Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Виж как КАКТО ВИНАГИ не вдяваш какво ти казвам. Такива като тебе вече ги лекувам с облози, понеже нямам нито време, нито нерви. Без повече да претоварваме вентилатора, че ще задере някой лагер - на по каса бира (примерно) или нещо, което на теб ти харесва - че този грип ще обиколи всички места на тая планета, където може да вирее. Въпрос на не много време е. Какво ще кажеш?  

 

Галин е много прав (както винаги), че за паникьорство следва да има директен разстрел. Защото докато редукцията на популацията е отвсякъде полезна за Планетата, то това, което може да последва заради човешката вечна алчност и лапачество може да я довърши... 

ЕДИТ: Опитайте се да си купите безконтактен термометър. След два часа търсене се убедих, че има само в Емаг един единствен, който като нищо в понеделник може да ми кажат, че не е наличен. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:


Очакваме Русия ХАХАХА

Ама пусто там си пийкат хинин, па и водка бая има - не остава мегдан за вирОси! :laughing1:

Ще си го внесем нелегално от там бе, този... Нищо, че ние им го произвеждаме. И антималарийни препарати им произвеждаме, ама големият брат е рекъл, че хич не е Ок да ползваме евтини и ефикасни лекарства. Щото фармацевтичните гиганти няма да могат на края на годината да обявят пред акционерите поредния хипер, мега финансово успешен отчет....

Та така. Важното е, че маса хора се чувстват социално отговорни и значими, щракайки копчета от вкъщи. Но съвсем забравили, че нито мотиките, нито гаечните ключове имат клавиатури. Та ако продължава още някой месец така и на щракльовците ще започне да им е тотално неебателно за социалната отговорност. Щото ще усетят как няма кой да дойде да им оправи бойлера, няма кой да им оправя колиците. Ваканцийките им ако и предплатени, отпадат, а в магазините започват да липсват стоки от първа за тях необходимост, като чипсове, енергийни блокчета и прочее. Ама ще е късно! Щото няма да е останал дребен и среден бизнес за спасяване, дето да може да им даде така необходимия задклавиатурен комфорт. Ама пък ще си имат купища измиращи хора на преклонна възраст, кой от глад, кой заради съпътстващи заболявания. Но пък поне старците ще си измират щастливи от чувството, че там някой, нейде в мрежата се е чувствал социално отговорен, щото не е сираче.

1 hour ago, dvdrw said:

 

Да, безкрайно наивно е да се смята, че всички регистрирани в статистиката в Италия са починали от коронавируса. Да не говорим, че ако се гледат тия числа, на 90000 регистрирани заразени има над 9000 починали, което е над 10% смъртност.

Не знам италианците откога правят тестове, но гледам, че след средата на февруари за започнали да регистрират случаи, предполагам, че и оттогава тестват. Не знам колко лаборатории имат, но излиза, че обработват по над 3000 теста на ден. Ако прибавим и втори тест при оздравяването, стават над 3300 теста на ден.

 

Щатите искат да са първенец, та ударно имат регистрирани 105 000 случая....

 

 

То аз за това още в началото на шитсторма предложих да направим една сметка на коляно, кога аджеба италианците ще изчезнат като нация при тия ужасяващи темпове на разпространение. Никой не схвана сарказмът ми обаче. Щото при шестдесет милионна държава, известна още и с това, че е втората по брой застаряващо население в света. Някак цифрите започват да не изглеждат чак толкова страховити. Но пък си е друго да наливаш в размекнати черепчета едни бройки, извадени от всякакъв контекст  ;) 

Нови пестен човека болни за последното денонощие... Ехааа.... Нови починали двесте и кусур... Олелееее... Ще рече човек - Над пеесе процента смъртност... Ужас! Що обаче никъде в мейнстрийма не се показва какво е съотношението на оздравели-починали, починалите точно от какво са починали? Дълбока мистерия е...

А защо не се вземат мерки за защита само на рисковия контингент, вместо да се блокират държави е още по-голяма мистерия. Щото при сегашното статукво няма как да не задам въпроса - Каква е гаранцията, че примерно аз, щъкайки по работа, но и по магазини, здравни каси, пощи и прочее, няма да закарам на старците си и зараза?

