Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте. Появи ми се следния проблем с един лаптоп. До вчера WiFi си работеше нормално. След един wipe на Windows 10 WiFi-то прдължава да работи и да засича мрежите,но не се свързва с тях. Изписва Can't connect to this network. Изчетох и пробвах всичко в интернет по пробпема,но никакъв резултат. Спрях Firewall-а и какво ли не друго и пак не... С външен USB WiFI адаптер се свързва мигновено.

Edited by Denchev
  • Denchev changed the title to Проблем с WiFi

Направи си нова мрежа от телефона и виж дали ще се свърже към нея.

И си рестартирай рутера.

Кое от двете не става? И двете?

Мрежата, която правиш от телефона, изцяло нова ли е или лаптопът се е връзвал към нея и преди?

Ако не е изцяло нова, направи я пак и сложи различна парола, за да се наложи да пишеш паролата ръчно на лаптопа.

Направих всичко,което пише в интернет. Изтрих всички мрежи,към които се е свързвал преди. Въвеждам парола ръчно.

Пусни някоя live линукс дистрибуция от usb стик и виж дали ще е пак така. Вероятно нещо е останало в Windows-a.

Това не съм пробвал. тази live линукс дистрибуция от usb стик я слагам в порта и като рестартирам ,ме пита дали да я стартирам ли ,или как...

55 minutes ago, Denchev said:

Това не съм пробвал. тази live линукс дистрибуция от usb стик я слагам в порта и като рестартирам ,ме пита дали да я стартирам ли ,или как...

Да, точно.

Linux Mint ти е много добър вариант. МАТЕ версията особено. Ето ти линк:

https://www.linuxmint.com/edition.php?id=285

Да не са се затрили драйверите на производителя на WIFI картата и джама да ги е заменил с дефолните си?

Posted (edited)

Пуснах го под Linux Mint пак същата работа. Странно,защото щом открива мрежите,би трябвало WiFi модулът да не е прецакан.

Edited by Denchev

Промени настройките на рутера - номер на канала, ширина на лентата 20/40МHz, Tx power... Може да има някаква интерференция на текущата ти честота и конкретния wifi модул на лаптопа да не работи добре, а други да работят.

И от телефона пускам,пак не работи. А оня ден работеше със същите настройки