Jump to content
BulForum.com

Кои са най-добрите драйвери за видео картата ми


bratmito

Recommended Posts

Tъй като се твърди че по-новите драйвери намаляват производителността на по-старите видеокарти искам да попитам с кои драйвери видео картата ми върви най-добре и има най-висока производителност.Чувал съм че най-добрите драйвери за моята карта са 44.хх.Как мислите вие?Има ли смисъл от новите драйвери,след като намаляват производителността или товва е само слух? :confused

Link to comment
Share on other sites

За новите игри има смисъл, но някой стават и с постари драйвъри. За 3д марк 2001 са най-добри 44.03, но за игрите най-новите

Показанията на 3Дмарка не се ли основават на това как видеокартата ти се държи при игрите и показванет на 3Д ефекти или се бъркам?Тъй като 3Д марк е тест за производителност на видеото и със 44.03 е най-добре не би ли следвало и при игрите да е така?Не съм много вещ в тия работи такаче ако бъркам не ми се сърдете. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3д марк е оптимизиран с някой драйвъри и това не означава, че с тях игрите ще вървят също толкова добре. Примерно Far Cry бъгва с по старите драйвъри като 4ххх. Пробвай да играещ демото на ФИФА 2005. Само с 6ххх върви добре, с по старите е някъв ужас с една трептяща картина

Link to comment
Share on other sites

За новите игри има смисъл, но някой стават и с постари драйвъри. За 3д марк 2001 са най-добри 44.03, но за игрите най-новите

Taka e.

Daje zabelqzah na testa s koncheto koeto se vyrti,

che s po stari draiveri to e plytno

a s po novi poluprozrachno, a ispad s 500 tochki :)

Link to comment
Share on other sites

С по-старите драйвъри специално тази карта (GF4/440 with AGP8X) не работи много добре. Вероятно точно това 'with AGP8' бърка работата, но ссамо с най-новите драйвери картата тръгна на AGP различно от 1Х (61.77), разбира се и дъното може да беше причината (без драйвери за АГП-то), но все пак.

Link to comment
Share on other sites

С по-старите драйвъри специално тази карта (GF4/440 with AGP8X) не работи много добре. Вероятно точно това 'with AGP8' бърка работата, но ссамо с най-новите драйвери картата тръгна на AGP различно от 1Х (61.77), разбира се и дъното може да беше причината (без драйвери за АГП-то), но все пак.

Аз в момента съм с 56.64 и си ми върви на AGP8X.Нещо не можах да разбера как така със старите драйвери не тръгва на повече от 1Х.Нали си поддържа 8Х? :confused

 

П.П Моля да не обръщате и тази тема на спор.И моля преди да давате мнение(като това за НФС)се позовавайте на повече от един случаи.Това че на 1 човек не му е тръгнала със 44.03 не означава че играта не върви с тях :excl:

 

П.П.П Не разбрах какви са тия драйвери Омега.Моля дайте повече инфо за тях защото никога не бях ги чувал до сега.По-добри ли са от ForceWear и струват ли изобщо? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз в момента съм с 56.64 и си ми върви на AGP8X.Нещо не можах да разбера как така със старите драйвери не тръгва на повече от 1Х.Нали си поддържа 8Х? :confused

 

П.П Моля да не обръщате и тази тема на спор.И моля преди да давате мнение(като това за НФС)се позовавайте на повече от един случаи.Това че на 1 човек не му е тръгнала със 44.03 не означава че играта не върви с тях :excl:

 

П.П.П Не разбрах какви са тия драйвери Омега.Моля дайте повече инфо за тях защото никога не бях ги чувал до сега.По-добри ли са от ForceWear и струват ли изобщо? :wacko:

 

Omage sa si sa6tite Detonatori i Forceware-i no s tweak-nati registry

http://www.omegadrivers.net/

Link to comment
Share on other sites

Аз в момента съм с 56.64 и си ми върви на AGP8X.Нещо не можах да разбера как така със старите драйвери не тръгва на повече от 1Х.Нали си поддържа 8Х? :confused

...

Като казах стари драйвери, имах предвид например 52.16, 53.

Чипсета with AGP8X излезе не съвсем в далечното минало, когато драйверите не го поддържат, и с тях ми работеше на 1Х. Става въпрос за 4X дъно.