Да оставим мен. Да попитам за онези вече доста хиляди останали без работа трудоспособни хора, дето щъкайки да търсят работа и пак по онези сакрални за пенсионерите места. Те с какво ще могат да помогнат на евентуално заразилите си старци?! Щото е известно и, че средният работещ българин изплаща и по някой кредит, а по принцип взима или е взимал заплата, равняваща се на подигравка.

И други въпроси имам, ама няма да ги задам, че ще дойдат прекалено сложни за разните борсови акули и стахановци по домашни чехли. И без това са достатъчно напрегнати хората, вероятно поради хронична липса на връзка с реалността на външния свят. Не знам... Ама не искам да ги донапрягам и със сложни въпроси.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

Виж как КАКТО ВИНАГИ не вдяваш какво ти казвам. Такива като тебе вече ги лекувам с облози, понеже нямам нито време, нито нерви. Без повече да претоварваме вентилатора, че ще задере някой лагер - на по каса бира (примерно) или нещо, което на теб ти харесва - че този грип ще обиколи всички места на тая планета, където може да вирее. Въпрос на не много време е. Какво ще кажеш?  

 

Защо да се обзалагам с теб при положение, че аз казвам същото? Така че кой е този, който КАКТО ВИНАГИ не вдява какво говорят другите?

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Защо да се обзалагам с теб при положение, че аз казвам същото? Така че кой е този, който КАКТО ВИНАГИ не вдява какво говорят другите?


Аз от твоите напъвания в поредната област, в която си бос виждам твърдото ти убеждение как като си седим всички вкъщи и то ще си мине и замине. Това виждам аз - ако нещо съм недогледал освен, ама се съмнявам. 

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се вижда скандално, всички сандвичи и дюнери да работят? Кой идиот им е разрешил?! И не работят за доставка, а си работят с клиенти, като са лепнали едни табели да седели клиентите на метър и половина един от друг... Иначе се пипа храна и пари с едни и същи ръце, но това явно не е проблем. Само дистанция му е майката...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Аз от твоите напъвания в поредната област, в която си бос виждам твърдото ти убеждение как като си седим всички вкъщи и то ще си мине и замине. Това виждам аз - ако нещо съм недогледал освен, ама се съмнявам. 

 

Защото си предубеден, мислиш си, че винаги съм грешен, а ти си по-прав и ме четеш по диагонал. Затова това виждаш, въпреки, че около 4 пъти се опитах да обясня, че и графики (правени от лекари и учени) поместих. Не е като да се случва за първи път.

 

Ще ти обясня, все едно си на 5.

 

На едно дърво има 10 ябълки. Ти искаш да ги вземеш всичките и да ги занесеш вкъщи.
Имаш кошничка, която събира 5 ябълки.

Ако опиташ да сложиш всичките 10 ябълки в кошничката за 5 ябълки, 5 от тях ще паднат на земята. Не защото не стават за ядене, а защото кошничката ти е малка.
Ако обаче сложиш само 5 ябълки в кошничката, а другите 5 оставиш да си седят на дървото, ще успееш да закараш и 5-те ябълки здрави до вкъщи. После може да се върнеш и да вземеш другите 5 ябълки.
Така в единия случай си взел 5 от 10-те ябълки, като другите 5 са паднали на земята, въпреки, че са били напълно здрави, а в другия си взел всичките 10.

И тъй като има разни досадни деца, които ти бутат всичките 10 ябълки насилствено в кошничката, докато ти повтарят как кошничката е за това - за ябълки, тези досадни деца са наказани да си седят вкъщи, за да можеш ти да си вземеш толкова ябълки, колкото можеш да понесеш.

Ако досадните деца разбираха от дума и не ти бутаха насилствено ябълките в кошничката, никой нямаше да е наказан, всеки щеше да си живее живота, а ти щеше да си пренесеш ябълките без да изгубиш нито една.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky Luciano said:

Само на мен ли ми се вижда скандално, всички сандвичи и дюнери да работят? Кой идиот им е разрешил?! И не работят за доставка, а си работят с клиенти, като са лепнали едни табели да седели клиентите на метър и половина един от друг... Иначе се пипа храна и пари с едни и същи ръце, но това явно не е проблем. Само дистанция му е майката...


