Jump to content
BulForum.com

Каналите на плюсове на лява и дясна колона


Roskata996

Recommended Posts

Здравейте пичаги ако не се сърдите така ще ви казвам.

Имам едно питане за касетофона марката е Hitachi trk-w550e  ето какво е питането оня ден ми изгоря нещо и сега не работи,но като го включа в тока не работи изобщо а като го включа на акумулатора радиото работи стереото свети обаче колоните не работят и дясна колона само препуква а лявата колона препуква и от време на време се чува леко прешумяване. Какво може да е изгоряло имам съмнение за чипа на крайното стъпало усилвателя тоест кажете мнението. Благодаря предварително. 

Link to comment
Share on other sites

Явно във този форум няма човек компетентен по този въпрос. Може би pamporov, но скоро май не е влизал във форума. Моя съвет е да го занесеш на сервиз, ако толкова държиш на касетофона.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 2/8/2020 at 3:25 AM, w00x said:

Хайде де! Тръпнем в очакване тука. Можеше да пишеш като си готов със запитването. :D

Ето какво ми е запитването оня ден си взех още един касетофон Hitachi Trk-w550e та въпросът ми е като го включа колоните свирят нормално и след известно време като полуви час един час  лявата колона изчезва но преди да изчезне почва да пръщи  и да драще и спира да работи усилвателя е здрав и работи обаче включих един. Микрофон и намалих дясната колона и увеличих лявата и казах проба пет шест и от лявата колона се чу това които казах може ли някой да помогне само да вметна че човека които ми го даде каза че е имало некъв окис но той го е почистил и няма ако някой може да ми погне. Имали вариант левия канал да се е запушил. 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се "запуши" единия канал. :)

Вероятно ти прегрява единия канал на усилвателя щом се случва след продължително ползване.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Няма как да се "запуши" единия канал. :)

Вероятно ти прегрява единия канал на усилвателя щом се случва след продължително ползване.

А тогава какво мога да направя зада се оправи канала и предполагам нов усилвател вие ако може да ми дадете  идеи ако мога ще направя два клипа да видите за какво говоря точно а и още един дефект се появи ето какъв е той. Тоя касетофон е двукасетачен единия слот е с автореверс и тоя слот свири по слабо от другия даите идеи за двата дефекта със слота и с левия канал на колоната. 

Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти кажа как можеш да оправиш левия канал на усилвателя. Може или да го върнеш на този, от който си го купил, или да го закараш на ремонт, но предполагам, че цената на ремонта няма да си заслужава особено, така че е най-добре за тези пари да си намериш един нов. :) Не знам и какви пари си го взел де..

 

За касетофона не мога да ти помогна, не използвам такива антични техники. Знам, че има фенове дори и в днешно време, но аз не съм от тях. Аз си слушам дигитални източници. :)

Link to comment
Share on other sites

Roskata996,

Щом си толкова голям фен на старите технологии, имаш 2 опции: А) регистрираш се в СПЕЦИАЛИЗИРАН ФОРУМ и там търсиш някой да го поправи. Тук няма кой да ти даде готово решение; Б) забравяш тоя касетофон и си намираш подходящ от специализиран онлайн магазин за стара техника, където дори могат да ти дадат гаранция. 

Тая работа с питане по рандъм форуми няма да стане. Отделно смятам, че касетофона е човъркан любителски и не бих залагал на оправяне. Поддържането на стара техника е скъпо хоби, а съживяването й - още повече, затова си направи хубаво сметката. 

 

П. П. Сещам се за трети вариант, при който се въоръжаваш с отвертка и пробваш съвети от рандъм форумите. Общо взето като тоя образ:

 

Link to comment
Share on other sites

По късно ще направя два клипа и ще ги пратя да видите и даде идеи аз мисля двете колони да ги вържа на левия канал и да го натоварвя усилвателя па белким се оправи ще направя клип и на двата дефекта да видите и чуете и този форум ми излезе ще търся друг благодаря все пак.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво ще ги оправиш като ги закачиш на единия канал и двете. :D

Нали ти казах, че такова нещо като "запушване на канала" не съществува? :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Хубаво ще ги оправиш като ги закачиш на единия канал и двете. :D

