Jump to content
BulForum.com

Big Problem s Дъно Асус A7V600


Recommended Posts

Дъното се води с поддръжка на сериал ата, и верно има си два конектора за сериал ата, има кабели в комплекта и всичко изглежда читаво, но... реших да си сменя паралел ата диска със сериал такъв Seagate 120 Gb, Barracuda и се оказва, че не може да буутва от него !!!

Когато имам паралел ата диск на който имам качена ОС, няма проблеми виждам си сериал диска, пиша си върху него, чета си и всичко е ок, обаче ако е сам не става. Дъното има сериал ата райд, и в книжката е описано как се буутва от райда ! Оставам с впечатлението, че единствения начин да ползвам сериал диск е, ако имам райд т.е. честит ми още един диск.

Някой ако има някаква информация по въпроса ще ми помогне много.

10x in advance

Link to comment
Share on other sites

Дъното се води с поддръжка на сериал ата, и верно има си два конектора за сериал ата, има кабели в комплекта и всичко изглежда читаво, но... реших да си сменя паралел ата диска със сериал такъв Seagate 120 Gb, Barracuda и се оказва, че не може да буутва от него !!!

Когато имам паралел ата диск на който имам качена ОС, няма проблеми виждам си сериал диска, пиша си върху него, чета си и всичко е ок, обаче ако е сам не става. Дъното има сериал ата райд, и в книжката е описано как се буутва от райда ! Оставам с впечатлението, че единствения начин да ползвам сериал диск е, ако имам райд т.е. честит ми още един диск.

Някой ако има някаква информация по въпроса ще ми помогне много.

10x in advance

 

Незнам но не би трябвало да имаш такъв проблем

Link to comment
Share on other sites

:angry1

Zdrati!

1.Proveri dali v boot optciite si wklu4il . boot from SCSI na first {1}?

2.Proveri statusa na diska s FDISK dali diska e aktiven?

3.Po vremeto na POST {zarejdaneto} .ne rovi4kai SATA RAID

kontrolera sled kato nyma6 second hard.

:excl:

Link to comment
Share on other sites

pravi se boot disketa na koiato zapisvash SATA draiverite koitoshte namerish v diska na danoto ti i gi slagash na disketata.Daje naskoro asemblirah ASUS dano i tam v diska mu si imashe Make Disketa napisano.I kato botnesh da instalvash Windowsa otdolu ti pishe da natisnesh F6 i vkarvash disketata po natatak to shte si poiska da si gi pro4ete i sledvash instrukciite.Ne sam probval tozi poslednia NEMESIS toi pishe 4e ima ka4eni draiveri i s nego moje i bez boot disketa moje bi.Dano sam ti pomognal.

Link to comment
Share on other sites

ами значи проблема - поне при мене на ASUS P4C800 Deluxe когато сложа P-ATA HDD ( по принцип съм с S-ATA HDD) BIOS-а автоматично си сменя boot order-a и boot-ва от него вместо от S-ATA, но един път наглася ли го няма проблем докато пак не сложа друг P-ATA HDD..та виж разгледай си BIOS-а внимателно за boot order-а на HDD-та кой е пръв според мен това ти е проблема..

Link to comment
Share on other sites

pravi se boot disketa na koiato zapisvash SATA draiverite koitoshte namerish v diska na danoto ti i gi slagash na disketata.Daje naskoro asemblirah ASUS dano i tam v diska mu si imashe Make Disketa napisano.I kato botnesh da instalvash Windowsa otdolu ti pishe da natisnesh F6 i vkarvash disketata po natatak to shte si poiska da si gi pro4ete i sledvash instrukciite.Ne sam probval tozi poslednia NEMESIS toi pishe 4e ima ka4eni draiveri i s nego moje i bez boot disketa moje bi.Dano sam ti pomognal.

 

:) Имаш една почерпка от мен. Всичко е както си го написал. Само кажи кога.

 

10х на всички за помощта! :wir

Link to comment
Share on other sites

pravi se boot disketa na koiato zapisvash SATA draiverite koitoshte namerish v diska na danoto ti i gi slagash na disketata.Daje naskoro asemblirah ASUS dano i tam v diska mu si imashe Make Disketa napisano.I kato botnesh da instalvash Windowsa otdolu ti pishe da natisnesh F6 i vkarvash disketata po natatak to shte si poiska da si gi pro4ete i sledvash instrukciite.Ne sam probval tozi poslednia NEMESIS toi pishe 4e ima ka4eni draiveri i s nego moje i bez boot disketa moje bi.Dano sam ti pomognal.

Точно това е проблема :)

 

Edit: Не видях че си се справил вече с проблема :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...