Е това е част от великите мерки! Ти виж и колко хора има отпреде! Без маски без нищо. От одеве гледам как някакви тъпи майки изкарват децата си в двора на училището. Също без предпазни средства. Тва да слезеш па да ги пребиеш... 

Ангеле - една тъъънка подробност (веднага се сещам за Камен Донев и тъъънка мастичка) - задачката ти има къмто 3465245 разклонения. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky Luciano said:

Само на мен ли ми се вижда скандално, всички сандвичи и дюнери да работят? Кой идиот им е разрешил?! И не работят за доставка, а си работят с клиенти, като са лепнали едни табели да седели клиентите на метър и половина един от друг... Иначе се пипа храна и пари с едни и същи ръце, но това явно не е проблем. Само дистанция му е майката...

Аз дюнери поне от 2 години не ям от хигиенични съображения... изобщо не си падам по индийската кухня :lol:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky Luciano said:

Само на мен ли ми се вижда скандално, всички сандвичи и дюнери да работят? Кой идиот им е разрешил?! И не работят за доставка, а си работят с клиенти, като са лепнали едни табели да седели клиентите на метър и половина един от друг... Иначе се пипа храна и пари с едни и същи ръце, но това явно не е проблем. Само дистанция му е майката...

 

Скандално е. Скандално е, че изобщо го правят, а не само в момента. Аз затова ям предимно от Аладин на 6-ти Септември. Хората правят дюнерите с ръкавици и помещението мирише леко на белина, което означава, че е чистено. :D

 

14 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле - една тъъънка подробност (веднага се сещам за Камен Донев и тъъънка мастичка) - задачката ти има къмто 3465245 разклонения. 

 

Тия условности не трябва да ги бистрим нито ти, нито аз. Важно е само всички да разберат главната идея, че целта на социалното дистанциране е да не се претовари здравната система, която в никоя държава не е готова за такъв прилив от пациенти.

Никой не е казал, че вирусът е мега страшен и ще се мре ако се заразиш. По това, което чета, единствените му съществени разлики с грипа/настинката са, че е доста по-заразен и че нямаме развит имунитет към него. Едното е следствие на другото. Всички ще го изкарат най-вероятно. Важно е да го изкарат в рамките на 2 години, а не на 3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, w00x said:

 

По това, което чета, единствените му съществени разлики с грипа/настинката са, че е доста по-заразен и че нямаме развит имунитет към него. Едното е следствие на другото. Всички ще го изкарат най-вероятно. Важно е да го изкарат в рамките на 2 години, а не на 3 месеца.

Не. Не е по-заразен ;) Вирулентността при грипа е по-висока. Към грипа също нямаш имунитет, освен ако не извадиш късмет един и същи щам да те плесне два пъти през годините. На всичкото отгоре така нареченият Прост грип има гадния навик да мутира умопомрачително бързо. Лекарства срещу самия грип НЯМА. Наистина работещи ваксини СЪЩО НЯМА!

Смъртните случаи от грип са диагностицирани по същия начин - Дихателна недостатъчност, сърдечен арест и прочее. Следствие на съпътстващи заболявания. Резултатът е един и същ, човекът си отиде. Тъъънката разлика е, че в разработката на ваксини срещу грипа се наливат милиарди годишно, та хич не е удобно да се вадят чисти факти и статистика. А златната мина, наречена Ковид 19 тепърва се разработва. Схвана ли сега идеята за тъъънката мастичка?

 

А, да.... Между другото в момента вървят още четири чешита корона вируси, ама за тях не се шуми, че си ги пазят в ръкава за после  ;)

 

П.п. Ангел,  постът ти е бил номер 1234 в настоящата тема. Трябва да почерпиш.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Значи това за Здравната система като го чуя и ми избиват пъпки. Хайде стига с това претоварване на тая здравна система, от къде тръгна тая плоча не знам, ама започва и тя да се изтърква.
То не беше на единия ден препълнен капацитет на болниците с 30 хоспитализарани. После изведнъж станаха 90. После леглата станаха къмто 7000 и т.н.

