Jump to content
BulForum.com

рок клубовете, рока и Пловдив


Barmana

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Едва кретат, защото никой няма правилен подход към нещата. Едно време устата/ухото преуспяваше заради разнообразието на групи, които свиреха там. Заради вторниците със Стоил Керванов, заради яките непознати групи като "Арт Хазарт", които не познавахме, но бяха блестящи. С един приятел (Aren) ходехме всеки вторник и петък като вторника винаги беше непозната група, която в повечето случаи си струваше!

 

Липсва разнообразието на един такъв клуб, липсва чувството, което придава той... може би Текила в момента е най-близко до него, но в същото време е доста далеч заради липсата на каквато и да е жива музика. А и DJ-я там (или един от всичките, ако са няколко) до преди няколко месеца беше DJ в Милионерки и определено не е фен на Рока...

Link to comment
Share on other sites

Tоку-що се прибирам от разходка по главната! Минах през SAX и какво да видя - GABANA ще свирят утре! От 22 часа, вход 2 лв, за студенти 1 лв. Ама като го знам чичкото с билетите колко е лош, ще взима на всички по 2 лв :)

Желаещи да дойдат с мен? Обръснал съм се и ставам за компания ;)

Link to comment
Share on other sites

Едва кретат, защото никой няма правилен подход към нещата. Едно време устата/ухото преуспяваше заради разнообразието на групи, които свиреха там. Заради вторниците със Стоил Керванов, заради яките непознати групи като "Арт Хазарт", които не познавахме, но бяха блестящи. С един приятел (Aren) ходехме всеки вторник и петък като вторника винаги беше непозната група, която в повечето случаи си струваше!

 

Липсва разнообразието на един такъв клуб, липсва чувството, което придава той... може би Текила в момента е най-близко до него, но в същото време е доста далеч заради липсата на каквато и да е жива музика. А и DJ-я там (или един от всичките, ако са няколко) до преди няколко месеца беше DJ в Милионерки и определено не е фен на Рока...

да де но устата също затвори,въпреки ,че беше на главнага,пък и стоил защо се крие?сто пъти съм го викал да поеме една вечер седмично! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Защото Бълборг няма тръпка, не е подходящ за такива неща, няма изградена аудитория (10 човека не са аудитория)...

 

ако щеш го приеми по този начин: място, на което се яде не е клуб... не и от този сорт.

Link to comment
Share on other sites

Tоку-що се прибирам от разходка по главната! Минах през SAX и какво да видя - GABANA ще свирят утре! От 22 часа, вход 2 лв, за студенти 1 лв. Ама като го знам чичкото с билетите колко е лош, ще взима на всички по 2 лв :)

Желаещи да дойдат с мен? Обръснал съм се и ставам за компания ;)

пробвай в бъборга там свирят "Индига" и входа е свободен

 

Защото Бълборг няма тръпка, не е подходящ за такива неща, няма изградена аудитория (10 човека не са аудитория)...

 

ако щеш го приеми по този начин: място, на което се яде не е клуб... не и от този сорт.

ок,това е позитивно - искам мнения,абаче и в Хард рок кафе се яде!

Link to comment
Share on other sites

Може и да греша за някои елементи, може други хора да имат различно мнение.

 

Като допълнение към миналият пост - не съм ходил от няколко месеца в заведението, но мисля, че все още не е подходящо много хора да станат да си танцуват, да се кефят... както в Устата. Не, че нещо критикувам заведението, но май почнахме доста да сравняваме. Иначе като друг тип заведение Бълборг си има и добри страни.

 

sorry :) cheers!

Link to comment
Share on other sites

Може и да греша за някои елементи, може други хора да имат различно мнение.

 

Като допълнение към миналият пост - не съм ходил от няколко месеца в заведението, но мисля, че все още не е подходящо много хора да станат да си танцуват, да се кефят... както в Устата. Не, че нещо критикувам заведението, но май почнахме доста да сравняваме. Иначе като друг тип заведение Бълборг си има и добри страни.

 

sorry :) cheers!

