Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Реално погледнато нищожна част от новите простотии изобщо биха могли да се определят като пригодни за деца под 10 години, па и по-големи... Споменавал съм, че CN направо го заключихме преди 5-6 години, тъй като дъщеря ми истеряса от агресия покрай уродщините там. 
Като си говорим за стари класики - двете ми дъщери знаят наизуст всички серии на самурая Джак... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Которе, от вчера съм в Девин та много не я усещам пловдивската жега. 

Между другото, новата ми любима българска бира определено вече е Шуменско 100% малц. :punk:beer:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

А сметни на какви наркотици са били продуцентите като са писали courage the cowardly dog :D 


Там са сравнително добре нещата, но децата се плашеха. Виж обаче на кво са били създателите на I am Weasel и Cow & Chicken вече не знам. Като цяло не са за деца тия анимации ако питаш мен, но и възрастни трудно могат ги вдяна...
 

53 minutes ago, Godfather said:

Которе, от вчера съм в Девин та много не я усещам пловдивската жега. 

Между другото, новата ми любима българска бира определено вече е Шуменско 100% малц. :punk:beer:


Къде си горе бе, бастун! Марш в Бъчвите да видиш кво се вика ядене и пиене! :laughing1:
Я виж да не са отворили аквапарка вече... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Къде си горе бе, бастун! Марш в Бъчвите да видиш кво се вика ядене и пиене! :laughing1:
Я виж да не са отворили аквапарка вече... 

Аквапарка го отварят май в началото на юни. А Бъчвите ще ги преслушам утре. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Аквапарка го отварят май в началото на юни. А Бъчвите ще ги преслушам утре. :lol:


Само и единствено там. Но без резервация няма места, така че си запази маса. 
Ти да не си пак в оня идиотско скъп и некадърен хотел долу?

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 3:46 PM, kotora said:

Тия от Български пощи са скандални идиоти.

 

Направо избиха рибата :lol:
Куриозна история от Пловдив. Покана за сватба стигна до получателя ѝ две години след събитието.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Godfather said:

Този път съм в Исмена, Мисирчо. Утре тръгвам обратно за Пловдив. :)


Пак тесла на нищо отгоре... Теб парите не са ти особено притеснение, спокойно може да си наемаш големия апартамент в КРИС. А мястото и гледката с уникум просто... Нищо долу в центъра не може да се доближи дори. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:


Пак тесла на нищо отгоре... Теб парите не са ти особено притеснение, спокойно може да си наемаш големия апартамент в КРИС. А мястото и гледката с уникум просто... Нищо долу в центъра не може да се доближи дори. 

Исмена е супер бе, кво не ти харесва? Може следващия път през юни като дойда да го видя тоя Крис какво представлява. :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Godfather said:

Исмена е супер бе, кво не ти харесва? Може следващия път през юни като дойда да го видя тоя Крис какво представлява. :)


Семеен хотел - една голяма къща на практика, нищо особено. НО! Мястото!!!! Мястото!!!! Гледката, тишината, красотата... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

От пощите обещали проверка.... Май имаме причината за хакването им. Да покрият следите за тая покана :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Семеен хотел - една голяма къща на практика, нищо особено. НО! Мястото!!!! Мястото!!!! Гледката, тишината, красотата... 

Я кажи какво от менюто на Бъчвите трябва да се пробва задължително?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Я кажи какво от менюто на Бъчвите трябва да се пробва задължително?


Всичко, което можеш - механата е спартанска, но там откъм кухня няма празно. И внимавай! Ще се набуфкаш само със салатата... Аз често не стигам до следващо - то са свинщини, дето не мога да ги поема на обеми.... Боба, шкембето, ушите.... Де що ти скимне родопско... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Всичко, което можеш - механата е спартанска, но там откъм кухня няма празно. И внимавай! Ще се набуфкаш само със салатата... Аз често не стигам до следващо - то са свинщини, дето не мога да ги поема на обеми.... Боба, шкембето, ушите.... Де що ти скимне родопско... 

