Jump to content
BulForum.com

Устройства и програми за IPTV


Recommended Posts

Кажете качествен Android smart box. Да е с качествени антени, че ще е основно WI-fi, 5Ghz мрежа.

На Informir - андроидския маг, дали е ок?

 

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това :lol: нещо ме притеснява, дали го мислиш сериозно или се бъзикаш.

И колко е преносимо това, че ще го мятам насам натам, няма да е стационарно в къщи

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се шегувам.

Заигравал съм се и със Shield 2019, и със Shield Pro 2019. Параметрите на хардуера са убийствени и още мачкат конкуренцията.

Цената е солена, но ти питаше за качествен, без други ограничения.

 

6 minutes ago, mIRCata said:

И колко е преносимо това, че ще го мятам насам натам, няма да е стационарно в къщи

 

Толкова преносимо:

05-nvidia-shield-tv.jpg

и толкова преносимо:

maxresdefault.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Nvidia SHIELD TV, разбира се :lol:

Ефтинийка :lol:

 

2 hours ago, mIRCata said:

Кажете качествен Android smart box. Да е с качествени антени, че ще е основно WI-fi, 5Ghz мрежа.

На Informir - андроидския маг, дали е ок?

 

 

Ако ти  се  чете,  ето  ти малко  писано  за  андроид тв бокс

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Остава да го намеря някъде. Гледам има вече 2021 версия

 

Директно от Nvidia.

https://store.nvidia.com/de-de/shield/

 

Няма 2021 версия. 2015 и 2019 са, като най-портативната е тази с формата на цилиндър, която Plameni е показал. Липсват входове/изходи обаче.

 

Може да провериш и в OLX.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

най-портативната е тази с формата на цилиндър, която Plameni е показал. Липсват входове/изходи обаче.

 

Има LAN, а това, че няма захранващ адаптер, го прави още по-компактен и удобен за разнасяне.

Shield.png

Link to comment
Share on other sites

За MAG приемниците на Инфомир има ли начин да се провери какви са частите вътре в конкретен бокс - примерно някъде по менютата да гледам или с някаква програмка ако изобщо може да се инсталира, не съм запознат с Линукс. Питам, защото ми дадоха един Mag 424w3, който бил special edition с 2GB RAM. Стандартно Mag 424 е с 1GB RAM и искам по някакъв начин да разбера дали тази бройка при мен наистина е с двойно повече RAM.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sheep said:

За MAG приемниците на Инфомир има ли начин да се провери какви са частите вътре в конкретен бокс - примерно някъде по менютата да гледам или с някаква програмка ако изобщо може да се инсталира, не съм запознат с Линукс. Питам, защото ми дадоха един Mag 424w3, който бил special edition с 2GB RAM. Стандартно Mag 424 е с 1GB RAM и искам по някакъв начин да разбера дали тази бройка при мен наистина е с двойно повече RAM.

 

Ако си е оригинален от пияните украинци няма как да стане тоя филм - с 1гб си е. Дано не си излъган с пари от някого. 

ЕДИТ: сега ми подсказват, че ако е андроид версия може да е 2гб, но трябва да пише 424w3A. Без А си е линукс и си е един гигабайт. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Приемникът е с Линукс 424w3. Значи в сайта на Инфомир го дават, че стандартно е с 1GB, но в интернет има версии с 2GB RAM. Примерно в немския Кауфланд са го продавали, още в описанието на артикула е посочено 2GB RAM, отделно като се плъзнат снимките се вижда, че и на опаковката са напечатали 2GB RAM, даже го дават увеличено конкретно да обърнат внимание, че е с 2GB RAM.

 

https://www.kaufland.de/product/391905020/

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sheep said:

Приемникът е с Линукс 424w3. Значи в сайта на Инфомир го дават, че стандартно е с 1GB, но в интернет има версии с 2GB RAM. Примерно в немския Кауфланд са го продавали, още в описанието на артикула е посочено 2GB RAM, отделно като се плъзнат снимките се вижда, че и на опаковката са напечатали 2GB RAM, даже го дават увеличено конкретно да обърнат внимание, че е с 2GB RAM.

 

https://www.kaufland.de/product/391905020/


Виж сега, в момента хвърляме боб. Има и китайски версии с всякакви измишльотини. Снимай твоя приемник отдолу и ще ти помогна с каквото мога. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sheep said:

За MAG приемниците на Инфомир има ли начин да се провери какви са частите вътре в конкретен бокс - примерно някъде по менютата да гледам или с някаква програмка ако изобщо може да се инсталира, не съм запознат с Линукс. Питам, защото ми дадоха един Mag 424w3, който бил special edition с 2GB RAM. Стандартно Mag 424 е с 1GB RAM и искам по някакъв начин да разбера дали тази бройка при мен наистина е с двойно повече RAM.

