Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, Godfather said:

Почти ежедневно консумирам суши, приготвено от автентични японци, а част от рибешките им произведения се доставят ежедневно със самолет от пазара Цукиджи в Токио. Та мисирщини на тема суши не искам да слушам. :lol:


Да де, но ти си във Ванкувър, а Ванкувър не е в Япония, а в Канада, а Канада не е Япония.

Link to comment
Share on other sites

Пълни аматьори сте. Много ясно, че когато ти се яде суши отскачаш до Япония, иначе все едно не си ял. :(

Онзи ден ми се прияде пица, отидох набързо до Италия, хапнах и се върнах - всичко точно. 

За петък съм резезвирал билети до Китай, че ми се хапва китайско. И те така! :moon:

 

За допълнителни рецепти и съвети, последвайте Раптора, той знае! :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sothbiss said:

Пълни аматьори сте. Много ясно, че когато ти се яде суши отскачаш до Япония, иначе все едно не си ял. :(

Онзи ден ми се прияде пица, отидох набързо до Италия, хапнах и се върнах - всичко точно. 

За петък съм резезвирал билети до Китай, че ми се хапва китайско. И те така! :moon:

 

За допълнителни рецепти и съвети, последвайте Раптора, той знае! :popcorn:

Бахахаха, ма моля ти се, той знае всичко! Тихо сега, че гледам съм пропуснал друг от шедьоврите му, та трябва да го бъзикна и за него. :lol:

 

 

7 hours ago, RaptoR said:

Реално погледнато аз винаги си поръчвам това:

Дарагой Мисирчо, това нещо дето винаги си го поръчваш няма нищо общо със суши. Само да отбележа за протокола - това, че са му сложили някакво звучащо на японски име изобщо не означава, че има каквато и да е връзка с автентичното суши. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Абе я си го яжте тва суши! Пробвал съм няколко пъти не в Япония разбира се, дори и в Хепи и никога нямаше да съм го пробвал ако не беше жена ми! Хич не го дига пред свинска вратна пържола или хубаво контрафиле или подобно. Нека съм тъмен балканец, задръстен или подобно, ама да си го ядат жълтурите като няма кво друго да ядат!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jozo said:

Абе я си го яжте тва суши! Пробвал съм няколко пъти не в Япония разбира се, дори и в Хепи и никога нямаше да съм го пробвал ако не беше жена ми! Хич не го дига пред свинска вратна пържола или хубаво контрафиле или подобно. Нека съм тъмен балканец, задръстен или подобно, ама да си го ядат жълтурите като няма кво друго да ядат!

Тук леко неподготвен се изказа. Въпросните жълтури правят едни от най-фините пържоли с крехко месо, което е уникално и струва майка си и баща си. Та ако си мислиш, че ядат само суши, трябва да те пратим да правиш компания на батко ти Виден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Абе я си го яжте тва суши! Пробвал съм няколко пъти не в Япония разбира се, дори и в Хепи и никога нямаше да съм го пробвал ако не беше жена ми! Хич не го дига пред свинска вратна пържола или хубаво контрафиле или подобно. Нека съм тъмен балканец, задръстен или подобно, ама да си го ядат жълтурите като няма кво друго да ядат!

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kobe_beef

 

https://www.vivenda.bg/products/beef/wagyu

 

От 400 до 600лв за килограм. Деа тия жълтури, неразбиращи от пържоли, деа. :D 

Link to comment
Share on other sites

1. Той каза свинска, не телешка.

2. Цената показва търсенето, не качеството. Едно време са хранили с омари само затворниците, сега им искат едни цени... А не са се сменили вкуса за 100 години.

Link to comment
Share on other sites

Чакайте малко, нямам нищо против пържолите им, а сушито, което ядох с вилица даже и не знам дали клечките, които ми дадоха бяха бамбукови или от друго дърво! Голям кеф е и да сърбаш някакъв прозрачен бульон, вместо да изядеш една супа топчета и то с лъжица! За един път да ги опиташ или няколко пъти, ама чак да им се прехласвам и да ги ям във всеки удобен момент, не ми е много нормално!

Както каза Миро, говорих за свинска пържола, а не телешка!

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам защо трябва да е едното или другото :) Хубаво приготвена вратна пържола с хубава салата за мен е съвършената храна и откъм диетологична гледна точка (по тоя начин смъкнах близо 15 кила) и откъм вкус. Иначе една японска рецепта за сьомга ни е една от любимите манджи вкъщи. И китайско харесвам и мексиканско, като немалко от тия неща съм си изравял рецепти и съм си ги правил вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Ама и двамата (@mIRCata и @jozo) сте големи аматьори и си приказвате ей така като шопа дето продължавал да настоява "е па такова животно нема", гледайки жирафа в клетката. Първо беше пържола, сега пък задължително трябвало да е свинска. Ами идея си нямате какво нещо е усещането да ти се топи финото парче Кобе в устата и да се чудиш какво точно е туй нЯщо аджеба, щото по нашите земи телешкото е с консистенцията на сушен троскот. И продължавате да стреляте напосоки, белким уцелите някое месо, дето го няма в японската кухня. Ами сори, ама има още бая да стреляте, щото в японската кухня се намират поне хиляда различни ястия със свинско.

