Jump to content
BulForum.com

Проблем с WiFi


Denchev

Recommended Posts

Здравейте. Появи ми се следния проблем с един лаптоп. До вчера WiFi си работеше нормално. След един wipe на Windows 10 WiFi-то прдължава да работи и да засича мрежите,но не се свързва с тях. Изписва Can't connect to this network. Изчетох и пробвах всичко в интернет по пробпема,но никакъв резултат. Спрях Firewall-а и какво ли не друго и пак не... С външен USB WiFI адаптер се свързва мигновено.

Edited by Denchev
Link to comment
Share on other sites

  • Denchev changed the title to Проблем с WiFi

Кое от двете не става? И двете?

Мрежата, която правиш от телефона, изцяло нова ли е или лаптопът се е връзвал към нея и преди?

Ако не е изцяло нова, направи я пак и сложи различна парола, за да се наложи да пишеш паролата ръчно на лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

Пусни някоя live линукс дистрибуция от usb стик и виж дали ще е пак така. Вероятно нещо е останало в Windows-a.

Link to comment
Share on other sites

Това не съм пробвал. тази live линукс дистрибуция от usb стик я слагам в порта и като рестартирам ,ме пита дали да я стартирам ли ,или как...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Denchev said:

Това не съм пробвал. тази live линукс дистрибуция от usb стик я слагам в порта и като рестартирам ,ме пита дали да я стартирам ли ,или как...

Да, точно.

Linux Mint ти е много добър вариант. МАТЕ версията особено. Ето ти линк:

https://www.linuxmint.com/edition.php?id=285

Link to comment
Share on other sites

Да не са се затрили драйверите на производителя на WIFI картата и джама да ги е заменил с дефолните си?

Link to comment
Share on other sites

Пуснах го под Linux Mint пак същата работа. Странно,защото щом открива мрежите,би трябвало WiFi модулът да не е прецакан.

Edited by Denchev
Link to comment
Share on other sites

Промени настройките на рутера - номер на канала, ширина на лентата 20/40МHz, Tx power... Може да има някаква интерференция на текущата ти честота и конкретния wifi модул на лаптопа да не работи добре, а други да работят.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравейте. Имам малък проблем със съвместимост на WIFI стандартите на 5Ghz. Искам да пусна 5Ghz точка за достъп от телефона ми за да дам интернет на миникомпютър на работата ми. Машинката има само 2.4Ghz WIFI карта. Купих един TP-Link Archer T2U Plus адаптер и при опита да направя каквото съм си намислил ударих греда. Оказа се че телефона ми пуска точката за достъп по 149-ти канал, и не мога да го сменя, а тъп-линка работи само от 32 до 38 канал и не я вижда но това никъде не е описано в техническите му данни. Въпроса ми е някой знае ли USB WIFI адаптер който поддържа всичките честоти за да не карам повече на проба и грешка?

Link to comment
Share on other sites

А защо искаш на 5 гхц? Ако пуснеш на 2.4 от телефона ти, няма ли да ти върши работа пак и да си спестиш всички проблеми, които имаш сега?

Ти мани, ми сега пробвах и аз на моя huawei - 5гхц мрежата не се открива от антената в къщи. Баси странното. Явно и при мен е някъв шанаджийски китайски канал :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Проблема са блутуут слушалките и смартчасовника. Блутуута работи също на 2.4Ghz и при едночиповите системи като телефоните примерно двата протокола се забиват взаимно. Това се усеща ако искам да пусна нещо от тубата с високо качество - насича...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wolf said:

Въпроса ми е някой знае ли USB WIFI адаптер

Доколкото разбирам, тези канали, дето са при теб( и при мен) 149 са за Китай. Тук май тези честоти са запазени за нещо и за това няма устройства, които да го ползват.

За момента не намирам как да сменя на моя хуавей този канал. Тъпо

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Проблема ми е решен със закупуването на TENDA U9   AC650 Wireless Dual Band Auto-Install USB Adapter. Никой от производителите не пише в кои обхвати работи устойството им, но попаднах на ревю в което беше споменато че този адаптер поддържа целия 5GHz обхват. Оказа се че е и доста по ефтин...

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...