Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Аз лично бях години наред на ментел и след доста проблеми и псувни им теглих майни и съм на Виваком от 6-7 години и съм доволен от мобилните им услуги! Виж за интеренет и телевизия бяхме в офиса за известно време и там нямам особено добри впечатления...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам дали на някого му се е налагало смяна на SIM на Виваком... Няма такова размотаване, защото бяха изпосъкратили половината си персонал и никой не можеше да го направи. Операторите ми се оправдаваха, че колегите им били в отпуск /средата на месец април преди години/, в офисите вдигаха рамене, че от тях не зависи, дори акаунт мениджърът се извиняваше през час. Та смяната на дефектирал чип, ми отне почти 48 часа, а за капак ми го таксуваха 12лв., защото трябвало да им изпратя стария, да го проверят, че е дефектен и тогава не знам си какво. Последно дръпнахме две групи от там към Теленор.

Link to comment
Share on other sites

Виваком все едно са в началото на 2000-те. Само по интериора на офисите, дизайна на сайтът им и униформите на служителите може да се разбере.
Не знам защо, но дизайнът на имиджа винаги говори страшно много за отношението и правилата в една фирма.

До сега не помня да съм добивал грешно впечатление по тоя критерий.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Виваком все едно са в началото на 2000-те. Само по интериора на офисите, дизайна на сайтът им и униформите на служителите може да се разбере.
Не знам защо, но дизайнът на имиджа винаги говори страшно много за отношението и правилата в една фирма.

До сега не помня да съм добивал грешно впечатление по тоя критерий.

Аз лично не намирам разлика нито в офисите, нито в сайтовете им, просто като проблеми и нерви каквито съм брал с Ментел, Виваком са рай! Отделно че имат най-доброто покритие извън града, защото на доста места само вивакомците имаме обхват, а на другите прекъсва...

Link to comment
Share on other sites

Тоя мит за обхвата съм го чувал и аз. В действителност обаче, беше по-различно. Бях на Виваком 3 години.
Освен това в града на много места мрежата им е слаба. Например в Лекси в Гранд-а. С Виваком губех обхват.

Всичките си имат кусури. Нито един оператор не блести с нещо пред останалите.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

Тоя мит за обхвата съм го чувал и аз. В действителност обаче, беше по-различно. Бях на Виваком 3 години.
Освен това в града на много места мрежата им е слаба. Например в Лекси в Гранд-а. С Виваком губех обхват.

Всичките си имат кусури. Нито един оператор не блести с нещо пред останалите.

Какъв мит, като аз говоря от собствен опит?! Като ходихме до Райското пръскало давах да звънят от моя телефон, че на другите оператори нямаха обхват! На един приятел на вилата в Гълъбово, другите оператори ту имат, ту нямат, докато аз си имах постоянен! В Лекси в Гранда аз също съм бил и не губя обхват, явно имаш проблем с телефона!

Link to comment
Share on other sites

И аз говоря от собствен опит и опитът ми е различен от твоя.

Затова по-доброто им покритие извън градовете е мит. Може да е по-добре на едно място, но не е по-добре на друго място. Със същата сила може да се каже, че Теленор имат по-добро покритие извън градовете, защото на място Х имат повече черти от Виваком.

 

Пробвай да отвориш някой сайт следващия път докато си в Лекси или да проведеш продължителен разговор без да ти накъсва връзката.

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно ли искате да имате отличен обхват под земята?!

По темата с обхвата - Виваком от години пропада на пътя Пловдив - Марково. Необяснимо за мен. Говориш, минаваш определено място и разпада. Откакто съм на Теленор, там няма пропадане и е ок. Но пък има и места, където наистина Виваком са стабилни и постоянни, за разлика от Ментел и Теленор. И това е лесно обяснимо - използват изградена мрежа за ретланслаторите за ТВ и радио и просто закачат станция там. Като нет са 1:1 двата оператора, а Ментел отстъпват сериозно. Някъде пак дъвкахме темата преди година, може би и специално правих тест и писах резултатите.