Слагайки направо 61.77 всичко заспа.

Link to comment
Share on other sites

Като казах стари драйвери, имах предвид например 52.16, 53.

Чипсета with AGP8X излезе не съвсем в далечното минало, когато драйверите не го поддържат, и с тях ми работеше на 1Х. Става въпрос за 4X дъно.

Слагайки направо 61.77 всичко заспа.

Много интересно :wacko:Тогава защо на диска с драйверите на видеото ми има 44.03 след като не поддържат 8Х? :confused

Link to comment
Share on other sites

Много интересно :wacko:Тогава защо на диска с драйверите на видеото ми има 44.03 след като не поддържат 8Х? :confused

Не знам, но поне при мен на 4Х дъно работеше на 1Х, не си го измислям.

По-добре виж и ти дали ти работи на 8Х B)

Link to comment
Share on other sites

По-добре виж и ти дали ти работи на 8Х B)

Wqrvam ti,no mislq 4e moje i da e bilo ot dunoto.Kartata si mi raboti na 8X

 

P.S Izvinqvam se za 6liokovicata ama tupiq FlexType....vie se se6tate.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Мисля, че това е най-подходящата тема за да пиша за мойя проблем тъй като видео картата ми е същата.

 

Първо искам да попитам със какво мога да тествам дали видео картата ми върви на 8х ? С кой програма ?

 

И второ къде отиде тъй приятната функция Refresh Rate Overrides във новите NVIDIA драйвери 71.84 ? Предполягам, че е преместена някъде. Ако някой може да ми обясни как да регулирам честотата на мониторa при различните резолюции. Преди тази работа я вършех с Refresh Rate Overrides, но в новите драйвери не я виждам тази функция. Ако знаете нещо помогнете.

Link to comment
Share on other sites

Първо искам да попитам със какво мога да тествам дали видео картата ми върви на 8х ? С кой програма ?

Ами сложи си everest home edition огледай се в менютата на видео картата там пише на колко работи в момента. ;)

Link to comment
Share on other sites

Също така в настройките на драйвера трябва да има секция AGP Settings. Там има плъзгач за скоростта на AGP. При най-новите версии може и са го махнали, при мен го има.

Link to comment
Share on other sites

6tom sme trugnali da pi6em za video karti moje li az da popitam ne6to za moqta?Zna4i az imam GeFORCE FX5200 i neznam koi draiver da si sloja predi edna sedmitsa si drupnah nqkuv ot nvidia.com i zamalko da si skapam video kartata zatva ne mi trqq samo saita a i to4nite draiveri plz...

Link to comment
Share on other sites

Също така в настройките на драйвера трябва да има секция AGP Settings. Там има плъзгач за скоростта на AGP. При най-новите версии може и са го махнали, при мен го има.

 

При мен няма нищо от сорта AGP Settings. Ако може да кажеш коя версия са ти драйверите ?

 

 

6tom sme trugnali da pi6em za video karti moje li az da popitam ne6to za moqta?Zna4i az imam GeFORCE FX5200 i neznam koi draiver da si sloja predi edna sedmitsa si drupnah nqkuv ot nvidia.com i zamalko da si skapam video kartata zatva ne mi trqq samo saita a i to4nite draiveri plz...

 

www.nvidia.com. Избираш Driver updates. След това избираш Graphics Driver->Geforce and TNT2->посочваш коя ти е операционната система и те отвижда на най-новите драйвери. Ако може да разясниш защо мислиш, че е щяла да ти се скапе видео картата ?

 

EDIT : Туко що погледнах какви резултати ми даде програмата Everest Home Edition. Пише, че видео картата е GeForce MX440 with AGP8x 64MB, но пише че шината е 4x. Това какво значи ? Данеби да работи на 4х ? Ако да може ли да ми кажете някоя програма за финни настройки на видео картата ми ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
къде отиде тъй приятната функция Refresh Rate Overrides във новите NVIDIA драйвери 71.84 ? Предполягам, че е преместена някъде. Ако някой може да ми обясни как да регулирам честотата на мониторa при различните резолюции. Преди тази работа я вършех с Refresh Rate Overrides, но в новите драйвери не я виждам тази функция. Ако знаете нещо помогнете.

И аз го имам този проблем много е неприятно :( .Ако някой знае каде точно е ще му бъда благодарен ако сподели

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...