Ще трябва да си взимам резервния стомах явно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Ще трябва да си взимам резервния стомах явно. :lol:


Не се бъзикам - порциите са огромни - салата като викна и ми донесат чиния със съдържание на леген... И като отпера три малки узота с нея закъде и за кво да ям нататък :laughing1:
И да знаеш - няма място да не съм бил в Девин - Бъчвите ги бие по всички параграфи. Има една семейна механа в долния край отвъд реката, която без мен не само не мож стигна, но не мож и влезна, щото е общо 5-6 маси и само местните са там, но не успяха да ме впечатлят и дори се изложиха. Изложиха се така, че язък им за репутацията в района. Бъчвите рулират. Нищо че мирише на говна от реката понякога... Старата върба - подвижен резил видях и там, освен тва е все едно си в рейс Чавдар със съседите по маса. 
И да не забравя - макар да е извън сезон - звънни им да не стане да няма места. В сезон места се резервират от сабаля. Инак си вечеряш в хотела... :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:

И да не забравя - макар да е извън сезон - звънни им да не стане да няма места. В сезон места се резервират от сабаля. Инак си вечеряш в хотела... :gangstah:

Нема се пуашиш, вече направих резервация още по обяд. :)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Godfather said:

Нема се пуашиш, вече направих резервация още по обяд. :)


Да напомня - наблягай на местното - все пак затова си се качил там. Другото също е отлично, но го има и в Пловдив. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Да напомня - наблягай на местното - все пак затова си се качил там. Другото също е отлично, но го има и в Пловдив. 

Значи за тази кръчма наистина трябва да имаш два стомаха, баси! :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Значи за тази кръчма наистина трябва да имаш два стомаха, баси! :lol:


Признал съм ги, аз до второ не мога да стигна...... А пък в АИДА в Смилян - там почваме с торбите още с поръчката....

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, vikktor said:

 

Ц. Там до шифта е, в празното място, което оставя малкия шифт.

Ама няма значение, разкарах я тая клавиатура и сега съм много доволен.

 

Това се контролира от клавиатурната подредба в Уиндоус, а не от клавиатурата. Ползвам клавиатура и с голям, и с малък ENTER. Единственото, което се променя, е позицията на буквата Ю. Като седна на тази с голям ENTER, започвам да натискам ENTER вместо Ю и си изпращам някои от изреченията преждевременно.

 

cyrillic_kbd Фонетична клавиатура за Windows Bulgarian Phonetic Keyboard  Layout for Windows NT/2000/XP Back/Назад Свалете файла kbdbg.zip . Аз съм  го пробвал с Windows NT/2000/XP. Това е 32 битова версия. Файлът  kbdbg64.zip би ...

 

 

Чакай малко, ти да не пишеш на БДС клавиатурна подредба?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Чакай малко, ти да не пишеш на БДС клавиатурна подредба?

Не. Ползвам стандартна латиница. ЯВЕРТЪ или QWERTY.   Нищо няма нужда да настройвам, когато си сложа “нормална” клавиатура. Ся, ако бях останал с онази, трябва да променям клавиши ли? Така или иначе големия enter не ми допада. Да, едно време бяха такива, ама то и нямаше други. Пък и за игрите не ме е бъркало. 

и понеже сме в темата за мисли - 

в БДС-а има някаква гениалност. Съжалявам, че в училище, по информатика, не са ни го обяснили. 

Link to comment
Share on other sites

БДС е мислен за нашият език и азбука. В тогавашните години не са се използвали толкова много латиницата. На ден не е истина по колко пъти превключвам между кирилица и латиница. Ако трябваше да мисля и различната подредба щеше да е катастрофално.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Мдам, зависи от къде летиш… примерно на Шарлероа в Белгия е същата работа като на Буве… до като в Неапол няма такива драми….но е добре да отидеш по-рано. По-добре да се моткаш един час на летището, отколкото да се притесняваш и да бързаш….Защото на не всички летища вадят хора от опашката за най-скорошния полет…..

 

Нашият план също беше да пристигнем на летището 2 часа преди полета, но автомобилите по магистралата от Париж имаха друга идея. А и не очаквахме, че ще има 1500 човека, които ще трябва да се качат на самолетите по точно същото време. :D

 

1 hour ago, netrootbg said:

Единият ми полет е точно от Шарлероа... Значи ще трябва да си оставя малко аванс.

 

 

Аз съм летял до Шарлероа от Пловдив. Летището ми се стори по-голямо от други. Юли месец пак ще летя до Белгия и като гледах цените на билетите, полетът до Брюкселското летище излизаше малко по-скъп от този до Шарлероа. Вероятно вече си купил билетите и си разгледал опциите де, но все пак... Ако не си, погледни директните полети до Брюксел. С прикачане са, но ти спестяват 1 час пътуването от Шарлероа до Брюксел с шътъла.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...