А да и само едни пример да вмъкна за "здравната система", военния, който е евакуиран от Косово, без симптоми, с положителна проба, ама хоспитализиран във ВМА. Защо? По-специален ли е? Нали хората без симптоматика или с лека такава остават вкъщи под карантина? Или след като от Здравната каса пуснаха клинична пътека за Корнавирус, дайте да я точим и от там. И с това се връщаме на толкова слабата ни здравна система. Тя не е такава от вчера и от днес. Тя е такава от както аз се помня. И всеки ден облъчват от новините колко фирми и т.н даряват пари, техниката даже я оставям настрани, какво мислите, че ще се случи с тези пари? А да, правилно мислите, и те ще изчезнат както всичко във "великата" ни, остлабена здравна система.

Има градове без анесетезиолози или интезивни отделения, градове, в които и 1 лежащо болен няма как да се обслужи нормално, независимо дали от Коронавирус или инфаркт и инсулт. От които, да, колкото и да е изненадващо за мнозина, умират много хора дневно. И са загинали повече от началото на тази паника само в България, отколкото 5тимата от Коронавирус. И са загинали, поради липса на адекватно медицинско обслужване. Или вече забравихте как даваха репортажи за изкорубени болници, лекарски немарливости, пияни лекари и т.н? Та сега ли ще си говорим за това колко ни е слаба здравната система?

И тук се сещам как светилото на нацията, премиерът, каза че 14 000 ще получат добавката от 1000 лв. за бораба с вируса.
Ама Вие спите ли...14 000. И това само медици, които са на първа линия. Как 14 000? Или хората това си го пускат между ушите, след като са достатъчно наплашени как ще умрат. 14 000, да потретя, че то има лежащо болни в колко 10, 15 болници. Сигурно са и по-малко де. Това значи по 1000 души на болница, да получат добавка, защото са на първа линия в борбата с "чумата". Я сега се замислете, дали цифрата е реална или е поредната кражба.
Относно даренията, всички тези, които даряват стотици, защо не даряваха и преди? Оставям настрани държавата. Нима сега болниците имат нужда от пари и апаратура? Та тръгнали братя Домусчиеви, Пеевски и нам си кой още сега да даряват пари.
Повтарям, за който не е разбрал до тук, говоря само за България, оставям настрани останалия свят.

Да се върнем на основното, за който после ще си търси тезата. А със Социалната система какво правим? Всички, които толкова искате всичко да спре в тази държава, и никой да не работи, че видиш ли да "умре" тая гад, имате ли си на идея колко е зле Социалната система в България? Имате ли си на идея, колко точно ще пострада тя от това нещо, и че реално това ще е в пъти по-голям проблем, отколкото дали болниците ще издържат не знам си колко болни. И да не съм чул за Италия или Испания. Направете си сами сметките на база на населението, защото няма как в една Ломбардия с население 10+ милиона, да има близо 40 000 заразени, а Вие да очаквате в цяла България с население 6 милиона, да има в пъти повече и да не ни издържи системата. Защото е наистина много важно да се работи с числа и данни, ама да се гледа реално на тях, а не само колко са умрели видиш ли.

На предната страница видях снимка с изказване на някой си професро, че можело да продължи и две години, хайде всички защитници на тази изолация да си представят да сме в това положение дори до края на 2020.
Gado правилно е написал, накрая не само няма да има кой да Ви оправи бойлера, ми няма да може да си купите и хляб. И оставете това, ама защо всеки, който работи IT или на компютър си мисли, че работата му е вечна, или защото работи за някой си който е на другия край на света и неговият бизнес не се влияе от България?
Четете ли колко фирми, нямащи нищо общо директно с наложените мерки вече затварят или освобождават хора. Направете си справка с Арсенал Казанлък, който ще освободи 2000 човека в края на Април. Заводите за ел. кабели за автомобили в Ямбол, Сливен и Хасково, които спират работа и не се знае кога ще започнат?