Нали ти казах, че такова нещо като "запушване на канала" не съществува? :)

Да така ми каза но все пак ще пробвам има и друг вариант зависи каде и колкото е бил окиса че човека които ми го даде каза че е имало окис по платката аз не съм видял каде е бил окиса и колко е бил тои каза също че тои е почистил окиса от платка след малко ще направя два клипа.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да е бил окиса, няма да го "издухаш" като преместиш всичкото напрежение на единия канал.
Не забравяй, че звука е ток. Ще преместиш всичкото напрежение на единия канал на усилвателя и ще го усилиш.... Като да си закачиш всичките уреди в апартамента в един контакт.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Колкото и да е бил окиса, няма да го "издухаш" като преместиш всичкото напрежение на единия канал.
Не забравяй, че звука е ток. Ще преместиш всичкото напрежение на единия канал на усилвателя и ще го усилиш.... Като да си закачиш всичките уреди в апартамента в един контакт.

Приятел! Не искаш да ме изнервяш за не разбралите пак повтарям човека ми даде касетофона и ми каза че е имало окис но тои го е почистил не съм видял каде е седял тъпия шибан окис такаче няма да повтарям пак утре ще закача и двете колони в левия канал пак каквото стане като не става ще   ще го ползвам за части и толкоз лека нощ от мен .

Link to comment
Share on other sites

Аз не искам да изнервям теб?! :D Я си мери приказките ако обичаш, аз не съм ти някоя партийка от махалата.

Аз съм непознат човек, който отделяШЕ от времето си, за да се опита да помогне на друг непознат, но за сметка на това и страшно неграмотен потребител в Интернет.

 

И ако продължаваш да не спазваш добрия тон във форума, ще те лиша и от привилегията да си част от него.

 

Свързвай си със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Аз не искам да изнервям теб?! :D Я си мери приказките ако обичаш, аз не съм ти някоя партийка от махалата.

Аз съм непознат човек, който отделяШЕ от времето си, за да се опита да помогне на друг непознат, но за сметка на това и страшно неграмотен потребител в Интернет.

 

И ако продължаваш да не спазваш добрия тон във форума, ще те лиша и от привилегията да си част от него.

 

.

Приятел!!! Не искаш да ме изнервяш я кажи ти как не съм спазвал добрия тон като толкова знаеш явно ти не беше разбрал че аз няколко пъти казах че окиса е почистен а това ли било че казах шибан окис да казах го понеже ти ме изнерви стараисе да не го правиш. Аз мрязя да повтарям които разбрал разбрал.  Кажи за някои по добър форум от тоя. И за твое сведение аз не съм от неква тъпа махала аз съм гражданин да си на ясно. И второ пак ме изнерви няма да обиждаш не ме познаваш та да казваш дали съм грамотен или не ясен ли съм. По късно ще направя два клипа и ще пратя и специално за теб ще разглобя хитачито да видя каде е бил окиса и ще направя снимки на платката. Хайде довиждане сега.

Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли ме докладва за обида? :D

Искаш да се накажа сам ли?

Приключих с теб. И ако обичаш, не пускай репорти, за да ми създаваш допълнителна работа.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Ти сериозно ли ме докладва за обида? :D

Искаш да се накажа сам ли?

Приключих с теб.

Ако ми се извиниш няма да те доклатвам понеже ме нарече неграмотен ти трябва явно да си мериш приказките.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Не само, че няма да ти се извиня, а като пишеш, все повече затвърждаваш твърдението ми. :D

Аз от теб повече помощ не изкам щом продължаваш да ме обиждаш да ти е ясно и не ме дразни ако обичаш ти не си човека които ще опредял аз ка ще пиша дали с малко букви или с глави дали с точки или без точки дали с запетаи или без тях аз така пиша кото има проблем да се махне повтарям да се МАХНЕ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Ти сериозно ли ме докладва за обида? :D

Искаш да се накажа сам ли?

Приключих с теб. И ако обичаш, не пускай репорти, за да ми създаваш допълнителна работа.

Ще те наказваме Ангеле :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...