Jump to content
BulForum.com

Slack 10.0 забива за малко


Shiro

Recommended Posts

Дано вече да няма такава тема, защото напоследък си инсталирах слака 2-3 пъти изцяло (full install) и винаги имам следния проблем:

Стои си машината и си прави нещо, пък може и нищо да не си прави :) И по едно време всичко забива. В продължение на 5 секунди някъде всичко стои като застинало. Даже точките на часовника не мигат (дал съм blinking dots:) След това тръгва за 1/2 секунда и пак 5 секунди стои като застинало. Предполагам, че има пуснат някакъв процес, който ги прави тия мизерии, защото все пак това е линукс - не забива за щяло и не щяло. На предишните Slackware-и, които съм ползвал (8.0, 8.1, 9.0, 9.1) никога не съм имал такива проблеми. Тоя три пъти го качвах като 2 от тях на моята машина и се така става. Как да го оправя ?

Link to comment
Share on other sites

Дано вече да няма такава тема, защото напоследък си инсталирах слака 2-3 пъти изцяло (full install) и винаги имам следния проблем:

Стои си машината и си прави нещо, пък може и нищо да не си прави :) И по едно време всичко забива. В продължение на 5 секунди някъде всичко стои като застинало. Даже точките на часовника не мигат (дал съм blinking dots:) След това тръгва за 1/2 секунда и пак 5 секунди стои като застинало. Предполагам, че има пуснат някакъв процес, който ги прави тия мизерии, защото все пак това е линукс - не забива за щяло и не щяло. На предишните Slackware-и, които съм ползвал (8.0, 8.1, 9.0, 9.1) никога не съм имал такива проблеми. Тоя три пъти го качвах като 2 от тях на моята машина и се така става. Как да го оправя ?

i mene mi se sluchvashe podobna glupost pod FreeBSD 5.2.1 nerazbrah na kakvo se dalji v kraina smetka go mahnah

p.s. i pod windows se sluchva nali :P

kachi Debian nea da imash problemi :P

Link to comment
Share on other sites

Хаха, айде сега уроци за най-добър линукс. Не падам от небето, знам каква дистрибуция ми трябва. До сега слака не ми е правил никога никакви проблеми. Просто тук явно трябва да спра нещо, което предполагам е в някакъв конфликт с някакъф мой хардуер, защото едва ли биха оставили забивачка ей така :)

Link to comment
Share on other sites

pochvai da spirash services nared togava ( nezabravqi i sound deamonite kato artsd ) ... sashto taka opitai da ne polzvash konquerior che v linux-bg.org chetah za nqakav problem pri koqneurior + xmms ili neshto takova kakto i xmms + artsd pusnato ..

Link to comment
Share on other sites

Е то забива така за малко супер рядко. Примерно два пъти на ден. Аз не мога да загася нещо и да чакам един ден да видя дали ще забие. На тоя слак 10 имам пуснати 70 процеса .. няма да чакам два месеца я :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...