Само да Ви кажа, заводите на Форд, Дачия и Пирели в Румъния не работят. А някой на предни страници беше писал, че видиш ли всички имат много произведена стока и могат да оцелеят. Да за известно време продавачи и подобни ще оцелеят, а хората заети в производството? Или те като не са да работят на компютър, света може и без тях.
Та да се върнем на България, всички тези хора без работа, къде мислите, че ще отидат? А така, ще натоварят Социалната ни система. А тя откъде се издържа? Правилно от работещите. Т.е. като свършат парите да плащаме на безработните ще се вдигнат данъците, че да може да се запълва бюджета. От там ще се вдигнат и цените, защото фирмите които плащат данъци, ще трябва да внасят по-голяма ставка. А те няма да си позволят да работят на загуба. Никой не може. Е, това за тези, които останат да работят де.
По отношение на фирмите като казах, като изпофалират масово, голяма част от тях са теглили кредити за бизнеса си. Този кредит като спре да се обслужва или фирмата изпадне в несъстоятелност, банката за да си покрие загубите, какво мислите, че ще направи? Еми да, ще вдигне таксите, лихвите и т.н. А колкото и на някои от тук списващите да не им се иска или да не им се вярва, огромна част от населението в България живее на кредит. Просто си свалете розовите очила, с които си мислите, че хората са на този хал от хубаво и си е техен проблем, че не могат да посрещат такава криза.
А да, и за всички които пляскат и се радват в момента, погледнете туита от 14.01 на СЗО, в който твърдят, че според Китайските власти няма данни вируса да се предава от човек на човек. И после пак кажете, че СЗО не е политическа маша в ръцете на някои.

 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Понеже само се дават примери от Италия и Испания и прочие, аз искам да дам пример от България, където имам пряка връзка. По стечение на обстоятелствата имам съученик работещ в болницата в Бургас, контактен на заразения доктор дето бил в Пампорово. От 30 човека контактни медицински персонал 0 са заразените с вируса, двойно повече контактни пациенти пак 0 заразени, потвърдени с няколко пъти тестове. Вчера дадоха, че семейството му е заразено, а са ги тествали понеже са контактни, не щото имат някакви симптоми. Ако беше нормална ситуация, никой нямаше нито да е чул, нито да е разбрал за тея хора и щеше да е минало и заминало отдавна..... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Нови пестен човека болни за последното денонощие... Ехааа.... Нови починали двесте и кусур... Олелееее... Ще рече човек - Над пеесе процента смъртност... Ужас! Що обаче никъде в мейнстрийма не се показва какво е съотношението на оздравели-починали, починалите точно от какво са починали? Дълбока мистерия е...

Никой не ти е забранил да четеш и ползваш интернет. 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

image.png.56df51f0d2968934412e1e9a5a72c1ed.png

 

А докторите поради няква причина са решили да ги пишат мъртви от корона. Ся докторите ли да слушам или форумен теоретик ?

Пък за великата логика с другите болежки - От както помня баба си (вече 30+ години) все си има проблеми с бъбреците и т.н.., и бидейки на 81 имунната и система най-вероятно не е в прекрасно състояние .. 
Но 30 години си живее жената с тези  болежки .. дали няма да избута още 10 примерно ? Това, че някой с предишни проблеми е починал не означава, че причината е в предишните проблем. 
Също както болните от СПИН умират от други неща много често ... 

1 hour ago, gado said:

Не. Не е по-заразен ;) Вирулентността при грипа е по-висока. Към грипа също нямаш имунитет, освен ако не извадиш късмет един и същи щам да те плесне два пъти през годините. На всичкото отгоре така нареченият Прост грип има гадния навик да мутира умопомрачително бързо. Лекарства срещу самия грип НЯМА. Наистина работещи ваксини СЪЩО НЯМА!

А колко време си заразен с грип ? Колко време отнема да разбереш, че си болен от грип и колко време те държи болен грипа?

 

2 hours ago, gado said:

Щото ще усетят как няма кой да дойде да им оправи бойлера, няма кой да им оправя колиците.

Всъщност реалността е, че ако се обадя на някой да дойде да ми оправи бойлера, в тази ситуация ще е дори по-мотивиран да дойде. Същото с колите. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ARPAnet said:

Никой не ти е забранил да четеш и ползваш интернет. 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

image.png.56df51f0d2968934412e1e9a5a72c1ed.png

 

А докторите поради няква причина са решили да ги пишат мъртви от корона. Ся докторите ли да слушам или форумен теоретик ?