По отношение на обслужване - във Виваком няма и помен от коректното обслужване едно време. Едната от причините, да се разделя с тях, беше тази. Случаят с картата ме втрещи - аз съм корпоративен клиент, работя с телефона си и да ме оставят без услуги толкова време е тотална излагация и безотговорно отношение.

Link to comment
Share on other sites

Точно това имах предвид и аз. Че фактът, че покритието варира според конкретното място, на което са намираш - развенчава митът, че "Виваком имат по-добро покритие".
Всичките са един дол.

Миналата седмица нямах интернет на 2 етаж в Хирургиите на Пещерско. Трябваше да ходя до прозореца. На Теленор това.

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2019 at 1:11 AM, w00x said:

Виваком все едно са в началото на 2000-те. Само по интериора на офисите, дизайна на сайтът им и униформите на служителите може да се разбере.
Не знам защо, но дизайнът на имиджа винаги говори страшно много за отношението и правилата в една фирма.

До сега не помня да съм добивал грешно впечатление по тоя критерий.

На някоя жена или на теб може да ти говори. Повечето хора не отдаваме чак такова внимание на такива неща :lol:

За покритието мога да потвърдя - многократно при планински преходи единствения оператор, който е имал обхват е бил виваком. Няма да забравя на връх "Безбог" аз нямах грам обхват на ментел, жена ми имаше мобилен интернет на рибаком.

@Lucky предполагам, че клетката в Марково е калпава, щото има места, където не просто се разпада - тотално се губи обхват.

Link to comment
Share on other sites

Теленор са най-зле от трите оператора,това проверено многократно.В предишната ми фирма имахме тестови тракери в колите,по един месец с карти на трите оператора из пътищата на страната.Говорим за парк от над 230 автомобила пътуващи из цялата страна.Виваком имат най-добро покритие категорично,особено в планините,след тях са А1,с малко но отстъпват и накрая са Теленор.А1 имат най-добро фирмено обслужване,за големите фирми са без конкуренция.Виваком пък са зле от към обслужване,но по-добре от към цени и покритие.Теленор са зле от всякъде.В сегашната ми фирма сме на А1,говорим за над 1000 карти в коли,касови апарати телефони и тн.Подръжка на ниво,дефектна/загубена карта се сменя с обаждане до съответния акаунт мениджър,само казваш кой е ти е най-удобния клон на близо и минаваш да си я вземеш.Всеки 2 години правят търг,последните няколко печели неизменно А1 с най-ниски цени.Нашата фирма е най-голямата в своя бранш и в топ 20 в Бг,преките ни конкуренти и те са на А1.Говорим за фирми пряко зависими от мобилна комуникация,не някой дето отишъл два пъти в седмицата в Лекси и пропуснал разговор,ако ме разбирате :-)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

На някоя жена или на теб може да ти говори. Повечето хора не отдаваме чак такова внимание на такива неща :lol:

 

Да, да. Със сигурност аз съм единствения, на когото опаковката му продава непознат продукт. Айде стига небивалици.

 

3 hours ago, HEMO said:

Теленор са най-зле от трите оператора,това проверено многократно.В предишната ми фирма имахме тестови тракери в колите,по един месец с карти на трите оператора из пътищата на страната.Говорим за парк от над 230 автомобила пътуващи из цялата страна.Виваком имат най-добро покритие категорично,особено в планините,след тях са А1,с малко но отстъпват и накрая са Теленор.А1 имат най-добро фирмено обслужване,за големите фирми са без конкуренция.Виваком пък са зле от към обслужване,но по-добре от към цени и покритие.Теленор са зле от всякъде.В сегашната ми фирма сме на А1,говорим за над 1000 карти в коли,касови апарати телефони и тн.Подръжка на ниво,дефектна/загубена карта се сменя с обаждане до съответния акаунт мениджър,само казваш кой е ти е най-удобния клон на близо и минаваш да си я вземеш.Всеки 2 години правят търг,последните няколко печели неизменно А1 с най-ниски цени.Нашата фирма е най-голямата в своя бранш и в топ 20 в Бг,преките ни конкуренти и те са на А1.Говорим за фирми пряко зависими от мобилна комуникация,не някой дето отишъл два пъти в седмицата в Лекси и пропуснал разговор,ако ме разбирате :-)

