat na XT-to ,...

S drugi dumi pri Ultrata vuzmojnostite na GPU ( i vyuobshte na platformata 5700) sa izcedeni do dupka daje s pomoshta na skupi i byrzi pameti i proizvoditelnosta se priblijava mnogo do tazi na XT-to , koqto ot svoia strana e orqzano 5900....i kakvo imame .....-karti sys shodna proizvoditelnost ,zashto da ne sa i sys shodna ili blizka cena , NO XT-to ve4e mojesh da si go kloknesh solidno pri koeto shte polu4ish golqm prirast na proizwoditelnost a ultrata ....i da pozvoli klok, proizvoditelnosta nqma da mrydne koi znae kolko !

Link to comment
Share on other sites

Интерисуваме някой дали има или е ползвал FX 5700 ULTRA защото нямам наблюдени върху тази карта и се чудя дали да си взема нея или FX5900XT, която сам продавал и знам как се държи и как работи :)

 

GF FX 5700 ULTRA 128MB DDR2, 8X AGP, TV-out,DVI,DVDsw,DVI-CRT plug

GF FX 5900XT 128MB DDR 8X AGP, TV OUT, DVD, DVI, 8x AGP

Ami razbirase che FX 5900 128 MB DD2/........

Link to comment
Share on other sites

Интерисуваме някой дали има или е ползвал FX 5700 ULTRA защото нямам наблюдени върху тази карта и се чудя дали да си взема нея или FX5900XT, която сам продавал и знам как се държи и как работи :)

 

GF FX 5700 ULTRA 128MB DDR2, 8X AGP, TV-out,DVI,DVDsw,DVI-CRT plug

GF FX 5900XT 128MB DDR 8X AGP, TV OUT, DVD, DVI, 8x AGP

 

 

5900 не е ДДР 2

Little taka q e napisal,oshte v purviq si post.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...