Jump to content
BulForum.com

помощ по география!!!


evi^^

Recommended Posts

извинете,че пускам такава досадна тема,ама съм на зор.утре имам входно по география,а на преговора има едни думи и неща,които не сме обсъждали в клас,а пък и наште са позабравили накои неща и не могат да ми помогнат,затова се обръщам към вас.

някой знае ли да ми каже какво означават-делта,устие и естуар,ако може да ми ги обясните като определение,с няколко изречения,ще ви бъда благодарна.

сщо така се интересувам за определенията на бряг и брегова линия.ако мислите,че съм глупава,защото не ги знам,се лъжете,просто имаме старшно много неща да учим по различни предмети и човек забравя. :(

и имам още един последен въпрос,само да видим дали ще го задам правилно-значи интересува ме наименуванието на НЕдвижещите се водни басейни(извори,езера)много ви моля за съдействие,ако може бързо трябва ми за утре!!!благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

делта-вид устието,влиза на много ракави в по-големите водни басейни. естуар-широко към морето тясно към реката.Влиза като фуния. Място кудето се влива реката в големия басейн.

Link to comment
Share on other sites

изначи интересува ме наименуванието на НЕдвижещите се водни басейни(извори,езера)много ви моля за съдействие,ако може бързо трябва ми за утре!!!благодаря :)

Ми принципно - сладководни. Мисля, че не разбирам добре въпроса.

Инъче езерата биват оточни и безоточни.

Да допъля само, че там където реките се вливат чрез делти често има големи заблатявания.

Link to comment
Share on other sites

Инъче езерата биват оточни и безоточни.

Да допъля само, че там където реките се вливат чрез делти често има големи заблатявания.

точно това ми трябваше-оточни и безоточни!благодаря,а от по-горните определения малко се обърках и не ги разбрах,ако може малко по ясно и простичко да ми го обясните? :shy: :blush:

Link to comment
Share on other sites

Ами за мойте ли?Е добре.Какво да ти кажа-делта.Реката влиза във големите басейни като на края се разделя на много малки ръкав4ета-малки реки4ки.Естуар-влиза като се разширява ето как ----<|Устие-мястото където се влива реката. Например виж края на река Нил-делта.Чаткаш ли???

Link to comment
Share on other sites

Ами за мойте ли?Е добре.Какво да ти кажа-делта.Реката влиза във големите басейни като на края се разделя на много малки ръкав4ета-малки реки4ки.Естуар-влиза като се разширява ето как ----<|Устие-мястото където се влива реката. Например виж края на река Нил-делта.Чаткаш ли???

напълно!!!благодаря за помоща на всички,стана ми ясно,стискайте палци утре на контролното. ;) :punk

Link to comment
Share on other sites

MuFFi, njama da ni otmakvash deteto! :pirate Nie ot wareza si osinovihme evi^^-to i mu pomagame koj s k'vot' moje. Naj-mnogo na edna sreshta da vi pusnem, ama drugiden......kato vidim rezultata ot kontrolnoto. :D

 

P.S. evi^^ - pojelavam ti naj-malko 5! :punk

Link to comment
Share on other sites

Еви,дано си искарала на контролната!Моето момиченце сега е четвърти клас и много ползва "Българска енциклопедия от А до Я".Погледнах и видиях,че има отговори на твойте въпроси.

 

П.П. Препоръчвам енциклопедията на всички ученици. :)

Link to comment
Share on other sites

Еви,дано си искарала на контролната!Моето момиченце сега е четвърти клас и много ползва  "Българска енциклопедия от А до Я".Погледнах и видиях,че има отговори на твойте въпроси.

 

П.П. Препоръчвам енциклопедията на всички ученици. :)

имам тази енциклопедия и намерих доста информация по някои въпроси.

midex,благодаря за пожеланието и мисля,че ще успея да изкарам 6!обещах,че ще ви кажа въпросите.те бяха следните:1.планетата Земя като част от Слънчевата система.

2.литосфера-видове скали и полезни изкопаеми и

3.фактори на климата.

мисля,че на 2-и въпрос съм писала малко.писах видовете скали и как са образувани и дадох примери за полезни изкопаеми-рудата,медта ,въглищата и др.

иначе за другите мисля,че се справих добре.

MuFFi,не давам такава лична информация като адрес,телефон или пък къде уча на хора ,с които не съм се виждала и не познавам достатъчно добре,но ако ти искаш да споделиш къде учиш,давай,може пък да си от моето училище! ;)

П.С.искам да благодаря на всички за помощта и ви благодаря и за пожеланията!!! :blush:

Link to comment
Share on other sites

ако мислите,че съм глупава,защото не ги знам,се лъжете,просто имаме старшно много неща да учим по различни предмети и човек забравя. 

 

по-скоро мислим че не си си отваряло учебника да прочетеш кво означават тия неща :dry: те затва са входните нива-да ти дадът някъв стимул да си отвоиш чуебника от миналата година и да си препомниш някои неща

Link to comment
Share on other sites

по-скоро мислим че не си си отваряло учебника да прочетеш кво означават тия неща :dry: те затва са входните нива-да ти дадът някъв стимул да си отвоиш чуебника от миналата година и да си препомниш някои неща

виж сега,не искам да съм груба,но като не знаеш-не говори.аз дадох учебника си на една позната,която сега ще бъде 5-и клас,а тетрадките,в които съм писала,-не можах да ги намеря.потърсих учебника от мои съученички-те също го нямат. :wacko: сега разбра ли? :dry:

Link to comment
Share on other sites

ако мислите,че съм глупава,защото не ги знам,се лъжете,просто имаме старшно много неща да учим по различни предмети и човек забравя. 

 

И това само в 6-ти клас и то в началото на годината. :)Това ако ти се опира не ми се мисли в 10-ти как би било.

Иначе..даскалото от 1 до 7 клас е най-големия айляк и същевременно най-приятно.След това почва една.....

Link to comment
Share on other sites

по-скоро мислим че не си си отваряло учебника да прочетеш кво означават тия неща :dry: те затва са входните нива-да ти дадът някъв стимул да си отвоиш чуебника от миналата година и да си препомниш някои неща

Входните са за удоволствие на учителите. :devil

Дават ти контролна върху материала от 1 цяла година и то след 3 месеца през които си забравил всичко. Тва си е опасно близо до съдизма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Входните са за удоволствие на учителите. :devil

Дават ти контролна върху материала от 1 цяла година и то след 3 месеца през които си забравил всичко. Тва си е опасно близо до съдизма. ;)

наистина е така!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...