Като перфектното чашу например:

Chashu

 

или култовата супа рамен, която задължително е със свински врат и която винаги бих предпочел пред супата топчета:

BEST Ramen Recipe

 

Тонкацуто пък е като немския шницел, да не говорим за свинската гиоза. Изобщо не бъдете тесногръди балкански субекти, а изпробвайте поне веднъж да си разширите хоризонта поне що се отнася до изтънчените манджи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ама чакай малко, къде казах, че съм против японската кухня? Стана ми интересно как се превъзнасяте по някакво суши и видиш ли, ако не си ял суши - не си живял. Ако пък като си го ял ако не е било с клечки си коледен пуяк! Естествено, че съм опитвал и някой другите неща, точно за да знам какво е. У нас на тая "гиоза" и викат "гьоза" и не знам кое е правилно, японците имат и едно подобно на руските пелмени, ама не помня точно как се казват. Горе говорих и за супата "Мисо" или както там и казват дето е някаква чорба дето и слагат други тюролии. Казвах просто, че като мога да избирам предпочитам съвсем различни работи от сурова риба с ориз и водорасли!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Ти па кво суши си ял, ако в Хепи се ограничава единствения ти досег с това изкуство? :Facepalm: :rofl:

Почти ежедневно консумирам суши, приготвено от автентични японци, а част от рибешките им произведения се доставят ежедневно със самолет от пазара Цукиджи в Токио. Та мисирщини на тема суши не искам да слушам. :lol:


Ял съм това, което е налично в България и му казват суши и да - то е суши, предвид че основната дефиниция са суши е оризово руло, гарнирано с нещо сурово морско. Тук НЕ Е Канада и хората боравят с каквото имат. Та това че мисирската ти човчица има късмета да има по-близък досег с нещо като оригинала няма нищо общо с житието и битието в България, където НЯМА място с подобни опции. И не би трябвало да го обяснявам това, но ЕСТЕСТВЕНО като имаш мисирки насреща... 
 

13 hours ago, w00x said:


Да де, но ти си във Ванкувър, а Ванкувър не е в Япония, а в Канада, а Канада не е Япония.

 

13 hours ago, Sothbiss said:

Пълни аматьори сте. Много ясно, че когато ти се яде суши отскачаш до Япония, иначе все едно не си ял. :(

Онзи ден ми се прияде пица, отидох набързо до Италия, хапнах и се върнах - всичко точно. 

За петък съм резезвирал билети до Китай, че ми се хапва китайско. И те така! :moon:

 

За допълнителни рецепти и съвети, последвайте Раптора, той знае! :popcorn:


Типично по адашки сте толко зле, че няма смисъл... Верно ли сте такива балъци да не вдявате какво казвам? Няма нужда да отговаряте... Единият пък и пица турил в уравниението - класик!!!
 

11 hours ago, jozo said:

Абе я си го яжте тва суши! Пробвал съм няколко пъти не в Япония разбира се, дори и в Хепи и никога нямаше да съм го пробвал ако не беше жена ми! Хич не го дига пред свинска вратна пържола или хубаво контрафиле или подобно. Нека съм тъмен балканец, задръстен или подобно, ама да си го ядат жълтурите като няма кво друго да ядат!


Жорка, не така, батьовата. Сушито си е хубаво нещо, далеч не всичкото суши, но си е хубаво. Жалко е, че не можем да му се насладим в изцяло истински вид, но няма как. И освен това някак си сравняваш несравними неща. Те нямат нищо общо помежду си, но пък и двете сами по себе си са чудесни. 
 

1 hour ago, Godfather said:

Ама и двамата (@mIRCata и @jozo) сте големи аматьори и си приказвате ей така като шопа дето продължавал да настоява "е па такова животно нема", гледайки жирафа в клетката. Изобщо не бъдете тесногръди балкански субекти, а изпробвайте поне веднъж да си разширите хоризонта поне що се отнася до изтънчените манджи. :lol:

 


Ей така като се изкендза някой мисир като че ли е потомствен аристократ, забравил откъде е тръгнал и че е ТОЧНО СЪЩИЯ балкански субект и удряме шапките в земята... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:

...предвид че основната дефиниция са суши е оризово руло, гарнирано с нещо сурово морско. Тук НЕ Е Канада и хората боравят с каквото имат. ...

Познанията ти на тема суши клонят към 0. Не всичко морско е сурово в сушито. Да не говорим, че има и такива без риба изобщо. Отделно има и неща без "оризово руло" :blink:... И в Бг може също да се намерят качествени продукти.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, netrootbg said:

Познанията ти на тема суши клонят към 0. Не всичко морско е сурово в сушито. Да не говорим, че има и такива без риба изобщо. Отделно има и неща без "оризово руло" :blink:... И в Бг може също да се намерят качествени продукти.


