Jump to content
BulForum.com

Циклене и лакиране на паркет


Recommended Posts

Здравейте. Ако някой е правил наскоро циклене и лакиране на паркет и е останал доволен, моля да сподели координати на изпълнителя (за Пловдив става въпрос). Обяви на фирми и частни лица има доста из нета и всички са 'най-добри' :)

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Не отхвърляй толкова бързо тези оферти - аз например на село викнах момчета от Стара Загора и останах очарован. Един кенеф надран и съспан го превърнаха в букова феерия 45 години по-късно. И то без да стъпя там! Дойдоха си от 50 км, свършиха си работата перфектно, намерих само един чувал пепел на двора. За съжаление отдавна са сменили телефона. И са точно такива частни лица. Обикновено са по двама. 
Накратко - не отхвърляй този вариант с лека ръка. Чети внимателно цени, отзиви... На мен ми излезе 360 лева за 12 квадрата с разходката от Стара Загора - 55км едната посока. Прашинка нямаше след тях, а очаквах Сараево...  

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:

Не отхвърляй толкова бързо тези оферти - аз например на село викнах момчета от Стара Загора и останах очарован. Един кенеф надран и съспан го превърнаха в букова феерия 45 години по-късно. И то без да стъпя там! Дойдоха си от 50 км, свършиха си работата перфектно, намерих само един чувал пепел на двора. За съжаление отдавна са сменили телефона. И са точно такива частни лица. Обикновено са по двама. 
Накратко - не отхвърляй този вариант с лека ръка. Чети внимателно цени, отзиви... На мен ми излезе 360 лева за 12 квадрата с разходката от Стара Загора - 55км едната посока. Прашинка нямаше след тях, а очаквах Сараево...  

 

Не, не, аз не ги отхвърлям, по-скоро питането ми тук е с цел да не откривам топлата вода. Иначе от подобни обяви си бях намерил тапицер и майстор, който ни реновира 3 врати и голям прозорец. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dvdrw said:

 

Не, не, аз не ги отхвърлям, по-скоро питането ми тук е с цел да не откривам топлата вода. Иначе от подобни обяви си бях намерил тапицер и майстор, който ни реновира 3 врати и голям прозорец. 

 


Е аз това исках да ти кажа. нали се сещаш ако вдигна фирма "ГОЛЯМАТА РАБОТА" да я карам на 50 км от Пловдив какво ще ми се случи... Пусто ужасно ме е яд, че загубих врзъката с тия момци, понеже скоро предстои другата спланя да раздигам и там ще е нужно същото внимание. Все се чудя навремето с какъв акъл нашите възрастни са слагали скапани мокети пластмасарници върху прекрасен буков паркет... В момента е безценен във всяко отношение. 

Link to comment
Share on other sites

Много зависи с какви машини са. Аз като циклих в Калофер дюшемето, което е било безиросано от дядо ми с горещ безир, доста зор видях. Въпреки, че машината си беше с торба и т.н. пак имаше доста прахоляк. И разбира се след дъжд качулка ми казаха една тайна, ползва се олио и няма грам прах :) 

Link to comment
Share on other sites

Затова питам тук :) - всички се рекламират като добри и кадърни, безпрахово циклене, лак 2 ръце и т.н. При мен нее мръсен паркета, циклен и лакиран преди години, но с килим отгоре, имаше гардероб, под който реално не е циклен и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Той паркетът НИКОГА не е мръсен, той просто е батал... Няма как сега да ти покажа снимки преди/след, аз АХНАХ. А за да ахна аС - има за кво. Невероятен бук изплува изпод слоевете боклуци - разбирай "лак", разбирай ЧУМАТА ЗА ДЪРВОТО - безир... Тва ми е криптонита на мен... НИКОГА НИКЪДЕ БЕЗИР

Link to comment
Share on other sites

Не успях да намеря снимка преди, но това е след 2 ръце лак :) Както казах тайната за да няма прах е олио, ама късно разбрах. Въпреки, че бях с маска пак имах супер много прахоляк в носа. 

image.thumb.png.3a7be3a7b7c8c52b00185d1300fd56c2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:

Той паркетът НИКОГА не е мръсен, той просто е батал... Няма как сега да ти покажа снимки преди/след, аз АХНАХ. А за да ахна аС - има за кво. Невероятен бук изплува изпод слоевете боклуци - разбирай "лак", разбирай ЧУМАТА ЗА ДЪРВОТО - безир... Тва ми е криптонита на мен... НИКОГА НИКЪДЕ БЕЗИР

 

На нашия няма батали, безир или каквато и да е там гняс... 

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2023 at 4:42 PM, RaptoR said:

Чакай ся - ти лично ли го цикли :laughing1:

Не бе чичо Видене, то само се изцикли и лакира :) Нали ти казах, че имах прахоляк и в цепката на гъза :D 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kotora said:

Не бе чичо Видене, то само се изцикли и лакира :) Нали ти казах, че имах прахоляк и в цепката на гъза :D 

 

Отлично знам какво се прави, та пак като за копченатискач - ти ли го цикли или стоя в стаята докато някой друг цикли, че имаше трици в гъза? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Е разбира се, че аз съм го циклил :) 

 

Ти верно ме взе за мезе :D Ще ме изкараш, че не мога да си сменя тоалетната хартия сам... 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...