Jump to content
BulForum.com

Ремонт на покрив - цена ?


Recommended Posts

Здравейте,тъй като съм много далече от строителтво и цени, да питам за един ремонт на покрив:

Нормално ли е ремонт на покрив - сваляне на стари киримиди,където има дупки да се наковат нови дъски,покриване на всичко с черно фолио за покрив(май така му се казва) и после нареждането пак на старите керемиди(покривът е около 120кв.м.) - труд 8500лв и макс. 2000лв за материали(така е бил казал циганина/майстора),говорим за селска къща,не в Пловдив :). Работата била за около седмица. На мен тея пари за труд ми се виждат като за програмисти :),но все пак да питам,може пък и да е нормално :).

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се вижда малко скъпо. При мен чисто нов покрив на къща 120кв , покривът е към 135-140кв, ми излезе 16к(работа+материали) преди точно две години. В тази цена бяха включени и безшевни улуци, както и цялостно премахване на стария покрив. Един съвет от изпатил, много внимавай с момента на разкриването , че старите къщи обикновено са на гредоред и една сериозна буря ще ти разкаже играта , колкото и да завиват с найлони....

Edited by chorbaka
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 години цените нямаха нищо общо с тези днес. В момента това, което си направил преди 2 години за 16К ще ти излезе минимум 25К.

 

Но и на мен 8500лв само за труд ми е вижда много, направете някакъв пазарлък. Освен това за 1 седмица няма да стане със сигурност. 

Най-важното в случая е да внимаваш с циганите: да са проверени хора и да си им виждал работата, щото такава хурка може да изядеш с тия цигански бригади, че свят да ти се завие. 

Link to comment
Share on other sites

Взема се всичко предвид:

  • колко скатен е, има ли чупки 
  • колко комина има
  • какви са керемидите - старите които са тип мъжко/женско и се гони до см да са равни, по новите които само лягат без такива неща, колко тежат има от 3 до 8кг на керемида ако не бъркам 
  • какви ръбове ще слагаш после
  • ще се прави ли пояс или нещо подобно

Всяко едно от горните трупа и кой знае още колко изпускам, но да провери ги преди да скачаш да не стане някой фал.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...