Jump to content
BulForum.com

Да направим едно добро дело


stefan

Recommended Posts

Из много други форуми събират стари компютри и ги даряват на домове за сираци, много ми се иска и тук да направим нещо такова.

Ако имате излишни стари чаркове това е много по-добър начин да се отървете от тях, от колкото да ги продадете за стотинки.

Ще се радвам ако някой от модераторите стикне темата.

Link to comment
Share on other sites

А имам разни чаркалъци - от 486, почти цял пентиум с кутия, развалени чаркове за Р2, едно здраво дъно super7 - така че ако и други се включат може да се направи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Супер! Предлагам всеки, който иска да участва да описва точно какви чаркове има и като се събере например за една машинка да започваме да действаме.

Link to comment
Share on other sites

За начало предлагам едно цяло Мицубиши 486 DX2 66 Mhz - няма твърд диск, има 12 рам, има вградено аудио и лан. На него работи без проблем 95 и NT4. Също така пентиум 133 - без хард , видео и рам, поддържа EDO и SDRAM. Ако се намери примерно 32 рам и един хард 200-300 МВ, може да се подкара дори 98.

Link to comment
Share on other sites

Ок, започвам да си правя списък.

Аз тук намерих само клавиатури и мишки, но утре ще се поразровя из офиса. Поне малко рам и едно захранване съм сигурен че има.

Link to comment
Share on other sites

Споко, ще се свържа с всички ви и ще се разберем.

Просто тези дни съм доста зает и не ми остава много време.Предполагам, че събота и неделя ще се поосвободя и ще ви отърва.

Link to comment
Share on other sites

За начало предлагам едно цяло Мицубиши 486 DX2 66 Mhz - няма твърд диск, има 12 рам, има вградено аудио и лан. На него работи без проблем 95 и NT4. Също така пентиум 133 - без хард , видео и рам, поддържа EDO и SDRAM. Ако се намери примерно 32 рам и един хард 200-300 МВ, може да се подкара дори 98.

 

Rama e ot men :) 2X16mb SD-RAM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Модем конександ 56к HCF + Клавиатура+ захранване/искренно се надявам тези части,които предлагаме всички да отедат по предназначение/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ми вие хубаво раздавате ама аз нямам нищо :( .ОБАЧЕ имам доста дискове от PC mаnia PC club и разни такива та мога да ги дам без туй тва само ми заемат шпинделите. Пък и като гледам нещата,който събирате тези дискове ще свършат идеална работа. Вътре има разни демо игрички с мизерни изисквания

Та ще тръгват на тези конфигорации :)

Link to comment
Share on other sites

Що да е свършила ? Стефан като се освободи да се обади тука да опишем кви чаркове имаме и да почваме монтажа :) Аз имам страшно много стари чаркалъци. Мое да направиме работата стига да има емраклий все още :)

Link to comment
Share on other sites

Не е свършила инициативата, просто напоследък съм много зает.

Трябва да се набележи дом, да се отиде до там, да се говори с хората.Идеята е това, което ще го направим да му се даде повече гласност, за да могат и други хора да се замислят по въпроса и също да помогнат.

Link to comment
Share on other sites

Ами в такъв случай трябва да се видим и да обсъдим въпроса. Ако можеш да намериш някакво инфо за такива домове на територията на Пловдив няма да е лошо. Сядаме, обсъждаме, описваме чарковете и ги асемблираме :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...