Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

И няма как да не направим сравнение с управата на Бургас напр., които вкараха в територията на града Сарафово, Ветрен, Крайморие и т.н. и съответно не е необходима винетка 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мда, все нещо не работи. Нормално е, когато пуснеш цяла нова система, която е от значителна важност и то за цялата страна, да си направил стабилно тестове. У нас е точно обратното - пускат някаква система, а бета тестерите сме всички потребители. Че си и плащаме, за да сме такива.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че и по света има проблеми с подобни системи, но у нас си е традиция:

- системата за винетки

- електронното таксуване в градския транспорт

- в частност за Пловдив - наблюдението на камерите, инсталирани из града.

- в частност за Пловдив - рязкото и внезапно добавяне на секция  за десен завой на някои кръстовища (последното изпълнение на 'Източен' и 'Мария Луиза').

 

След като прочетох какво е написал @Netrootbg ме гложди още повече дали са ме глобили...

Link to comment
Share on other sites

Just now, dvdrw said:

След като прочетох какво е написал @Netrootbg ме гложди още повече дали са ме глобили...

Поне до скоро процедурата беше, че трябва да те спрат и да ти дадат възможност да платиш глоба в размер от 70 лева. Може да се плати само с карта, в брой не. Така и не разбрах защо не е направено автоматично да отчита тези които не са платили и да изпращат глобата. Сега говорят, че тези "рамки" които слагат да следят за тол системата щели да следят и за винетки на автомобили. Така и не обясни никой дали ще започнат да изпращат глоби. Хубавото е, че на Калотина сложиха пункт и всеки един автомобил трябва да мине покрай него. Надявам се да започнат да глобяват всички чужди регистрации които не си плащат винетките.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

https://www.bgtoll.bg/karta

Тук има карта. В момента не мисля, че изпращат по пощата глоби. Трябва да те спрат за да те глобят. Разминало ти се е, мисля.

 

При следващото му спиране ще му излезе и ще му я връчат, стига да са им работили камерите в момента.

Аз тази есен така си получих две снимки за превишена скорост от несебърските менти. Като едната беше на почти година и половина отлежаване, а другата на само четири месеца.

При това спирането ми беше за рутинна проверка, когато ми излязоха и ми ги връчиха..

А още по-забавната част беше, че в Изипей в следващите 15 дни не ми излизаше нищо, та платих си на сто процента. Преди винаги си ми излизаха нещата там на време.  Дали е случАеноС.... Не вярвам :)

Тия шибани маясъли правят всичко възможно за да накарат хората да се мотаят по опашки. И да оправдават кражбата на част от парите ни, за заплати на и без това раздутата им администрация. Щот нали, хората им работят. Я глей кви опашки са се заточили пред гишетата им....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да не бъркаш актовете на КАТ?  Те вече не се занимават с винетките. Имаме си тол полиция. С няколкостотин души нов персонал и не знам си колко автомобила. Разходите им не можеш да си представиш колко са за година. И работят от много преди да тръгне тол системата. В общи линии си бараха онези работи(ако ги имат) почти 2 години. Не че и в бъдеще няма да правят това.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не бъркам. Олигофрените вече се мъкнат с едни таблетчета, на които им излиза всичко за връчване или за плащане. Та ако имаш връчено за плащане, пък не си го платил в срок, правят те пешак на момента.

Link to comment
Share on other sites

 Знам за таблетчетата, те са от доста време вече. Има и едно удобство. Наскоро ме спряха, а с мен нито носих гражданската, нито бях лепнал стикера. Провериха в таблета, че имам гражданска и ме пуснаха :).

Link to comment
Share on other sites

А можеха и да ти спукат дупето от целувки. Били са на кеф просто.

Мен примерно два пъти ме хващат да карам без книжка и син талон в мене. И двата пъти ми се размина. Аверче обаче го хванаха така (за шофиране общо от 200 в двете посоки) и си плати глобата като поп.

