Jump to content
BulForum.com

Проблем с RAM


Recommended Posts

Като сложа три RAM-а на трите шини и ги пусна на 400MHz компа не ще да бачка. Как ще варви по добре 512Mb на 400МХз или 768Мб на 333МХз?

Link to comment
Share on other sites

Естествено,че 3х256MB 333MHz.

А това, че компа не ще да бачка може да е или от самият рам или от настройките.Възможно е и да е развален някой слот.Пробвай ги с по 1 платка.Иначе вероятно щом дъното си има 3 слота,то е предвидено да може да се работи и с 3-те :).

Link to comment
Share on other sites

Естествено,че 3х256MB 333MHz.

А това, че компа не ще да бачка може да е или от самият рам или от настройките.Възможно е и да е развален някой слот.Пробвай ги с по 1 платка.Иначе вероятно щом дъното си има 3 слота,то е предвидено да може да се работи и с 3-те :).

 

Не мисла че си прав. Аз преди бях с 256 Рам и на дъното ми има 3 слот-а (Gigabyte), като си купих още една платка, не става на крайния слот и за това я сложих по средата

 

А по въпроса- наистина провери платките една по една за да разбереш как ще бачкат и 3те :)

Link to comment
Share on other sites

Ти така се изрази в пърият си пост,че се разбра,че си ги клокнал до 400Mhz...

Добре ще е да дадеш повече инфо за дъното и платките (еднакви марки и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Ти така се изрази в пърият си пост,че се разбра,че си ги клокнал до 400Mhz...

Добре ще е да дадеш повече инфо за дъното и платките (еднакви марки и т.н.).

Markite nqmat golqmo zna4enie,daje da ne kaja 4e nqmat zna4enie.Tova go kazvam ot li4en opit 6toto sam testval edna platka A-DATA i ELEXIR.spored men problema e hardwaren.Moje bi problema e nqkade pri slotovete ;) ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Ами процесора ако е на 133 или 166, рама няма смисъл да работи на 400, ами на 266 или 333, защото няма да е синхронно. Поправете ме ако греша :wacko:

E kvo ti prechi tva.

Moq e tochno taka

166cpu/200ram

e verno s 2 modula

nqmam treti za da probvam.

Link to comment
Share on other sites

Е значи аз сега да не си барам рама, щото ми е на 400, а процесора ми е на 133. Щото преди го нагласях на 266, а сега може да не го барам ?

E neznam koi variant e po dobyr.

No kat ti e na 400 shto da ne raboti na 400 :)

Probvai da pusnesh procesora na 166 :)

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi dyna poddyrjat samo na 2 ot slotovete DDR 400MHz. Pro4eti kakvo pi6e v knijkata na dynoto i ako e taka vij v stranicata na proizvoditelq za update na BIOS-a

Taka e

na moeto pishe:

DDR 400 can only support up to 2 DIMMs:

1 One double-sides DIMM (or)

2 Two single-sides DIMMs

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi dyna poddyrjat samo na 2 ot slotovete DDR 400MHz. Pro4eti kakvo pi6e v knijkata na dynoto i ako e taka vij v stranicata na proizvoditelq za update na BIOS-a

Според мен не някой, а повечето дъна поддържат DDR 400 само на 2 от слотовете, а за 3 -те варианта е 333.

А иначе специално за AMD най-добрия вариант е синхронната работа на CPU и RAM.

Link to comment
Share on other sites

Според мен не някой, а повечето дъна поддържат DDR 400 само на 2 от слотовете, а за 3 -те варианта е 333.

А иначе специално за AMD най-добрия вариант е синхронната работа на CPU и RAM.

и що само за АМД. за интел не е ли по добре да е синхронно

Link to comment
Share on other sites

Shto pyk

probvah dvata varianta

pri sinhronna shina super PI mi dade 1min2s

a pri ansinhronna superPI dade 1min1s :)

Поразровете си малко по темата и ще разберете кой вариант е по-по-най :)

И уточни синхронна ... шина колко, RAM колко и асинхронна същото...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...