Jump to content
BulForum.com

Гуми за кола


Recommended Posts

Търся нови гуми за кола, по вазможност "корморан". Имах такива и съм мн доволен. Ако някой знае къде имат в наличност нека сподели.

бтв Някой знае ли "викинг" дали са добри.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за Кормроран или Викинг, обаче аз карам с Debica и съм изключително доволен от съотношението качество/цена, особено от серията Frigo (зимно ориентирани). Перфектно стъпват, държат се отлично на сняг и съвсем не са шумни. Има ги на доста места, но като че ли най-евтини са на бул. "6-ти Септември", до сладкарница "Неделя".

Горещо ги препоръчвам на хора, които искат да карат прилични нови гуми на достъпна цена. (155/70/13 - 57 лв преди 2 години)

Link to comment
Share on other sites

аз пък бих ти препоръчал "Интерсервиз" до Герджика. Зад тях е автосалон Анастасов. Вносители са и държат доста ниски цени. Провери ги какво ще ти предложат.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност ще взимам летни (всесезонни). Ако някой има предложение за друга добра марка (условие - да са евтини) с удоволствие ще прочета мнението му.

Link to comment
Share on other sites

Absent е абсолютно прав, и шарката на Дебика е на Гудиър. Поствам пак, за да поясня, че това лято изкарах със зимните гуми без проблем. Всъщност Дебика фриго са с обозначение M+S, но са по-подходящи за зимни условия, Навигатор са всесезонни, а Пасио са летни (но не ми харесаха, много бързо ги изядох). Ако имаш пари за 4 гуми, вземи си 2 Навигатор и 2 Фриго и си ги върти зима - лято според двигателните колела.

 

Edit:

M+S не е "лято и зима" както си мисля много хора!!!

Абсолютна заблуда - MUD + SNOW = чисто зимни гуми...

Винаги съм се чудил какво всъщност значи. Е, човек се учи...

Link to comment
Share on other sites

M+S не е "лято и зима" както си мисля много хора!!!

Абсолютна заблуда - MUD + SNOW = чисто зимни гуми...

 

Иначе аз карам само със Semperit (летни и зимни) и съм много доволен. Летните са Sport-Life 185/60-14", купих ги навремето за 75лв./бройката и вече минах 50.000км само градско и имат още 3мм някъде. Сега май са около 95лв. за този размер (по-малките трябва да са значително по-евтини), но определено си струват парите. Аз ги взех от магазина на "Шкода" на ЕураТек (срещу ВХВП), май там са най-евтини...

Link to comment
Share on other sites

Ako imash pari vzemi si komplekt 4 ednakwi zimni i 4 ednakwi liatni gumi, po dobro ot towa niama. Neka si razprawiat za wsesezonni, no te sa edin goliam kompromis - liatoto karash s razmeknata guma koiato se iziajda po barzo i ima po losho sceplenie , a zimata se wtwardiawa i pak kofti efekt. A za markite zimni GoodYear UltraGrip ili Michelin Alpin ili Michelin Ivalo - tezi sa s shipowe i sa zabraneni no ot opit moga da kaja 4e dori i s swaleni shipowe me iznenadaha seper priatno kakto na led taka i na sniag, liatni ima mnogo dobri marki i modeli - az sam mnogo dovolen ot Dunlop Sport, malko sem razo4arowan ot letnite modeli na Mishelin

 

Uspeh pri izbora na Gumi :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...