Thanks,искам да знам какво мислят хората,в мн. аспекти си прав!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ами гадничко е да идеш, 2 лева вход, 2 лева минимум за пиене...соленко излиза да се порадваш на жива музика.

Според мен не би трябвало да има вход, особено ако групата, която свири, не е особено известна. Така само се гонят клиенти (евентуални фенове).

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва за Габана яко, ше ида да ги чуя, че не съм го правил от 100 години... Пък и ако входът наистина е левче за студенти цена няма да имат :D Само дето на снимката в книжката хич не си приличам и ще трябва да правя физиономии да си докарам мутрата отпреди 3 години :P

 

Абе Пианото рок клуб ли се води? Щото май само там свирят по-яките групи (Грях и Сфера примерно). Аз май само там и в Sax-а ходя... в Бълборг не, щото май там няма нищо интересно напоследък (да не се обиждат Индигата, ама дайте нещо по-живо).

Link to comment
Share on other sites

По принцип дали клубовете трябва да имат вход или не мисля точно като PSYCHOSIS. Ако групата е известна - О.К. да има, но ако не чак толкова си мисля че хонорара на групата трябва да се поема от собственика на съответното заведение, а хората които ходят в това заведение като няма вход биха си позволили едно (две, ...)питиета повече, за сметка на входа (аз поне така мисля), а така клиентитите като консумират повече собственика все ще си избие парите за хонорара на групата.И всички за доволни...

 

И тъй като малко съм се откъснала от, така да се каже, клубния живот в Пловдив (когато ходя, ходя само в SAX), някой би ли бил така добър да изброи клубовете (заведенията) в Пловдив където свирят разни групи. Струва ми се не са много, или..... се лъжа?

Link to comment
Share on other sites

Ama pod rock kakvo razbirate ? Neshto hard deto se edno e metal ,ili po4ti na edna kra4ka ot nego ili tipichnia rock stil ?Kato naprimer Vasko Krypkata i pro4ie ? Svetnete me ,4e da znam dali si zaslujava (za men pone :) ) da gi vida tia grypi B)

Ina4e ne mislia 4e triabva da ima vhod,naistina ako niama takav ,posetitelite shte badat pove4e i shte konsymirat pove4ko neshta :) (tva ve4e sme go probvali predi vreme s edni aver4eta na edin bar v moreto ,ta ot opit kazvam ) .Za sajalenie pove4eto si misliat : dai da bocnem vhoda ta da ni izleze bez pari grypata,pak kvoto doide - dobre doshlo .Triabva malko po-drygo mislene B) I verno e tova (neznam koi go beshe pisal po-gore,4e ne mi se vrashta sega ) ,4e tam ne triabva da ima kyhnia i t.n. ,tova samo doprinasia za taka nare4enata atmosfera "na masa " .Predi vreme v Stara Zagora imashe edin strahoten rock klub " The Rock " ,neveroiaten beshe prosto,klasika v janra,oba4e neznam kakvo stana s nego,otdavna ne sam se miarkal tam. Oba4e ako niakoi go e poseshtaval : znae 4e mojeshe da poslyji za primer sega :)

Link to comment
Share on other sites

И тъй като малко съм се откъснала от, така да се каже, клубния живот в Пловдив (когато ходя, ходя само в SAX), някой би ли бил така добър да изброи клубовете (заведенията) в Пловдив където свирят разни групи.

 

Da , naistina nqma da e lo6o :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ок за чалгата и ментата знам - давай идеи за групи,обстановка,политика.!!

Апропо - трябва ли да има вход в един клуб?!?!

 

Само ми кажи защо зазидахте онази голямата зала :wacko: ?? С нея щяхте да разбиете положнението! Иначе аз ходех редовно още от както беше Атлас (учих на около) и много ме кефи, но все седи малко поизоставено?

Link to comment
Share on other sites

Sega na moda e selskiq pish**o (ne konkretiziram) da se ka4i v nqkva koli4ka da sloi nqkva Ku4*a v kolata i zaradi tova da se naprai na gazar da Nadui 4algata.Pffff taka ne staa samo da kaja. Ina4e za rock klubovete e mnogo jalko 4e ve4e zapadat.

