Jump to content
BulForum.com

Моделизъм и 3D printing. Всичко за моделирането като хоби


gado

Recommended Posts

Баси играчката се оказаха тия светлини, ама вече почти приключих - остана само още малко скриване на някой и друг кабел и слагане на "двойно дъно" отзад в багажника, където трябва да се скрие батерията и електрониката. Апетита дойде с яденето в случая - въодушевен от ефекта на предницата, реших, че си струва да се напъна и за пълното "почти" пресъздаване на задните светлини, плюс третия стоп (от три светодиода), плюс два оф-роуд прожектора на покрива и най-накрая осветление за номера отзад. За диорамата отидох до близкия плаж и събрах малко камъни, които лесно се залиепиха с топло лепило. Доволен съм от ефекта. :lol:

raptor1.jpg

raptor2.jpg

raptor3.jpg

raptor4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, deus_pld said:

Човек..., възхищавам ти се на нервната система :lol:

Мерси, ама тя вече е поразклатена и не толкова жеУезна като едно време. Не ми стигнаха нервите да забуча второ парче тел, което да оформи правилния контур на задния LED strip (третата снимка отгоре надолу, за разлика от този на първата). Сега като го гледам обаче и ме хваща OCD-то та ще трябва да се напъна и да го оправя. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ами тогава продължавай със следващата заигравка.

Този F150 може ли да получи двигател, като този:

 

Малко ми се губи така от чара и спомените за "Лего" като детски конструктор, но и тези нови механични и робо модели грабват окото. Чак и управление с телефон е получило..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EEK! said:

Ами тогава продължавай със следващата заигравка.

Този F150 може ли да получи двигател, като този:

Едва ли. Като гледам мащаба, този двигател е почти с размера на целия трък. Но пък иначе кърти мивки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че темата трябва да се прекръсти на - Любители на Лего и детски конструктори :lol:

Ако скапаната платформа на форума позволяваше да се качват истински снимки, щях да ви покажа няколко двигателя с размер на нокътя на палеца ми. С все жички, маркучи, болтчета, ръждички, прожулвания и оцапвания от масло и гориво. Наистина не разбирам защо в днешно време, когато  и най-скапаните телефони снимат вече в 4К, човек не може да качи тук снимки с висока резолюция.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gado said:

Ако скапаната платформа на форума позволяваше да се качват истински снимки, щях да ви покажа няколко двигателя с размер на нокътя на палеца ми. 

Пробвай сега.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Наистина не разбирам защо в днешно време, когато  и най-скапаните телефони снимат вече в 4К, човек не може да качи тук снимки с висока резолюция.

 

Защото, когато телефонът снима в 4К, снимките се съхраняват на телефона. За мястото плащаш ти.

Когато същата снимка се качи тук, се съхранява на форумните сървъри, които не са безкрайни все пак.
Винаги можеш да ги качиш на друго място в пълен размер с линк към публикацията. :) 

Link to comment
Share on other sites

Какво са няколко петабайта дисково място между приятели :)

Скоро гледах клипче, как заредиха един NAS с няколко петабайта дискове - редици след редици по 10-12 диска или от сорта в една кутия. Много яко. И много кинти :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2023 at 10:46 PM, Mockingbird said:

Винаги сме коментирали, че ако е необходимо, ще дарим по някой лев за форОма…:)


Не е като да не сме го правили :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Трябва да намеря къде съм скрил снимките на Jumo-то за Хенкел 111 и Щуката. Както и на RR Мърлин-а за П-51.

20191103_193735(1).thumb.jpg.ca81aaf69f96fc875fdd5e9525874651.jpg20191103_193800.thumb.jpg.c1ebaf1727acbf830bd110ea5b958545.jpg20191103_193835.thumb.jpg.c957303cf6da700b9f4d88de96a70248.jpg20211102_163751.thumb.jpg.ac7cf700ac1904408b858d8cb73ffe47.jpg20211102_163911.thumb.jpg.7a8868cc81251af9c08b99b4255164a1.jpg

20211026_100551.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Първия ми 3D отпечатан модел. Много съм доволен от качеството на разпечатката. За пояснение - това не е разпечатка на цял модел, а на отделни по-големи части, някъде около дузина на брой. Например тялото е от две части, в които влизат "полуоските" на панелите, които пък се основно от три отделни части, като вътрешния панел е разпечатан с черна, вместо сива пластмаса. Сглобката е много успешна, като тук все още не съм слепил частите, защото все още се чудя какви неща да добавя преди боята. :)

tie-fighter.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тоя принтер колко точно пари даде за него? И защо не си си направил автопортрета още? Дадох ти матрицата :rofl:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Тоя принтер колко точно пари даде за него? И защо не си си направил автопортрета още? Дадох ти матрицата :rofl:

Заповядай! :lol: :rofl:

viden-misir.jpg

Link to comment
Share on other sites

Отново объркан, както винаги :rofl:
Но бива автопортретът ти... Цветът е смотан, но как да е... 
Пак не разбрах колко пари е тоо принтер.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RaptoR said:

Отново объркан, както винаги :rofl:
Но бива автопортретът ти... Цветът е смотан, но как да е... 
Пак не разбрах колко пари е тоо принтер.

Ти кво искаш ся, за мисирския ти портет да търся специален филамент ли? И този ти отива като за Мисир. :lol:

Принтера ми излезе $660 канадски тугрика и мисля, че определено си струва парите.

Link to comment
Share on other sites

Направи си ся една FPV Drone рамка, поръчай си другите чаркалъци и влизай във филма :D 

 

https://www.thingiverse.com/thing:3042397 ето ти рамката :) 

 

аз тия дни ще пращам да ми принтнат. Още не съм наясно кой е най-добрия материал. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

поръчай си другите чаркалъци и влизай във филма :D

Николчо, голям си шемет, ами да беше дал някакви линкове за тия чаркалъци. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Както споменах - бива като за автопортрет... 
Аз се чудя от доста време дали да не се занимая с нещо такова за шоуто, но пусто хвърчат много пари по други параграфи... 
А пък имам и една зъбчатка за правене от поне две години и ми искат едни луди пари като за такава дреболия и страшно много се дразня... 

Link to comment
Share on other sites

  • Godfather changed the title to Моделизъм и 3D printing. Всичко за моделирането като хоби

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...