Link to comment
Share on other sites

То и лични документи имаш издадени, но ако си без такъв, могат да те глобят.

 

Quote

Други глоби свързани със застраховката "Гражданска отговорност"
Водачът на всеки автомобил е длъжен да носи документ за сключена "Гражданска отговорност" /полицата/ за моторното превозно средство, както и за тегленото от него ремарке. Залепването на стикера на стъклото на автомобила също е задължително както и представянето на талона към него. За липсата на стикер глобата е 50 лв., а в случай,ч е шофьорът не представи полицата глобата е 10 лв.

 

Link to comment
Share on other sites

Ми набор му е на твоето или с година по-ново. Има бокс на HDMI закачен, но твърдо, всеки път си пали на антенния вход и упорито ме известява, че няма запомнени канали. Иначе картината и звукът са чук. Никой нов няма такъв плътен бас, всичко канти на на кухо, докато дъртото Сони кърти. И тук говорим за почти 15 годишно ТВ, дето не е виждало сервиз, а работи всеки ден поне по 3 часа, а преди работеше и по доста повече. Ама на, тъпо и не помни!

Не знам за кой ден, че комшията си дойде и имахме тежка вечер преди два дни. Ако знаеш как се изпращахме в 4 сутринта, маха ми, все едно се качвам на самолет:grin:Гледах на камерата, цирк и половина.

Пихме ракия от Брестовица, после от моята, ядохме Сельодка по шубой, руска салата, сарми и някакви такива. Решихме, че дворът на църквата зад нас, където събориха стари къщи, е перфектен, за да си разширим паркинга, но днес щерката даде идея да разкараме колите и да направим ледена пързалка - хем щяла да си играе, хем да събираме вход:laughing:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Одеве като видях колко пастърми има в хладилника и как някои са заловили прекрасна благородна бяла плесен и веднага ми хрумна да направим пастърма парти с вина (добре, може и след 2-3 ракии да почнем с вината) :laughing1:

Имал тежка вечер преди два дни... Не ме разплаквай! Аз имах 4 тежки дни допреди два дни! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Вие пък от телевизори, на къркане го ударихте.

 

Като казахте, някой ако търси червен ферментирал гроздов сок, мое производство, да свирка, че имам за продаване. :lol:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Just now, jozo said:

Като казахте, някой ако търси червен ферментирал гроздов сок, мое производство, да свирка, че имам за продаване. :lol:


Ти нас мое 'ни почерпиш моето момче, не да ни продаваш :laughing1:

Между другото одеве новият телевизор си ъпдейтна софта... 

Link to comment
Share on other sites

Ето на това попаднах - видео https://www.youtube.com/watch?v=0vBhEDbIy7g :

 

Директорът на цру Джон Бренан дава пояснения пред съвета за международни отношения относно програмата за разпръскване на стратосферни аерозоли (SAI - stratospheric aerosol injection).

 

Едно от предназначенията на програмата е да забави темпото на затопляне на земята. Ефектът е подобен на изригване на вулкан - разпръснатите частици във въздуха отразяват и намаляват количеството слънчева светлина, която достига до повърхността. Според думите му, това бил един от сравнително евтините методи (пълното й въвеждане струва около 10 милиарда долара годишно).

 

Възможно е различни държави по света да се противопоставят остро на тази програма, защото тя дава възможност за промяна на сезоните и климата в определени райони на планетата, като по такъв начин едни страни се оказват облагодетелствани за сметка на други, които понасят вреди.

Link to comment
Share on other sites

Кои - тия, дето щели да правят климата по-хубав за сметка на други, на които щели да го развалят... и не ни стига праха, ами и още има програма да пускат във въздуха...

 

ПП

Според научните изследвания сега е краят на една от поредните ледникови епохи. Да се опитваш да спреш затоплянето, това е все едно като свършва зимата някой да започне да задимява въздуха за да забавел идването на пролетта и топенето на снега.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...