Link to comment
Share on other sites

Само ми кажи защо зазидахте онази голямата зала :wacko: ?? С нея щяхте да разбиете положнението! Иначе аз ходех редовно още от както беше Атлас (учих на около) и много ме кефи, но все седи малко поизоставено?

Писач,сградата я взеха едни да правят бизнес -център и мен ме боли сърцето след толкова мерак и труд,някой сеща ли се за джетро - кво ще кажете ако се възстанови? :punk

 

Ama pod rock kakvo razbirate ? Neshto hard deto se edno e metal ,ili po4ti na edna kra4ka ot nego ili tipichnia rock stil ?Kato naprimer Vasko Krypkata i pro4ie ? Svetnete me ,4e da znam dali si zaslujava (za men pone :) )  da gi vida tia grypi  B)

Ina4e ne mislia 4e triabva da ima vhod,naistina ako niama takav ,posetitelite shte badat pove4e i shte konsymirat pove4ko neshta :)  (tva ve4e sme go probvali predi vreme s edni aver4eta na edin bar v moreto ,ta ot opit kazvam ) .Za sajalenie pove4eto si misliat : dai da bocnem vhoda ta da ni izleze bez pari grypata,pak kvoto doide - dobre doshlo .Triabva malko po-drygo mislene  B) I verno e tova (neznam koi go beshe pisal po-gore,4e ne mi se vrashta sega ) ,4e tam ne triabva da ima kyhnia i t.n. ,tova samo doprinasia za taka nare4enata atmosfera "na masa " .Predi vreme v Stara Zagora imashe edin strahoten rock klub " The Rock " ,neveroiaten beshe prosto,klasika v janra,oba4e neznam kakvo stana s nego,otdavna ne sam se miarkal tam. Oba4e ako niakoi go e poseshtaval : znae 4e mojeshe da poslyji za primer sega :)

Да ,де ама друго си е биричка с пържени картофи! :woot

 

Ей, тва за Габана яко, ше ида да ги чуя, че не съм го правил от 100 години... Пък и ако входът наистина е левче за студенти цена няма да имат  :D  Само дето на снимката в книжката хич не си приличам и ще трябва да правя физиономии да си докарам мутрата отпреди 3 години  :P

 

Абе Пианото рок клуб ли се води? Щото май само там свирят по-яките групи (Грях и Сфера примерно). Аз май само там и в Sax-а ходя... в Бълборг не, щото май там няма нищо интересно напоследък (да не се обиждат Индигата, ама дайте нещо по-живо).

В събота са "Angel",а за Индига - не си прав,кой друг има толкова свежи авторски парчета?

Link to comment
Share on other sites

Бармана, абе бяхме веднъж с Виктор и Никсъна на кръчма, казаха, че щяха да свирят в Бългборг(бяха планувани за някъв понеделник,тва в края на лятото като, че ли беше)ама май така и не стана работата,май нещо не се бяха разбрали ли със собственика, не помня.

 

Все пак я се разберете колко човека смятат да ходят тая вечер в SAX ако се съберете групичка и аз може да дойда :)

Link to comment
Share on other sites

Силвър беше наистина яко,сега Сакс малко омазва положението.Преди ходех в Бълборг,беше гот,Люба и Домби,Троен облак/тогава не бяха под това име май,а състава даже не беше пълният Троен облак/.Готина работа беше,пиеш,пееш и се смееш.Напоследък малко съм изостанал от подобни мероприятиа,няма с кой да ходя.Но като цяло рокът в Пловдив леко замира/нали се сещате как мачка чалгата/.Повечето рок групи свирят предимно кавъри/и все едни и същи/,много малко друга музика.както Насо/май той беше/ каза,който не може да прави рок почва да прави някакви странни изцепки,които трябва да наподобят хардкор,пънк или метал,но са ужасяващи.Пластик Бо кефят/познати все пак/,но свирят добре и се забавляват.Angel са добри.абе липсват ми някои от хората,които свиреха преди,а сега избягаха да свирят в чужбина по фериботи,улици и причие

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...