Jump to content
BulForum.com

За какво викат на латинските сериали


MuFFi

Recommended Posts

Ако не ме лъже паметта първия сапунен сериал е бил създаден в Щатите и компания за производство на сапун е била спонсор на това бъдещо бедствие.И ето ти защо са "сапунени сериали" или казано накратко "сапунки" :zzz

Link to comment
Share on other sites

Оле!!!Да ви кажа най-тъпия сериал до сега който съм гледал е "Хотел България"

Сигурно, ама това кой го вълнува?И за какво по дяволите е нужна подобна тема?Същото можеш да попиташ някой приятел в махалата и ще ти каже а не да отваряш нова тема по въпроса.Ако просто ти липсва компания и си решил да си губиш времето из форума имам по-добра идея за теб --> купи си рибки ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъже паметта първия сапунен сериал е бил създаден в Щатите и компания за производство на сапун е била спонсор на това бъдещо бедствие.И ето ти защо са "сапунени сериали" или казано накратко "сапунки" :zzz

малко добавки:

не първия а първиТЕ. в края на 50те и началото на 60те умните американски маркетингови специалисти "изобретили" сериал-а за домакинята. съответно кат го гледат домакини трябвало да се рекламира нещо за тази потребителска маса - и заваляли реклами на сапуни и прахове за пране. дори някои от филмите били правени от съответните компании (Проктър и Гембъл съм сигурен че са правили, за другите не особено) и рекламата била "вплетена" в действието на филма - жените перат с техни продукти, децата си мията с ръцете с точно Едикойси сапун и т.н. та както винаги американците се оляли и попрекалили и затуй тез сериали били прекръстени на "soap opera" от прекалено много сапун около тях.

Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъже паметта първия сапунен сериал е бил създаден в Щатите и компания за производство на сапун е била спонсор на това бъдещо бедствие.И ето ти защо са "сапунени сериали" или казано накратко "сапунки" :zzz

 

 

малко добавки:

не първия а първиТЕ. в края на 50те и началото на 60те умните американски маркетингови специалисти "изобретили" сериал-а за домакинята. съответно кат го гледат домакини трябвало да се рекламира нещо за тази потребителска маса - и заваляли реклами на сапуни и прахове за пране. дори някои от филмите били правени от съответните компании (Проктър и Гембъл съм сигурен че са правили, за другите не особено) и рекламата била "вплетена" в действието на филма - жените перат с техни продукти, децата си мията с ръцете с точно Едикойси сапун и т.н. та както винаги американците се оляли и попрекалили и затуй тез сериали били прекръстени на "soap opera" от прекалено много сапун около тях.

 

 

Незнам може и така да е, но доколкото аз знам "soap opera" идава от там че тези филмчета са толкова дълги безмислени(имам предвид че 1/2 от това което става в епизода се повтаря и в следващия) пенливи и плачливи че краят им се вижда в началото но изкуствено се бави(тои и сапунът с вода се пени ама докато свърши бая време минава) и заради това е направена аналогия с сапун, пени се ама бавно и продължително, демек локуми и пак локуми

Link to comment
Share on other sites

малко добавки:

не първия а първиТЕ. в края на 50те и началото на 60те умните американски маркетингови специалисти "изобретили" сериал-а за домакинята. съответно кат го гледат домакини трябвало да се рекламира нещо за тази потребителска маса - и заваляли реклами на сапуни и прахове за пране. дори някои от филмите били правени от съответните компании (Проктър и Гембъл съм сигурен че са правили, за другите не особено) и рекламата била "вплетена" в действието на филма - жените перат с техни продукти, децата си мията с ръцете с точно Едикойси сапун и т.н. та както винаги американците се оляли и попрекалили и затуй тез сериали били прекръстени на "soap opera" от прекалено много сапун около тях.

:sick тва е като онова домакините да имали спортни коли :angry1 закво за да ходят по бързо до магазина да купят на мъа си бира и сандвичи за ВЕЧЕРЯ :evil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...