Пък за великата логика с другите болежки - От както помня баба си (вече 30+ години) все си има проблеми с бъбреците и т.н.., и бидейки на 81 имунната и система най-вероятно не е в прекрасно състояние .. 
Но 30 години си живее жената с тези  болежки .. дали няма да избута още 10 примерно ? Това, че някой с предишни проблеми е починал не означава, че причината е в предишните проблем. 
Също както болните от СПИН умират от други неща много често ... 

А колко време си заразен с грип ? Колко време отнема да разбереш, че си болен от грип и колко време те държи болен грипа?

 

Всъщност реалността е, че ако се обадя на някой да дойде да ми оправи бойлера, в тази ситуация ще е дори по-мотивиран да дойде. Същото с колите. 

Кай чесно! Верно ли!? Тия шестстотин двадесет и (приемем) две хиляди като какъв процент се явяват и от къде? А останалите цифри? И това като каква извадка се явява? преди или след пика? Знам, че ще ти е адски трудно да отговориш без телевизора си. Още един въпрос за шейсе милиарда долара - Що не коментира онова, дето го писах за защита на рисковите групи!? Вучков, излагаш се сериозно и знам, че няма да се усетиш.

 

Сега по въпроса за втората ти пръдня. А колко време си наистина заразен с грип? Въпросът е с повишена трудност, нека се знае. Щото и ти кано Ангел слагаш равенство между грип и настинка. И колко наистина време те държи грипът? Отново въпрос с повишена трудност. А до какъв изход води тази "невинна" болежка, когато си със срутена имунна система и си мислиш, че е просто настинка, щото не си си загръщал антерийката, докато си ходил до пощата за пенсийката или до ЗК, че да си подновиш рецептурната? А колко хора заразяваш сополивейки се, докато пиеш разни шуслерови соли, щото си мислиш, че просто си настинал? Да му бера лайката, знам, че много питам, ама няма как.

 

Отговор на третото ти попръцкване - Всъщност, ти в коя реалност живееш? Че не е в тази вселена е ясно. Питам от академичен интерес. Някоя паралелна реалност ще е, понеже е ясно, че не си в тази. Щи пусна тъъъъънък жокер. Имам ГАРАНЦИОНЕН ремонт по договор, който трябва да извърша. Естествено клаузата - Невъзможност поради извънредно положение, природни бедствия или война, ме “спасява“. Само че, познаващите ме тук знаят, че не съм от тия, дето бягат от отговорности. Още повече, че в конкретния случай става въпрос не просто за клиенти, а за близки приятели, които изхвърлиха вече продукция за десетки хиляди. И  НЕ ми е ПОЗВОЛЕНО да си свърша работата, добре, че хората свиха производството и проявиха разбиране (щът-не щът).

Та да си доразвия мисълта... Следиш ли, или цъкаш копчета, убеден, че задокеанският ти работодател тая криза хич не го eбe и ти, дребното винтче си по дефулт в ГодМод?

Тия, дето са на патентен данък вероятно може и да изкарат една идея по-дълго от различните чешити ООД-та от малкия и среден бизнес в сферата, но ти гарантирам, че само след малко повече от два месеца няма да има кой и да те напсува, дето му разваляш рахата, камо ли да дойде да ти свърши работата. Познай защо? Въпросът пак ще ти дойде труден, щото следя къв тренд държи мисълта ти.

Другият път изключи телевизора, компата, телефона и таблета, също прахосмукачката и ютията. И преди да си правиш труд да ми отговаряш се опитай да осмислиш от къде извира нафтата, пържолките и млякото. Пак щи дам жокер - Не извира от земята, а останалото не ти ги носят средно препечени и прясно издоени прасетата и кравите.

 

П.п. Още един въпрос. Тоя път малко интимен.... Кай чесно... Така, докато си работкаш по пантофки и се наслаждаваш на домашен уют и покой... Дали случайно в тишината не чуваш едно специфично звучащо, скърцащо хрупкане? Ако се чудиш какво е, да ти кажа. Това е инфлацийката, която в момента лакомо си похапва от спестяванията и фирмените ти бонуси.

