Jump to content
BulForum.com

Есенният театрален фестивал "Сцена на кръстопът"


ov3rm4n

Recommended Posts

Програмата:

 

ОТКРИВАНЕ

 

10.09.

20:00 ч. - Античен театър

Театър на Българската Армия и "Улицата"

"Фантасмагории" по Е.Т.А. Хофман

постановка: Стефан Москов и група

участват: Камен Донев, Христо Гърбов, Стефан Вълдобрев, Мая Новоселска, СтеДана Добрева

 

11.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

Драматичен театър - Пловдив

"Аляска" от Недялко Славов - ПРЕМИЕРА

постановка Андрей Слабаков

участват Тончо Токмакчиев, Ст. Попов, Тр. Попов

 

19.30 ч. -Градски дом на културата

Театър "Възраждане"

"Венецианска загадка" от Джузепе Берто

постановка проф. Здравко Митков

участват Нона Йотова, Даниел Цочев

 

12.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

ДТ "Стефан Киров" - Сливен

"Боряна" от Йордан Йовков - ПРЕМИЕРА

постановка Иван Урумов

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

Народен театър "Иван Вазов"

"Топлина през ноември" от Яна Добрева

постановка Николай Ламбрев

 

13.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

НДТ "Сълза и смях"

"Мечталото"

режисьор, текст и музика Бойко Богданов

 

14.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

Драматичен театър - Ловеч

"Милионерът" от Йордан Йовков

постановка проф. Маргарита Младенова

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

ДСТ "Алеко Константинов"

"Кантон 117" от Емил Бонев

постановка Николай Калчев

участват Тодор Колев, Васил Попов и др.

 

15.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

МГТ "Зад канала"

"Големанов" от Ст.Л.Костов

постановка Мариус Куркински

участват Христо Мутафчиев, Светлана Бонин и др.

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

Фондация "Сцена Балкани" и НТ "Иван Вазов"

"Лазарица" от Йордан Радичков - ПРЕМИЕРА

постановка проф. Крикор Азарян

участват Валентин Танев и Младен Кръстев

16.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

Театър на Българската Армия

"Продавате ли демони" от Боян Папазов

постановка проф. Крикор Азарян

участват Ивайло Христов, Йоана Буковска, Васил Михайлов, Иван Ласкин, Наум Шопов, Пламена Гетова и др.

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

ДКТ - Враца

"Дидро в Петербург" от Волфганг Херлес

постановка Николай Поляков

 

17.09.

19:00 - Драматичен театър - голяма сцена

ДКТ - Пазарджик

"Елате ни вижте" от Кирил Топалов

постановка проф. Илия Добрев

 

19.30 ч. - Градски дом на културата

Театър "Любомир Кабакчиев"

"Една добра жена в една лоша зима" от Пламен Дойнов

постановка Росица Обрешкова

 

18.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

Драматичен театър - Пловдив

"Назад към природата"

самостоятелен спектакъл на Тодор Колев

 

19.30 ч. - Градски дом на културата

ДТ "Рачо Стоянов" - Габрово

"Зелена морава пред бяла къща" от Рада Москова

постановка Н.Митева

 

17:00 ч. - Сцена на улицата

Театър "Маска" - Букурещ

"Румънците"

 

19.09.

10:00 ч. - Хотел "Тримонциум" - зала "Принцес"

Кръгла маса на тема "Трансгранични проблеми в балканската драматургия"

 

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

Театър "Маска" - Букурещ

"Натрапницата" от Хорхе Луис Борхес

постановка Михай Малаймаре

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

НТ Щип - Македония

"Постеля от кактуси" от Ингмар Бергман

 

20.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

ДТ "София"

"Конят на Александър Велики" от Стефан Цанев

постановка и музика Бойко Богданов

участват Доротея Тончева, Досю Досев, Мариан Ганчев

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

ДТ - Добрич

"Гримьорната" от Иван Кулеков

постановка Борис Пакин

 

21.09.

19:00 - Драматичен театър - голяма сцена

НТ Белград - Сърбия

"Мнимият болен" от Молиер

постановка Джордже Марианович

 

19:30 ч. - Градски дом на културата

ДТ "София"

"Кучката" от Теодора Димова

постановка Георги Михалков

 

22.09.

