Jump to content
BulForum.com

Скоростта на Wifi мрежата ми дропва до х5 пъти от получаваната


zynth

Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам следния проблем, за който се надявам на малко помощ от Вас, стига да е софтуерен или от настройките на рутера.

Накратко, купих си нов телефон, който при спийдтест показва 492 мбит Down / 292 mbit UP, което е супер за тарифа 500/300.

 

Проблема е че всеки ден, в който тествам, скоростта е около 100/100, докато не рестартирам рутера (след което скоростта е около грните показатели).

 

Ползвам TP-Link Archer C80 (на Виваком Нокията има доста по-слаб обхват из апартамента) и съм включил опцията 2.4 ghz и 5 ghz мрежите да са с едно име (не знам дали проблема може да е от това, по характеристики не би трябвало)

 

Дали има някаква настройка, която съм пропуснал или просто да си пусна авто рестарта на рутера :)))

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е рутера да се ошашква и да ти прехвърля чат пат трафика през 2.4 GHZ мрежата? Примерно от това да се случва забавянето.

Ако проблема се проявява често, пробвай да си с отделни имена на 2-те честоти и се вържи към 5-цата и виж дали ще се получи,

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2022 at 1:49 PM, mIRCata said:

Възможно ли е рутера да се ошашква и да ти прехвърля чат пат трафика през 2.4 GHZ мрежата? Примерно от това да се случва забавянето.

Ако проблема се проявява често, пробвай да си с отделни имена на 2-те честоти и се вържи към 5-цата и виж дали ще се получи,

ами и аз това си мислех, да се заиграва в 2.4 и 5 като са с едно име, но ще ми е много неудобно с две мрежи за 2.4 и 5... просто го направих в 3 сутринта да се рестартира всеки ден.

 

Мислех, че може да е просто някаква настройка, която не съм направил като хората, ама явно си е бъгав просто

Link to comment
Share on other sites

Погледни на каква скорост ти е свързан телефона към ви-фи-то когато тестваш и имаш ниски скорости, или ги раздели за известно време в 2 различни мрежи. Възможно е 5г-то да ти прави проблеми и телефона да минава към 2Г-то, от там и ниските скорости. 

Съответно ще го забележиш или по ниската скорост на връзката или когато ги разделиш ще забележиш към коя мрежа всъщност си свързан. 

Link to comment
Share on other sites

В нас съм с подобна мрежа, но има и репитер. Всичко това вързано в OneMesh-а на TpLink. Когато се местя от обхвата на рутера в този на сaтелита или обратно телефона преминава на 2.4 GHz. Същото е и когато се прибирам - прихваща се ниската честота защото обхвата и е по голям и после си остава на нея. Ако непременно ми ртябва скорост спирам и пускам WIFI-то на телефона около рутера или репитера. Тогава телефона избира 5GHz мрежата

Link to comment
Share on other sites

Взех да си мисля че проблема е в телефона, не в рутера. В момента според него връзката е 173 мбит.

 

Ето от по-рано снимки преди и след като го разкачих от рутера. На едно и също място съм, да не помислите че скачам по стаите.

 

Което пък води до това, което казва @wolf.

В крайна сметка не искам отделни мрежи, ще разкачам като ми трябва скорост

Screenshot_20220924-135133_Speedtest.jpg

Screenshot_20220924-135244_Speedtest.jpg

Screenshot_20220924-135231_Settings.jpg

Screenshot_20220924-135156_Settings.jpg

Screenshot_20220924-135145_Settings.jpg

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...