От мен толкова. Знам, че те претоварих с ребром вкараните въпроси и отговори, ама ще разбереш... Някой ден, евентуално. :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Имам ГАРАНЦИОНЕН ремонт по договор, който трябва да извърша. Естествено клаузата - Невъзможност поради извънредно положение, природни бедствия или война, ме “спасява“. Само че, познаващите ме тук знаят, че не съм от тия, дето бягат от отговорности. Още повече, че в конкретния случай става въпрос не просто за клиенти, а за близки приятели, които изхвърлиха вече продукция за десетки хиляди. И  НЕ ми е ПОЗВОЛЕНО да си свърша работата, добре, че хората свиха производството и проявиха разбиране (щът-не щът).

 

Кой ти забранява и защо?

Май не е ARPАnet този, който живее в друга реалност. :)

А за автосервизите.... Преди 3 дни карах един колега да си вземе колата от автосервиз. Тази или другата седмица ще карам и моята. Сервизът не е нито ресторант, нито бар, нито МОЛ, нито място, на което се събират много хора, та не виждам причина да не работи. Същото и с техника за бойлера.

 

Идеята на социалното дистанциране е да не се събират хора на куп/групи, а не да си седиш заключен вкъщи и да не си показваш носа. Поне за момента.

Link to comment
Share on other sites

@gado

Ся вместо теб ли да кликна линка който сам дадох? Показах ти къде дават инфо за оздравелите, останалото да ти го сдъвча и изплюя на готово ? 
Има го там по държави разбито, можеш да ги видиш. Да обяснявам на такова светило на отвертките като теб, че коронавируса в повечето държави не е оставен да вилнее, а му се пречи с карантина е безсмислено. За разлика от грипа. 

Та се губи смисъла да се смята каква част от населението е болна вс заболяемост на грипа. 

Е не ми задавай същият въпрос де. Щото много обичате да сравнявате грипа (да, грипа) с корона (кой говори за настинка ?) .. Що не го сравните точно според това което питам? Не обичам да си отговарям сам на въпросите.

Колко време след заразяването разбираш, че си болен при грипа vs корона? Кога ставаш заразен при всяко от двете? Колко време си болен с всяко от двете?
Може би ще се усетиш защо короната е гадна и има много сериозен потенциал. За щастие на повечето места вече и пречат. 

 

Искаш да си казваме истините ребром? :)

Интересна е тази тема, един път се оплакваме, че дребният и среден бизнес ще пострада, но в същото време пробваме да се покажем с топки обяснявайки как същият бизнес ще предпоче да умре пред това да работи за плащащи клиенти ..  :DАма няма страшно, един ще показва, че има топки, друг ще иска да работи. На мен ми е все тая на кого точно ще си платя. А в края на деня, и аз зная от коя страна се държи отвертката, и много мога да си свърша сам, ама що да се цапам, ако може да е някой друг?

Но покрай карантините и т.н.. си паля колите веднъж на 1-2 седмици, съответно хич не бързам да сменям гуми, ремъци, масла, да оправям каквото потропва, щото мога и без тях .. Банковата ми сметка се радва, дребният/среден бизнес наистина страда, щото не съм единствен който си държи парите вместо да ги харчи. 

Да похапва инфлацията, не ми пречи, не съм спекулант. Да, загубих 30% от бонуса си в момента в който го получих (точно 1ч след това) .. но нямам бърза работа, ще се върне, че и ще се увеличи. Не е проблем да е и след година или две.. Мой си е, ни хляб иска ни вода. 


А задокеанският ми работодател ... Да, знаем, че бизнеса ще се забави, но целият цирк в момента носи нов бизнес, щото това дето го продаваме хората го искат повече, ако може вчера.

