Jump to content
BulForum.com

Терасата...


velvet_underground

Recommended Posts

Въодушевен от една друга тема реших да напиша тази.Аз обичам терасата.Тя е многофункционална.На нея може да си проснеш прането,може да си запалиш барбекюто,за да си сготвиш нещо вкусно,може да пиеш кафе рано сутрин,може да пиеш ракия късно вечер.Може да седиш съвсем сам в тъмното потънал в мисли за нещо,нещо,което може да бъде абсолютно безсмислено,но може и да промени живота ти по някакъв начин.Въобще терасата си е тераса,тя е несравнима.

Link to comment
Share on other sites

dA,да,терасата е добро място.Определено.Всъщност има някои тераси,които са гаднярски.Остъклени...по блоковете са най-често.Те за нищо не стават.Моята обаче си е супер добра,имам си и масичка и 3 стола.И ми е сравнително тихо. :)

Link to comment
Share on other sites

Верно,в блок не е хава...Аз съм на 1-ви етаж и имам решетки на терасата,а отдолу се разкарват някви мангали(живея до ст.Ботев и има двайсетина къщи с джаги) :tongue

Link to comment
Share on other sites

Терасата е супер,дори и в блок.Всяка вечер сядам да си пия джина с тоник и лимон,набичил Черно фередже или някаква друга изрудия.Нищо не може да се сравни с удоволствието :D

Link to comment
Share on other sites

Мм,над Античния театър има една много спойна тераска.Вечер е невероятно красиво-градът отдолу свети,а горе е тихо и много приятно ако си с подходяща компания.

А иначе и терасите на блоковете са приятно място ако искаш да гледаш нанякаде неопределено или просто да си блееш на хлад в нищото(в случая задблоковото пространство).

Link to comment
Share on other sites

абе, майна в тоя форум много готини хора! не съм очаквал, че може да има толкова много любитрели на терасата. много е хубаво към 3-4 да излезеш на тераската и да си позяпаш. всичко е тъмно, всички спят, само аз и моите мисли. а понякога и тях ги няма (мислите) само седя и зяпам. вие знаете какво е :)

Link to comment
Share on other sites

ние вече нямаме тераси :(

имахме 2 ама първо тая на кухнята замина ... за сметка на кухнята (разширихме я), а сега дойде реда и на хола.

и така аз вече си нямам тераска.

Link to comment
Share on other sites

ние вече нямаме тераси :(

имахме 2 ама първо тая на кухнята замина ... за сметка на кухнята (разширихме я), а сега дойде реда и на хола.

и така аз вече си нямам тераска.

 

Какво паднала ви е тази на кухнята. В що за блок живееш?

Link to comment
Share on other sites

Честно казано предпочитам верандата и по възможност задната веранда(да и аз си правя асоциации с Presidents of the USA). Особено като имам предвид прекрасната работа на архитекта измислил така да е моя блок че терасата ми да гледа в съседската, която гледа в спалнята ми. Изобщо гениално. Всичко което казвате е хубаво ама при мен е неизползваемо. Затова...old man on the back porch...

Link to comment
Share on other sites

И двете тераси вкъщи са наблъскани с цветя от майка ми. Хубаво е да има малко зеленина, ама то не може да седиш там без да те удря някое листо по главата :(

Иначе и на мен идеята за веранда повече ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

Какво паднала ви е тази на кухнята. В що за блок живееш?

Хаха, Делта, чети малко по-внимателно, че и аз ще падна (от смях) :lol: .

 

Сега сериозно.

Имаме хубава тераса. Понеже е на 11 етаж, има сравнително хубава гледка. Има и доста (но не достатъчно според половинката ми) цветя, които създават атмосфера.

Любопитното е, че настроението е различно през деня или през нощта. През деня е малко приповдигнато, дали е от светлината, цветята или изобщо динамиката по улиците долу, не знам. Но в малките часове има една особена романтика, тиха, с лека тъга понякога. Случвало се е да се будя през нощта и да ходя на терасата само за да погледам и да помечтая за нещо си, което през деня не ми е и минало през ума.

Хубаво е да има открити тераси. Те някак си поддържат тънката връзка с външния свят, да не се затваряме съвсем...

Link to comment
Share on other sites

Единственото за което ползвам терасата е да хода да пуша.За друго не хода там.

Link to comment
Share on other sites

А на мен ми се е случвало да заспя на някой стол на терасата с чаша мляко,никаква светлина и хора.Само музика:)

Link to comment
Share on other sites

оле не ми говорете за тераси че днеска 5 часа съм търкал парапетите на задната тераса и после съм ги пребоядисвал с грунд...даже свърших преди 5 минути..такива вдъхновенни мисли ми доидоха докъто търках че да не ви описвам:)

Link to comment
Share on other sites

Терасата е моя дом :wub: Сложил съм две саксии домати, гледам 5 заека, две кокошки носачки, дърва за заимата. И едно пънче да пуша.

 

Едит: А забравих: вчера взех едно прасенце, да го угоявам за коледа :zzz

Link to comment
Share on other sites

Терасата ми е голяма. Има цветя по нея и много обичам да излизам там. Особено вечер е много хубаво. Като излезнеш те духа лек вятър и е много приятна обстановка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...