 

1. Виж с коя версия на фърмуера е. Ако е 2.20.02-424, ще трябва да се качи 2.20.02-pub-424 - файл imageupdate от тук. SSH е разрешен само в public версията. Във factory версията не е разрешен.

2. Със SSH-клиент, напр. putty се свързваш към IP-адреса на MAG-а през порт 22. 

3. Username: root и Password: 930920 

4. grep MemTotal /proc/meminfo

 

Моят 424w3 е с 1GB RAM.
Ето как изглежда резултатът от тези операции:

login as: root
root@192.168.***.***'s password:
Welcome to Infomir STB environment.

root@STB-MAG424: ~ # grep MemTotal /proc/meminfo
MemTotal:         956016 kB
root@STB-MAG424: ~ #

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, plameni said:

 

1. Виж с коя версия на фърмуера е. Ако е 2.20.02-424, ще трябва да се качи 2.20.02-pub-424 - файл imageupdate от тук. SSH е разрешен само в public версията. Във factory версията не е разрешен.

2. Със SSH-клиент, напр. putty се свързваш към IP-адреса на MAG-а през порт 22. 

3. Username: root и Password: 930920 

4. grep MemTotal /proc/meminfo

 

Моят 424w3 е с 1GB RAM.
Ето как изглежда резултатът от тези операции:



login as: root
root@192.168.***.***'s password:
Welcome to Infomir STB environment.

root@STB-MAG424: ~ # grep MemTotal /proc/meminfo
MemTotal:         956016 kB
root@STB-MAG424: ~ #

 


Пламене, тва и аз не бих се наел да го правя, дип че половината написано сякаш ми е на китайски :laughing1:

Да го снима отдолу и веднага ще стане ясно. Ако не е някакъв китаец е 100% 1 гб. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

@sheep питаше дали може и затова показах как се прави.

Не е толкова сложно, колкото изглежда, но не ми се пишеше подробно. Мога да помогна, ако се срещнат затруднения.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията, полезна е. В общи линии се ориентирах, евентуално уикенда ако остане време мога да пробвам, не ми се вижда сложно. Малко ме притеснява това с промяната на firmware, да не би да се получи несъвместимост. Иначе ако се развинти капакът на приемника вътре ще се види ли колко RAM има? Както примерно ако се отвори кутията на компютър се вижда колко и какви плочки RAM има вътре.

 

В сайта на Инфомир може да си качиш мак адрес и сериен номер, след половин - един час ми върнаха имейл, че двете са в тяхната база данни и приемникът ми е оригинален. Гледах го, отдолу приемникът си е като снимките в нета, има си стикер с данните и холограма, май под холограмата е винтчето за отвиване на капака.

 

Също четох някъде в нета, че ако си търговец, примерно си верига за техника, може да си поръчаш Инфомир да ти направят за теб приемници по твой избор на компоненти, естествено в рамките на технически съвместимото и възможно за изпълнение. Например им казваш да ти направят 1000 бройки Маг 520 с 4GB RAM, при стандартно за модела 520 само 1 GB RAM. И после тази лимитирана серия MAG 520 (в примера с 4GB RAM) да си я продаваш в твоите магазини на цена както намериш за добре ако има купувачи, които търсят приемник с такива характеристики.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sheep said:

Малко ме притеснява това с промяната на firmware, да не би да се получи несъвместимост

 

Несъвместимост с кое? По същество версията е една и съща, но в pub-версията ssh-достъпът е отключен, за разлика от factory

Аз я смених 10 мин преди поста ми, защото досега не ми беше трябвал достъп.

 

На USB правиш папка MAG424 и записваш сваления файл в нея. Аз за всеки случай записах и двата файла - Bootstrap и imageupdate

Рестартираш MAG-а и държиш натиснат бутона за менюто на дистанционното.

- Device Information - можеш да видиш версията на фърмуера

- Upgrade Tools - за смяна на фърмуера и избираш да е от USB и изчакваш. Когато ъпдейта приключи и се появи логото, натисни пак меню, после Exit/Reboot и това е.

  

2 hours ago, sheep said:

В сайта на Инфомир може да си качиш мак адрес и сериен номер, след половин - един час ми върнаха имейл, че двете са в тяхната база данни и приемникът ми е оригинален

Ако аз произвеждам клонинги, естествено, че ще сложа MAC и SN, които да минават тази проверка :lol:

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Някакви наблюдения върху Chromecast with Google Tv устройството. До колкото разбирам си е андроид тж,само с някъв интерфейс отгоре, но като цяло би трябвал ода има достъп до всякакви приложения подобно на Андроит Тв-то

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...