Не съм казал, че не съм дребно винтче. Просто има много по-дребни винтчета от мен, които няма да имат какво да правят без няколкото такива като мен. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ся, обяснявам за последен път бавно за двамата МИСИРИ по-горе, за да ме разберат. Картинки няма да рисувам обаче. Логиката на подхода е елементарна, стига да излезе човек от мисирската си природа и да погледне малко по-далече от човката си - ограниченията се налагат за да се изравни кривата на разпространение на вируса. Ако вируса се остави да се разпространява без спирачки, в един момент 1000 умиращи на ден в Италия (голяма част от които заради невъзможността да бъдат лекувани в нормално интензивно отделение) ще бъдат просто първоначална загрявка. Нито една здравна система в света не може да поеме експлозивното (неограничено) нарастване на заразата. Иначе никой не отрича, че рано или късно всички ще го минат, въпросът е това да не става ЕКСПЛОЗИВНО, защото смъртните случаи поради невъзможност за лекуване на толкова народ едновременно ще са на порядъци повече. Схванахте ли сега или просто мисирщината ви е нелечима? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Спрете да давате Италия за пример, полека лека взеха да излизат много от причините, защо там стана такова положение.

 

Хей днес човека го тряснало инфаркт в Банско и починал, веднага го вкарах в друга графа.....

 

Не знам за вируса ама аз вчера щях да пукна от дезинфектанти и прочие. То всичко спирт, дезинфектанти къде ли не, по пода белина, цял ден отворени прозорци и смърди та се нетрае. Някой съвсем се изперкаха...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Момчета, излезте за малко на чист въздух, желателно е да е вечер. Погледнете небето. Сигурен съм, че там няма да видите познатите съзвездия от Млечния път.

А когато един ден евентуално (но не сигурно) ви поникнат топки достатъчно щото, да започнете да работите за себе си. Гарантирано ще се завърнете на родната Земя. Гарантирано е, и че мигове по-късно розовите ви цайси ще преминат през черепчетата ви, надолу по дебелото черво и заседнат нейде в аналната област.

Наистина рядко съм се натъквал на по-... Не, не е мироглед.. Не знам какво е. Всъщност знам, ама няма да ви  го дефинирам, че току виж сте поели наготово, нещо, за което вероятно имате смътни подозрения, а услугите ми не са безплатни. Инак при други обстоятелства с удоволствие бих обяснил с помощта на кошнички, ябълки, круши и малко пчелички. Като последните ще се ползват за помощно средство. Тъй щото да разберете по-лесно за подземния растеж и интимния живот при кореноплодните.

 

Народното поверие гласи, че трупането на мъдрост е бавен и болезнен процес. Но на края, за масата оставало само усещането за болка и пропиляно време.

 

П.п. Рейнджъре, нищо не си разбрал, пиле. Ама ако си същия онзи Рейнджър, не се и учудвам  :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Скоро ще може да вземеш за пример САЩ, защото много се забавих с ограничаването на разпространението. За съжаление ще е по-зле от Италия там.

 

Някои хора обаче наистина прекаляват и изобщо нямат идея от какво се пазят.

Link to comment
Share on other sites

Че то и Испания е красив пример. 

Гадо ти нали си спокоен за себе си ? Това е важното. Не може всички да имаме мирогледа на наплашена кокошка. 

Link to comment
Share on other sites

Уф цялата ми рода е в САЩ и се притеснявам доста за тях. Още в началото на карантината сестра ми и майка ми ми звъняха постоянно по скайпа да ми обясняват колко са притеснени за нас, а аз още тогава им разправях да не мислят за нас, аз тях си, щото там отива всяква паплач. Май излязох прав. Въпреки, че в Тексас май още няма много заболяли, но предполагам, че е въпрос на време.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, charmock said:

Уф цялата ми рода е в САЩ и се притеснявам доста за тях. Още в началото на карантината сестра ми и майка ми ми звъняха постоянно по скайпа да ми обясняват колко са притеснени за нас, а аз още тогава им разправях да не мислят за нас, аз тях си, щото там отива всяква паплач. Май излязох прав. Въпреки, че в Тексас май още няма много заболяли, но предполагам, че е въпрос на време.

 

 

Баш в Тексас едва ли ще стане каквото и да било, щото вирусите не обичат жега, а там съвсем скоро ще стане адски топло. Дори да не е мъртъв вируса няма да е от най-активните.

 

В тая връзка, що в южна Италия нямат тоя зор като в северна? А както цял свят знае там са особена порода хора и във всяко отношение са доста по-зле от северната част.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...