Jump to content
BulForum.com

Tarsja savet za pokupka na hladilnik-frizer


Midex

Recommended Posts

Znachi....reshil sam da si vzema kombo hladilnik-frizer i imam okolo 800 lv. Sprjal sam se na Samsung. Dajte njakakvi otzivi, ako njakoj ima podoben ili znae neshto poveche po vaprosa. Darja nepremenno da ima "No Frost"(Samsung gi imat), kakto i po vazmojnost otdelna regulacia na dvete pomeshtenia. Da e klas A, razbira se......Ami maj tova e naj-osnovnoto. 10X predvaritelno!

Link to comment
Share on other sites

Znachi....reshil sam da si vzema kombo hladilnik-frizer i imam okolo 800 lv. Sprjal sam se na Samsung. Dajte njakakvi otzivi, ako njakoj ima podoben ili znae neshto poveche po vaprosa. Darja nepremenno da ima "No Frost"(Samsung gi imat), kakto i po vazmojnost otdelna regulacia na dvete pomeshtenia. Da e klas A, razbira se......Ami maj tova e naj-osnovnoto. 10X predvaritelno!

За да имаш отделно управление на двете отделения мисля че трябва да гледаш за двукомпресорен хладилник/фризер, ама са по-скъпи4ки. Що не заложиш на Либхер или Снайге например? За Либхера поне с части няма да имаш проблем, не че ти пожелавам да се повреди де :-) Мой приятел искаше да си купува LG и сервизен техник го разубеди. Ако ти изгори нещо /а те са фулл с електроника/ чакаш 2-3 седмици да го 'дотътрят' от нейде си. Та пича сега е с Либхер вече 1-2 години и нема проблем.

Link to comment
Share on other sites

Abe chovek ne si kupuva ured, s misalta da se razvali....ama znae li chovek... :D

Naistina, ne darja tochno na Samsung, no naj-mi dopadnaha kato dizain i razmeri. Ochite mi ostanaha v 2 modela na Bosh, obache sa po-shiroki ot 60 sm, a mjastoto mi ne go pozvoljava. Otnachalo misleh za Whirlpool(ima edin s 2 kompresora), ama nito edin model v TM Evropa njama s No Frost, a mi e pisnalo da razmrazjavam na njakolko meseca. A i edin poznat mi kaza, che imal LG ot dosta vreme i bil mnogo dovolen, a nali e vse korejsko..... :)

Link to comment
Share on other sites

LG No Frost, от първите. Вече станаха две години и нещо и няма проблеми. Никога не е хващал лед, с изключение на малко скреж (0.5мм) върху продуктите във фризера. Доволен съм. Беше към 800 лв. тогава.

Link to comment
Share on other sites

Като general си се ориентирал, гледай да не е италиански. Моите предложения са Горене и Уърлпул. Преди около половин година си купих Уърлпул ARC 5560, за сега слава богу нямам проблеми с него. Освен че е клас А и два компресора, фризерът може да се наглася на икономичен режим, т.е. да замразява само средното чекмедже.

Струваше тогава 620 лева, сега за около 560 мисля че може да се намери, ако имаш и карта за Техномаркет Европа за намаление още по-добре :)

Link to comment
Share on other sites

Либхер са най-добрите хладилници :) ако имаш достатъчно пари.. вземи си такъв. завода им е на изхода към София.. на няколко километра от пловдив. може и цените да са малко по-ниски там. ако те интересува нещо по-техническо питай :) .. аз съм 3-та степен специалист Хладилен Техник (уж). ще се опитам да ти помогна с каквото мога (нищо че повече знам за промишлените инсталации) :) само гледай изпарителя да няма директен контакт с продуктите. до сега това съм го виждал само на скъпите хладилници. не че е някакъв проблем. по-добре е просто. не мога да ти кажа точно защо.. забравил съм. ако те интересува.. ще се опитам да го измисля :)

Link to comment
Share on other sites

ако имаш и карта за Техномаркет Европа

Да, от там мисля да го взема, обаче нямат ни един модел на Уърлпул с No Frost(иначе първоначално се бях спрял на оня с 2-та компресора), а пък относно Горене - имам една пералня 1200 об с пълна автоматика, ама хич не съм доволен от нея, щото автоматиката ми забранява всякакъв tweak, а софтуерът й далеч не е толкова интелигентен. Не че има някаква връзка между пералня и хладилник, ама марката е една и съща, а аз си падам малко фаталист... :D

 

w00x, тази 3-та степен висока ли е или ниска (щото не знам откъде започва степенуването) :D :D

 

EDIT: Close-vajte temata - kupih go veche....vse pak se sprjah na Samsung - ot naj-golemite modeli-no frost,otdelna regulacia na pomeshteniata i dr. ama kak go prenesohme do gore....samo az si znam...pochti 90 kila. :P

 

Thanks на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

трета степен е висока :) взима се след завършено средно специално образование. за изпарителя ако незнаеш как се гледа.. отваря се камерата на хладилника и се гледа дали се виждат каналчетата по които се движи хладилния агент или тези каналчета са разположени зад някакво уплатнение. при налично такова уплатнение (същото е като това по стените в другата част на хладилника (с тази разлика че зад другите стени няма изпарител.).. температурата се запазва по-ниска (сега ми просветна че ми го обясняваха като бяхме на посещение в завода). мога да ти кажа че Либхер се правят на ръка от огъването на тръбите, до сглобяването на частите и пластмасите за образуване на хладилник. изпарителите им са много по-добри от останалите и работят с висококачествен.. не вреден за околната среда хладилен агент. :) не случайно гаранцията им (в завода) е 10 години.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...