Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

1 hour ago, ARPAnet said:

Едното нещо което леко ме дразни е, че вече в таскбара не може да се изключи "combine items".

Виж този пач:

On 10/6/2021 at 2:07 PM, w00x said:

Ако някой иска да си върне старите визии на Старт менюто и Систъм трея, заедно с други визуални промени:

https://github.com/valinet/ExplorerPatcher/blob/master/README.md

Аз лично не мога да ползвам само икони. Отварям по много прозорци от една програма и искам да мога да им виждам заглавията, без да е нужно да цъкам иконата и после да ги търся в изскачащите прозорчета.

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, w00x said:

Виж този пач:

Аз лично не мога да ползвам само икони. Отварям по много прозорци от една програма и искам да мога да им виждам заглавията, без да е нужно да цъкам иконата и после да ги търся в изскачащите прозорчета.

Да, пача го знам, но от много години имам правилото да не инсталирам нищо бъзикащо се с основни функции на Уиндоус. Обикновено води до бъгове :D

За мен е същото, но изглежда ще трябва да свиквам 

Сменя се един DLL и Уиндоуса сам си сваля нужните файлове от собствените сървъри. Явно опцията за старото старт меню е оставено в Windows 11 и просто е деактивирана. 
После се маха DLL-а и всичко си става както си е било по подразбиране. Никакви бъгове няма, все едно си ползвам систъм трея на Windows 10.

1 hour ago, w00x said:

Сменя се един DLL и Уиндоуса сам си сваля нужните файлове от собствените сървъри. Явно опцията за старото старт меню е оставено в Windows 11 и просто е деактивирана. 
После се маха DLL-а и всичко си става както си е било по подразбиране. Никакви бъгове няма, все едно си ползвам систъм трея на Windows 10.

Интересно, ще тествам в такъв случай. Нали знаеш, като си се опарил веднъж.. :D

Знам. Аз малко бях против инсталирането на отделен софтуер, но реших, че трябва, за да мога да ползвам операционната система нормално.
То пък се оказа, че същият ефект може да се постигне и без софтуер, а само с този DLL. И е безплатно, за разлика от софтуера.

• 2 weeks later...

Още малко фийдбек

WSL2 наистина се чувства по-пъргав, не мисля, че си внушавам
Актуалната версия на Windows Terminal е много приятна, виждам че има и Split Pane, това може би не е конкретна W11 екстра, вероятно същата версия може да се инсталира на 10-ката. 

И за сега не срещам някакви бъгове или нещо което да ме дразни. 

Аз имам насичане на интерфейса. На прозорците, когато ги движа понякога, страници, когато скролирам и текст, когато маркирам.
Действията не са плавни, както бяха преди. Има прескачане, сякаш губи фреймове.

Видях доклади, че се дължи на G-Sync и наистина се оправи като го изключих, но после се появи пак, дори с изключен G-Sync. След това го включих отново и проблемът го нямаше известно време, докато не се появи отново.

Не знам колко е релевантно към този проблем, но преди време Visual studio имаше проблем с мониторите на 144хц. Някаква щуротия покрай как изчертават прозорците и разните диалози и правеше парчета. Не пипаш нищо по ос-а, сменяш с по бавен монитор, работи, с по бърз, прецаква се. Нищо чудно нещо такова да са забъркали и тук.

2 hours ago, w00x said:

Аз имам насичане на интерфейса. На прозорците, когато ги движа понякога, страници, когато скролирам и текст, когато маркирам.
Действията не са плавни, както бяха преди. Има прескачане, сякаш губи фреймове.

Като че ли и аз усетих една по-тромава работа.

Аз не визирам по-тромава работа, а визуално насичане на интерфейса. Прескачане, докато влачиш прозорец, например.