19:00 ч. - Драматичен театър - голяма сцена

НАТФИЗ "Кръстю Сарафов"

"Рибарски свади" от Карло Голдони

постановка проф. Стефан Данаилов

 

ЗАКРИВАНЕ

20:00 ч. - Сцена Античен одеон

La compagnie des minuts и студенти от ПУ "Паисий Хилендарски"

"Жорж Данден" от Молиер

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ще ходя на Лазарица, Продавате ли Демони, Назад към Културата и Конят на Александър Велики. Тук-таме играят разни приятели ама едва ли ще ида. Особено Фантасмагории... Там е пълно с разни приятели една част от тях даже ще спят у нас после ама вече от 20год Теди(хм...трябва и него да го видя че вече не сме се виждали от 2-3год) прави едно и също и то не е чак толкова впечатляващо. Горещо ви препоръчвам Лазарица. Присъствах на първото пълно въртене на репетиция. Вальо Танев прави невероятна роля. Не знам дали заслугата не е отчасти и на Коко Азарян(такава личност не бях срещал дотогава) но според мен е просто актьорска работа с героя. Вальо много обичаше бай Йордан Радичков и винаги е мечтал да изиграе Лазар. Сега го прави великолепно. Все пак съм гледал само репетиция без звук и осветление де... Препоръчвам го на всички макар че доколкото знам ще го направят съвсем камерно както си му е редът и няма да има билети вече. Продавате ли Демони не го знам какво е но Ивайло е пич а и искам да гледам Наум Шопов макар и да се появи за две минути. Пак си струва. Конят на Александър Велики е интересна забавна пиеса и се надявам да я направят добре та ще ида да се пробвам. На Тошко Колев моното не го знам ама той е пич та може и него да го гледам.

Link to comment
Share on other sites

Фантасмагории

Продавате ли демони

Назад към природата

Рибарски свади

 

Това са нещата на които ще наблегна, но нищо не се знае. Ако си намеря компания, ще се опидам да гледам повечко,защото наистина си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

ако си намеря билети, защото сега Ov3rm4n ми напомни за това събитие. минали години се грабвахме с братовчедка ми от постановка на постановка. много хубаво беше. за довечера дали ще могат да се намерят билети, защото искам да заведа майка ми да глевда хората от "Улицата", обожава ги :)

Link to comment
Share on other sites

Това са нещата на които ще наблегна, но нищо не се знае. Ако си намеря компания, ще се опидам да гледам повечко,защото наистина си заслужава.

 

Не пропускай Лазарица!! Феноменален е Радичков. Коко Азарян също. Иначе до София ли ще ходиш да го гледаш?!

 

А за компанията - ами лесно и бързо се организирате да пиете бира и да се маскирате... Но за театър да отидете едва ли. Не си го и помислям даже. Форумните хора имам предвид. Дори и ако беше на Рахата постановката. Сигурно просто щяхте да смените кръчмата...

Link to comment
Share on other sites

Точно за това говоря и аз! Когато става въпрос за кръчма, всички са навити, а когато е за театър...оставам сам. Не мисли, че така го искам аз...

Link to comment
Share on other sites

Точно за това говоря и аз! Когато става въпрос за кръчма, всички са навити, а когато е за театър...оставам сам. Не мисли, че така го искам аз...

 

За какво ти е компания за театър? Много по-добре се гледа или по-точно преживява един спектакъл сам.

Единствено бих допуснал с приятелка (жена или съпруга, кой както се е уредил :woot - и то при положение, че не идва с теб като украса, а идва да гледа театър), но да се ходи с някаква шумна компания на театрална постановка ми се струва супер изчанчена работа.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n в Лазарица от всичко най-доброто е Вальо. Може би съм пристрастен защото сме много близки но този човек прави ролята най-много от всичко. Дори не е текста. Колкото до работата на Коко много не мога да кажа защото присъствах на репетиция пълно въртене и той не се обаждаше а то и нямаше за какво да има забележки. Другата част от работата по осветление и звук пък хич не съм го видял. Но г-н Азарян е голям и съм сигурен че каквото зависи от него ще е направено както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Фантасмагории

мнения, коментари, критика

Гледахте ли го? Аз се разплаках от смях. На втората минута вече чувствах как стомаха ми се опитва да изхвърчи извън тялото ми. В подобни майтапчийски театри, на края особено има доста смисъл. Бе тук май май нямаше много такъв, ама то смях ли беше, чудо ли... Е, разбира се ще остави и малко и за домашно. Земетресенитето породи малко смут в публиката, не особено разбиране от актьорите, но то беше за кратко. Много съм впечатлен от полята на Христо Гърбов. Според мен, той прави една от най-добрите си роли. Също така, доста силно впечатление ми направи "феята" Не разбрах кой е актьора, обаче беше повече от блестящ в това си превъплащение.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз бях на най-горния ред на Античния и почти нищо не виждах :cry Това,което ме зарадва е че имаше наистина адски много хора :woot Иначе представлението...абе не съм много впечатлена,но не е лошо.На моменти просташките реплика идваха в повече :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Баща ми беше. Както и аз очаквах - срам. Теди този път е надминал и себе си даже. Това деца мои не е театър. Това са евтини простотийки които за гледане не стават. Моите уважения към Теди който е голям пич но работата му е безобразна. Както каза баща ми "някой просто трябва да каже - Кралят е гол". Всички се превъзнасят някак си по принцип на глупостите които Теди прави от първи курс на ВИТИЗ. Голяма част от тях са упражнения за първи курс. Как не им писна на хората от пърдежи и мръсни приказки на сцената без фабула, без смисъл... И на всичкото отгоре това с актьори от изключително висока класа като Гърбушко, Ники Додов, Камен, Мая... Просто е срамно. Пак ще повторя - гледайте Лазарица. Това е най-добрата постановка в последните години. И най-накрая театър.

