Jump to content
BulForum.com

Кое е по-добро Sempron или T-bred


Recommended Posts

T-bred !

 

Всъщтност "новата евтина линия на АМД", се окза по-скъпа, от колкото очаквахме!

Семпрон 2200+ (1500 Мхц), е доста по-бавен от T-bred 2200+ (1800 Мхц)!

Link to comment
Share on other sites

Да, но на пръв поглед изглежда по-различно  :)

 

Семпронът до колкото знам, бил нещо като орязан 64 bit... :wir

Samo naj-golemia. Tam 3000+ ili 3200+ li beshe. Samo toi e s 64 bitovoto iadro, pooriazano stestveno ;-)

Link to comment
Share on other sites

Да, но на пръв поглед изглежда по-различно  :)

 

Семпронът до колкото знам, бил нещо като орязан 64 bit... :wir

 

Семпромът е "замесник" на дюрона, тоест /нисък клас/ , така че е нормално(даже задължително) Атлона да е по бърз независимо, че е по стар като архитектура ;) а за това колко "големия" Семпром е нещо като орязан 64 битов ще разберем скоро :)

Link to comment
Share on other sites

Семпронът до колкото знам, бил нещо като орязан 64 bit... :wir

Не и за този сокет. Тоя Sempron е най-обикновен премаркиран T-bred, оттам идва и по-ниската производителност спрямо Athlon XP, все пак работи на по-малка честота и се цели в Celeron, а не в Р4 както Athlon XP. Sempron за сокет 754 е с 64-bit-ово ядро. Всъщност е Athlon64 с по-малко кеш което си е далавера защото на AMD процесорите не се влияат толкова от количеството на кеша.

Link to comment
Share on other sites

Mi Sempron ima qdro Thoroubred i Athlon ima qdro thoroubred Na edni i su6ti 4estoti sa ednakvi poradi pri4inata 4e nqmat razlika.Edinstvenata razlika e 4e ediniqt ima 133Fsb a drugiq 166

Link to comment
Share on other sites

Mi Sempron ima qdro Thoroubred i Athlon ima qdro thoroubred Na edni i su6ti 4estoti sa ednakvi poradi pri4inata 4e nqmat razlika.Edinstvenata razlika e 4e ediniqt ima 133Fsb a drugiq 166

 

Абе все пак не са едни и същи щом на по-малка шина Атлона е по-добър ;)

Link to comment
Share on other sites

Da fe tva mi e qsno :punk Vuv vestnik Komputi, oba4e gledah edni testove, v koito rezultatite na Barton 2500+ i Athlon 2600+ bqha po4ti ednakvi, dori na nqkoi prilojeniq Athlon-a bie6e Barton-a, vupreki, 4e e s po-malko cache!Ta zatova mi be6e dumata-dali ima nqkakva su6testvena razlika mejdu dvata?Plus tova Barton-a gree6e pove4e otkolkoto Athlona-a!

Link to comment
Share on other sites

Еми да, нормално е да грее повече, заради повечето кеш.

Принципно разликата в приозводителността е малка, има я само при някои приложения.При кои можеш да видиш от многобройните тестове по нета.

Link to comment
Share on other sites

Аз шината не я броя за разлика, защото гледам да я държа над 200 :)

Не че много процесори напоследък стигат даже и 200, ама повечето тбреди поне до 166 го докарват.

Най-куция атлон, който съм пробвал беше 1800+ и стигна 186 шина

Link to comment
Share on other sites

Da fe tva mi e qsno :punk Vuv vestnik Komputi, oba4e gledah edni testove, v koito rezultatite na Barton 2500+ i Athlon 2600+ bqha po4ti ednakvi, dori na nqkoi prilojeniq Athlon-a bie6e Barton-a, vupreki, 4e e s po-malko cache!Ta zatova mi be6e dumata-dali ima nqkakva su6testvena razlika mejdu dvata?Plus tova Barton-a gree6e pove4e otkolkoto Athlona-a!

 

Като за начало всчки Barton-ни са Athlon-и ;) и този Athlon 2600+ също е с ядро Barton, така че теста който си гледал е м/у AMD ATHLON Barton XP2500+ 333 MHz и AMD ATHLON Barton XP2600+ 333 MHz :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...