 

Аз не твърдя, че мнението ми е меродавно, но ако според моите нужди, Виваком не е окей, има ли значение дали вашата фирма има покритие в по-голяма част от територията на страната?
Както видяхме има места, на които Виваком също се дънят, затова генерализациите не са уместни.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

 

 

 

Аз не твърдя, че мнението ми е меродавно, но ако според моите нужди, Виваком не е окей, има ли значение...

 

Аз не твърдя,споделям наблюдения нищо повече.Щом те устройва даден оператор си караш с него :-) Иначе всички се дънят,въпроса е най-малкото зло....нали.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Така е. Иначе твоето наблюдение с обхвата е много по-правдоподобно и достоверно от моето. Няма спор в това.
Явно за хора, които пътуват повече - Виваком е по-добър вариант.

Много ме дразни при Виваком, че постоянно ми звъняха да ми предлагат някакви услуги, таблети и т.н. И бяха мнооого настоятелни, дори след като им кажа, че нямам никакъв интерес.

Link to comment
Share on other sites

И преди съм го писал, че всички оператори са един дол дренки и пак ще го напиша. За мен не е нормално да се биеш в гърдите, че си с най-голямото покритие в страната и в същия момент в индустриална зона с около 8-10 000 работещи да имаш обхват само на открито. 2/3-ти от операторите (вивата и глобала) имат обхват само на открито при нас. Знаете ли колко ме интересува, че имат най-бързата мрежа, с най-доброто покритие. И това е само на 5-6 км от Пловдив. Как толкова години не инсталираха една скапана клетка и да са приключва. И после защо мизерниците от ментел имали най-много корпоративни клиенти.

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2019 at 7:04 PM, w00x said:

Тоя мит за обхвата съм го чувал и аз. В действителност обаче, беше по-различно. Бях на Виваком 3 години.
Освен това в града на много места мрежата им е слаба. Например в Лекси в Гранд-а. С Виваком губех обхват.

Всичките си имат кусури. Нито един оператор не блести с нещо пред останалите.

в лекси в гранда всички губят обхват, защото на собственика не му се инвестираше в рипийтър или микроклетка.

 

аз пък останах изненадан при последното си посещение на границата как имам по-добър обхват на А1, от на колегите наоколо с вива и ТЛНР.

всички имат дупки - вивата има предимството на предварително подготвената опорна мрежа и наличие на терен за клетка на центъра на всяко населено място. но пък са тромави.

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2019 at 5:09 PM, HEMO said:

Теленор са най-зле от трите оператора,това проверено многократно.В предишната ми фирма имахме тестови тракери в колите,по един месец с карти на трите оператора из пътищата на страната.Говорим за парк от над 230 автомобила пътуващи из цялата страна.Виваком имат най-добро покритие категорично,особено в планините,след тях са А1,с малко но отстъпват и накрая са Теленор.А1 имат най-добро фирмено обслужване,за големите фирми са без конкуренция.Виваком пък са зле от към обслужване,но по-добре от към цени и покритие.Теленор са зле от всякъде.В сегашната ми фирма сме на А1,говорим за над 1000 карти в коли,касови апарати телефони и тн.Подръжка на ниво,дефектна/загубена карта се сменя с обаждане до съответния акаунт мениджър,само казваш кой е ти е най-удобния клон на близо и минаваш да си я вземеш.Всеки 2 години правят търг,последните няколко печели неизменно А1 с най-ниски цени.Нашата фирма е най-голямата в своя бранш и в топ 20 в Бг,преките ни конкуренти и те са на А1.Говорим за фирми пряко зависими от мобилна комуникация,не някой дето отишъл два пъти в седмицата в Лекси и пропуснал разговор,ако ме разбирате :-)

 

Стига да не съвпада с времето, когато си сменяха мрежата теленорците. Тогава беше трагедия пълна. След това се оправи. Все тая де, всеки си избира.