Link to comment
Share on other sites

Бе голям разбирач и връзкар се извъди ти, ама..., кога ще се научиш просто да се забавляваш? Мисля, че това е най-важното. Аз, аз се забавлявам!

 

И едно малко уточнение- не беше на Теди, а на Стефан ;) Поне така пише.

Link to comment
Share on other sites

Само си погледни уточнението и ще разбереш какъв разбирач съм се изкарал и къде е разликата между нас. Нямам намерение да се карам с теб - просто вярвам че от театър разбирам и си казвам мнението.

Link to comment
Share on other sites

Нали за това е форума- всеки да си каже мнението :)

Аз не разбирам от театър и си го признавам. Ходя на театър просто защото ми е приятно. Но смятъм, че това е достатъчно много. ;)

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече човек задълбава в една материя толкова по-голямо удоволствие му доставя работата с нея. Един вид казвам че е недостатъчно малко.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласна с Георги...Просто беше прекалено...БГ театъра залага на едни други ценности,правят се постановки за някаква масова публика,а все пак това е театър,а не кино...в смисъл,че режисьорите не трябва да се стремят да забавляват масата(с крясъци,просташки лафове и пръдни).А Теди Москов никога не съм го харесвала.Като изключим Майстора и Маргарита ;)

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Ходи колкото се може повече и се опитвай да вникваш навътре в нещата. Мисли върху всяка една сцена, всяка една реплика. Защо е изразена точно по този начин. Дали така трябва да бъде според теб. Дали изобщо имаш мнение по този въпрос. А театърът като изкуство поражда много въпроси. И затова една пиеса се прави в много варианти. Важното е какво иска режисьорът да каже с този текст. И различни режисьори, различни личности, различни представления с един и същи текст. Когато се опитваш да навлезеш по-навътре и сам ще го разбереш. Защото театърът не е обикновено забавление. За тия неща си има телевизия главно. Има си вариете и евтини махленски лафове които да те карат да се смееш. Театърът е съвсем друго нещо обаче.

Link to comment
Share on other sites

След това което направи днес още веднъж мога да кажа че Вальо в този момент е най-добрият актьор в България...без пристрастията.

Link to comment
Share on other sites

Дори по-добро от репетицията която бях гледал. Това им беше първо представление пред реална публика. Направиха го перфектно. Малко трудно тръгнаха ама пролетта не е толкова силна и като текст. Обаче после като запраскаха така се засили представлението че не можеш да ги спреш. Толкова силен Лазар и такова общуване между моното и кучето без реплики че просто ахваш...и толкова. Няма какво повече да кажеш. Прекрасно. Просто прекрасно. Такива неща ми дават сили да вярват в българския театър поне до следващата ужасяваща боза. И само като се замисля че с времето всичко ще олегне и лека полека ще вкарат и нови неща. Ще я гледам аз тази Лазарица колкото може повече. Много ама много си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Хайде, най-после да почне и тук театралният сезон, че сме зажадняли за култура... :)

Такива неща ми дават сили да вярват в българския театър поне до следващата ужасяваща боза.

Дано... Последното, което гледах беше "Тероризъм" на Маргарита Младенова. Това модерен театър ли беше, какво беше... и аз не разбрах. Май се опитаха да кажат, че тероризмът ни дебне от най-близките ни хора, ей така, изотзаде... Ама по-добре да не продължавам с коментара че ще стане лошо.

Link to comment
Share on other sites

Бе голям разбирач и връзкар се извъди ти, ама..., кога ще се научиш просто да се забавляваш? Мисля, че това е най-важното. Аз, аз се забавлявам!

 

И едно малко уточнение- не беше на Теди, а на Стефан ;) Поне така пише.

1. Теди Москов=Стефан Москов

2. @GeorgiK Постановката не е писана от Москов, той само беше режисьор... щом голяма част от публиката се забавляваше, значи не е бил лошо. Аз лично се засмях искрено точно на 2-3 места, имаше хора дето се смяха постоянно (за мен си беше загадка). Въпреки забавните неща и езика постановката беше много хубава и който не е вникнал в нея значи не може да гледа по-далеч от носа си, а гледа само повърхностно...

Аххх.... а ти беше ли на представлението, бе Жоре ;) , щото гледам баща ти е бил, ако не си бил все пак недей бъди толкова твърд с преценките. Най-яростноте критици на дадена творба обикновено не са я гледали/чели...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...