Jump to content
BulForum.com

Win XP lite


Maimun

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

WinXp lite, не е толкова лек, колкото ни се иска на всички :cry По-добри резултати може да постигнеш като си поиграеш със сървисите на нормалното ХР. Препоръчвам ти да изключиш Themes, определено има разлика дори и на Athlon2500+ ;) . Но да те предупредя, че всичко е на твоя отговорност :rolleyes:

Този линк го видях някъде и може да ти бъде полезен:

http://www.overclockersclub.com/guides/win...xp_services.php

Link to comment
Share on other sites

Да но все пак това XP lite заемало много по-малко място и то заедно със SP2, някаде около 700 МБ, незнам, в онзи форум много го хвалят това леко XP

Link to comment
Share on other sites

Не съм го преглеждал този форум, но личните ми впечатления от това животно са нещо от рода: "Друг път - никой път" и на 3Д марк дава едни и същи резултати, а му бяха орязали, до колкото си спомням, доста важни неща. Не знам как си със свободното място, но според мен не си струва ядовете :wacko:

А и СП2 :sick може да си навлека гнева на разбирачите ама чистото ХР работи при мен най-добре. Тая идиотия със Security Center немога да я трая и за това Disabled му е майката :)

Link to comment
Share on other sites

dimitrator Ти все пак откъде си го намери това XP lite, защото аз го търсех ама никаде не можах да го открия, на free.evro.net го има ама всички знаем как се дърпа оттам :)

Link to comment
Share on other sites

СП2 работи много по добре :) Що се отнася до измисления СЦ - даваш му имам си фиревалче, аз си го гледкам. Имам си антивирусче, аз си го гледкам. Оставяш си АВ и фиревалче каквото си имаш и си гледаш кефа. Що се отнася до съвместимост. Пачове и ъпгреиди си пускат всички. Въпрос на малко търпение.

Link to comment
Share on other sites

СП2 работи много по добре :) Що се отнася до измисления СЦ - даваш му имам си фиревалче, аз си го гледкам. Имам си антивирусче, аз си го гледкам. Оставяш си АВ и фиревалче каквото си имаш и си гледаш кефа. Що се отнася до съвместимост. Пачове и ъпгреиди си пускат всички. Въпрос на малко търпение.

 

Да, но СЦ-то си остава като сървис и си цоца от скъпоценните ресурси, това се отнася и другите скрити екстри в джама от които така и в повечето случаи няма смесъл.

Със съвместимостта не съм имал проблеми дори напротив, бях принуден да мина на СП2, защото КАТИА забива безпричинно на доста от версиите на джама ХР.

А колкото до ъпдейти и пачове, да разчиташ на МС, не мога да повярвам, че това идва от човек дето има chuck за аватар :wir :P

Link to comment
Share on other sites

Значи...още навремето имаше сервизна програмка дето се казваше 98Lite. Ползвал съм я много пъти, понеже съм останал доволен от нея. Намалява размера на инсталираната ОС, орязва сума излишни функции, от които просто нямам нужда и ускорява зареждането на системата с около 30%(поне при мен е така). Освен това косвено ми подобрява стабилността, въпреки, че не мога да го отдам само на нея, понеже на този Win98SE качвам само проверени на друг неща. Както и да е- до тук говорим за 98. Същото Lite го има и за XP. Още в началото (преди да излезе SP1) го пробвах, но не останах очарован. Разбира се...маха неща, от които нямате нужда, но не видях такава разлика както при 98. Така че сега просто не го ползвам на XP - не виждам смисъл, освен ако не е излезнала по-нова версия дето се справя по-добре. По-горе удачно беше даден съвет първо да се изолират излишните services, но внимателно - задължително трябва да има сверка и с последното поле "Dependencies" да се видят зависимостта от други services. Караман беше дал линк(който е поместен и тук по-горе) към страничка дето обясняваше подробно кои services е "безопасно" да бъдат изключени. Е....ако нещо после не работи както трябва....винаги можеш да ги включиш отново. :)

Link to comment
Share on other sites

Тук не става ли въпрос за новата маркетингова измишльотина на М$ с таргет югоизточна Азия

Май наистина си прав, понеже не бях прочел какво пише в линка на free.evro.net, който дава в началото. Но и това и онова се казва все XPLite - затова се заблудих. :wacko: По-точно онзи, който помества инфото там, казва че той го е орязъл.

Link to comment
Share on other sites

Тук не става ли въпрос за новата маркетингова измишльотина на М$ с таргет югоизточна Азия :huh:

 

Нда имаше нещо такова насочено към бедните дом потребители на които не им трябва много нещо

Link to comment
Share on other sites

Chistoto XP mi raboti dosta po-bavno ot Nemezida-ta. I sa ednakvo golemi. Ne znam kak sa go napravili , ama e fakt. Makar che lyubimec si mi ostava 98se :)

 

Абе я на светни и нас кво е тва и каде точно се намира

Link to comment
Share on other sites

Абе я на светни и нас кво е тва и каде точно се намира

 

bakara и аз допреди малко се чудех какво е това животно ама го намерих ето тук http://warez.ru:8080/FTP/OS/Windows.Nemesis.v.2.0/ и като прочетох .nfo файла видях, че представлява цитирам: **Windows Nemesis 2.0**

 

OK here you are, this is Windows XP Pro corporate with SP2 & Office 2003 in one cd.

 

Това е :)

Link to comment
Share on other sites

bakara и аз допреди малко се чудех какво е това животно ама го намерих ето тук http://warez.ru:8080/FTP/OS/Windows.Nemesis.v.2.0/ и като прочетох .nfo файла видях, че представлява цитирам: **Windows Nemesis 2.0**

 

OK here you are, this is Windows XP Pro corporate with SP2 & Office 2003 in one cd.

 

Това е :)

 

Абе да ама тва го постнах още в началото а Nibelung продължава да твърди че е Nemezida

Link to comment
Share on other sites

Chistoto XP mi raboti dosta po-bavno ot Nemezida-ta. I sa ednakvo golemi. Ne znam kak sa go napravili , ama e fakt. Makar che lyubimec si mi ostava 98se :)

Probvah go tozi Nemesis i neshto ne mi haresa.Bez da te pita ti vkarva celia OFFICE bez da te pita.Naprimer na men ne mi triabvat vsi4ki prilojenia na OFFICE.E ne che niama da se deinstalnat ama ne e tam rabotata.Vazmojno e da ne sam prav svsem taka che priemam i kritiki ot vseki koito go e opital pove4e ot men.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...