Jump to content
BulForum.com

Legalno li polzvate operacionnata si sistema?


JDFU

Spazvate li licenzionnite prava na vashata OS?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

По принцип нямам нищо против да си закупя софтуер-а с който си изкарвам парите. ОБАЧЕ, докато в България интелектуалния труд е по-ефтин от физическия, това няма как да стане. Докато клиентите казват "Ей там на компютъра, за 1 мин става..." просто няма от къде да дойдат тия пари....По темата...искам ама няма :-)

Link to comment
Share on other sites

Тогава недей да използваш windows! Според твоите думи той е глупост.

офтопик: ама не съм дал пари за него. и с удоволствие бих го махнал но линукса не ми допадаособено.

Link to comment
Share on other sites

Именно - при липса на алтернатива, нямаме избор. И демокрацията е една ужасна, отвратителна форма на управление, но за съжаление все още няма измислена по-добра... И аз с удоволствие бих махнал windows-а...ама какво да си сложа на негово място? Linux? Merci!:D

А освен това linux също не е без пари! Той е безплатен за некомерсиални цели!!! Иначе си се плаща.

Link to comment
Share on other sites

Абе като се замисля и нортона ми е легален,защото ми е като бонус в сд-то с драйверите на пс-то :)

 

Ама що не е инсталиран от мен-аз откъде да знам какув ми е уиндоус-а?!

Link to comment
Share on other sites

Trqbva da sam bolemn mozak za da polzvam v BG licenziran software!!Za tva si karam na piratski kopiq i tva e!!!Da jivee warez.ru :evil :devil :evil

Link to comment
Share on other sites

А освен това linux също не е без пари! Той е безплатен за некомерсиални цели!!! Иначе си се плаща.

Плаща се ако си купиш поддръжка от някоя фирма. Линукс е напълно безплатен и никои неможе да ти иска пари за него. Това обаче е друга тема. Ако искаш ще ти обясня по подробно.

Link to comment
Share on other sites

Някой ако отговори ДА или е Linux юзър или е лъжец. Анкета, със 100% ясен отговор.

 

Dreamer, не е точно така, поне не с всички.

На мен лично ми натресоха служебно няколко стотин лиценза за WinXP и OfficeXP :woot :wir

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ми натресоха служебно няколко стотин лиценза за WinXP и OfficeXP  :woot  :wir

 

Абсолютно същата история.Ама у нас - пиратките рулз :pirate :evil :punk

Link to comment
Share on other sites

moje i na lunata da idem i pak shte sme si nelegalni - da ne zemat da ni hodqt po domoveto da mi sledi za kakyv software imam - ot de na kyde shte znae che imam PC- malko naglo a :) az kato za pred sveta imam PC na Linux - i mnogo obicham onq admin ot Ek da me pita zashto PC-to ti ne mi vryshta pinga ? Mogat da pochakat s zaplata 100-200 euro da si kupq win deto e tam nqkyde :)

Link to comment
Share on other sites

:pirate

Пари бих дал единствено за някоя игра в момента..

А между другото днес един приятел си взе лаптоп от Стемо и там му казаха, че за вбъдеще Микрософт щяли да отдават продуктите си за ползване за определен период от време - примерно плащаш си за да ползваш офис за 1 година. Не можах да повярвам на ушите си :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

:pirate 

Пари бих дал единствено за някоя игра в момента..

А между другото днес един приятел си взе лаптоп от Стемо и там му казаха, че за вбъдеще Микрософт щяли да отдават продуктите си за ползване за определен период от време - примерно плащаш си за да ползваш офис за 1 година. Не можах да повярвам на ушите си :gangstah:

Не те е излъгал!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...