Ама естествено, че ти знаеш по-добре каква е дефиницията за суши :laughing1:
Много добре ги знам вегАнските версии - за мен това е тотал щета и го написах по-нзад, но както винаги едни и същи не четат. И да, версиите са стотици, с интерпретациите може да са и хиляди. 
В България много рядко могат да се намерят качествени версии, а пък пълната липса на пресни съставки за най-интересните видове (които са естествено с морски деликатеси, не ориз и трева) ни отдалечава тотално.

 

И аз нямам претенции да съм с високи познания в сушито, а просто отразявам факти от българската действителност. И това че на мен ми допадат като вкус някои неща, а други не бих ги погледнал.
Други се изживяват пак с големи претенции, предимно по мисирски...  
 

На който му се чете, в Уикипедия смятам поне това не са объркали:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Суши

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Първо беше пържола, сега пък задължително трябвало да е свинска

Четене с разбиране моята дъщеря учи в първи клас.

Виж какво е писал. Ще ти го удебеля

13 hours ago, jozo said:

не го дига пред свинска вратна пържола

А виж Ангел какво предлага. Ако след толкова години в Канада не знаеш какво е beef, трудно мога да помогна.

Моя пост беше между несъответствията между единия и другия.

4 hours ago, Godfather said:

идея си нямате какво нещо е усещането да ти се топи финото парче Кобе

Радвам се, че може да си позволиш тия меса. Аз не мога. Както и едно 80% от хората тука. Да не са и повече.

В случая съм съгласен с Виден. Ти там, ако ще и голи японки с гъз да ги въртят сушито, тука в Бг просто няма как да дойде толкова прясно и истинско месо. Едно, че няма директни полети, второ, че са поне х2 времето. Ако идва, пак ще гони цените на кобе-то и отгоре пак ще е за единици.

 

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, но прясната риба се внася от Гърция. Няма нужда да докарваш сьомга и тон от Япония. Същото се отнася и за раци и скариди.

Link to comment
Share on other sites

То не, че и нещо. Ама прясната риба и пресните раци и скариди не са баш пресни. Щото според директивите, тези продукти за суши следва да бъдат в замразено състояние (-20) за поне едно денонощие. А дали е било замразено за 24 часа или за 1 година, файдата е една.

Та изобщо не е редно в конкретния случай да се споменава думата - Пресни!

 

П.п. В смисъл, че едва ли някой преработвател/износител знае коя гадинка ще се ползва за суши, че да я подложи на свръх бързо замразяване, така щото целостта клетките и да се запазят във възможно най-голяма степен.

Link to comment
Share on other sites

Ял съм суши в БГ няколко пъти, щото жената си купува често, ял съм суши и в Далас в японски ресторант, на който сестра ми супер много се превъзнасяше, ял съм и във Владивосток. Ами не ме кефи. Във Владивосток разправяха, че тяхното е идентично с японските, щото си ловят рибите от едно и също място...не знам, може и да е така, може и да не. В Русия съм ял ястия със сурова риба които ми харесваха с пъти повече от сушито.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sothbiss said:

Видене, ти си вечно неразбран, но за сметка на това винаги прав. Ебаси куриоза! :moon:


Ах, как пак ТОТАЛНО си объркан - припознаваш се с адаша си. Аз съм ВИНАГИ разбран, но когато не разбираш ОЧЕИЗБОЖДАЩОТО, което изобщо не е свързано с мен = not my problem. 
 

5 hours ago, mIRCata said:

 

А виж Ангел какво предлага. Ако след толкова години в Канада не знаеш какво е beef, трудно мога да помогна.


Ма не бе !!! Ти си вечно неразбран! От никога неразбиращите...  
 

5 hours ago, netrootbg said:

Не че нещо, но прясната риба се внася от Гърция. Няма нужда да докарваш сьомга и тон от Япония. Същото се отнася и за раци и скариди.


Има една песен - "Хей, сън, чуден сън, сън сънувах аз..." :laughing1:

Гръцки пресни раци и скариди викаш.... От някакви гръцки ферми може би.... Това че идват на пристанището с корабите не ги прави пресни... Виж ако бяха от на Миташки таляна. Ама пусто... 
 

4 hours ago, gado said:

То не, че и нещо. Ама прясната риба и пресните раци и скариди не са баш пресни. Щото според директивите, тези продукти за суши следва да бъдат в замразено състояние (-20) за поне едно денонощие. А дали е било замразено за 24 часа или за 1 година, файдата е една.

Та изобщо не е редно в конкретния случай да се споменава думата - Пресни!


Галицин, всичко такова идва от едни далечни азиатски дестинации, р'ийш ли и освен ако не си на Миташки в кръчмата на брега и да е хванал той нещо в мрежите - ще ядеш прясно дедовия. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vinyl_master said:

Може и да е смешно, но аз никога не съм суши, и нямам някакво голямо желание :)

 

Готино е. Засища доста и е вкусно. Поръчай си от Баркод. Има ги в Тейкауей и Глово. Аз от там си поръчвам, когато поръчвам, и ми харесва. По препоръка на netroot.
Има готови сетове, които са достатъчни за двама души и имат много разнообразни вкусове.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

Засища доста и е вкусно. 


Тука съм съгласен - поради някаква причина засища здраво... Ако пък прекалиш с уасабито става веселба... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...