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2019 at 9:10 PM, w00x said:

Така е. Иначе твоето наблюдение с обхвата е много по-правдоподобно и достоверно от моето. Няма спор в това.
Явно за хора, които пътуват повече - Виваком е по-добър вариант.

Много ме дразни при Виваком, че постоянно ми звъняха да ми предлагат някакви услуги, таблети и т.н. И бяха мнооого настоятелни, дори след като им кажа, че нямам никакъв интерес.

В крайна сметка се оказа, че моето мнение не е мит, защото е потвърдено от доста други хора, а твоето е някакво изключение! На всеки един оператор може да намериш място, където няма да е както трябва обхвата! Аз много отдавна съм решил кардинално проблема като им казах, че не искам никакви реклами и не съм получавал нито една от тогава! А за твоята оценка на оператора по офисите им (в които аз не виждам никаква разлика от другите операторчета) направо нямам думи :lol: :lol: Пак казвам аз в собствения си опит, колкото яд и разправии съм имал с ментел за 5-6 години, с тези съм доста по-дълго и още въобще не са близо!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм си теленорец от сто години и нямам оплаквания. Пък и като се замисли човек, и трите ни оператора са един дол дренки.... Според мен където му е най-изгодно на човек там да си бъде.... Другото е все тая. При всички се губи обхват, така че няма огромно значение..... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mockingbird said:

Аз пък съм си теленорец от сто години и нямам оплаквания. Пък и като се замисли човек, и трите ни оператора са един дол дренки.... Според мен където му е най-изгодно на човек там да си бъде.... Другото е все тая. При всички се губи обхват, така че няма огромно значение..... 

+ 1.

Само ме дразни във всички фирми (не само операторите), че оферти все има за нови клиенти и за подновяване на договорите, но за старите клиенти, които е в техен интерес да задържат, не правят кой знае какво. Както се казва, приели са ни за даденост.

13 години съм на Теленор, нямам кой знае какви оплаквания. И нетът ми е добре. Вярно, не ходя на Безбог и Горно Нанадолнище, но все пак.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NEO_DDT said:

В крайна сметка се оказа, че моето мнение не е мит, защото е потвърдено от доста други хора, а твоето е някакво изключение! На всеки един оператор може да намериш място, където няма да е както трябва обхвата! Аз много отдавна съм решил кардинално проблема като им казах, че не искам никакви реклами и не съм получавал нито една от тогава! А за твоята оценка на оператора по офисите им (в които аз не виждам никаква разлика от другите операторчета) направо нямам думи :lol: :lol: Пак казвам аз в собствения си опит, колкото яд и разправии съм имал с ментел за 5-6 години, с тези съм доста по-дълго и още въобще не са близо!

 

"Виваком имат по-добър обхват извън градовете" е доста генерално заключение, затова е и мит. Сега не знам как е, но преди 4 години не беше с нищо по-различен от този на останалите оператори. Освен това в центъра на града имаха проблеми с мрежата. Еми трябва ми доброто покритие извън града щом в центъра на града имат проблеми.

 

Манталитетът им е на съвсем различно ниво. Във Виваком всеки път като влезех се опитваха да ми пробутат нещо, което не ми трябва. На моменти дори имаха да ми обясняват как АЗ не знам какво ми е нужно и какво ми трябва. Да не говорим колко некомпетентни са голяма част от консултантите.

В крайна сметка съм нямал чак такива оплаквания. Махнах ги, защото Теленор ми дадоха по-добра оферта.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gal4enceto said:

+ 1.

Само ме дразни във всички фирми (не само операторите), че оферти все има за нови клиенти и за подновяване на договорите, но за старите клиенти, които е в техен интерес да задържат, не правят кой знае какво. Както се казва, приели са ни за даденост.

13 години съм на Теленор, нямам кой знае какви оплаквания. И нетът ми е добре. Вярно, не ходя на Безбог и Горно Нанадолнище, но все пак.

Мдам, всеки път трябва да се изнудваме за добра оферта. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...