Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Еееее, за една седмица отидох да видя свят и сте го обърнали на свободия! И то модератори! 3бр! Тц тц тц. :D

 

On 10/23/2019 at 6:39 PM, Lucky Luciano said:

 смених цялото осветление със сензорно

 

Колко струва подмяната на осветлението със сензорно. Обмислям да го предложа за нашия вход, защото осъзнавам колко нелепо е целия вход да светва, вместо само 2 лампи.
Също и тези, които са си заградили стълбището пред апартаментите, за да си направят общо коридорче (знаеш за кои говоря), няма да ползват електричеството на входа и да светват лампите по всички етажи, като искат да си обуят обувките!!!!

 

18 hours ago, RaptoR said:

 

Приключвам покривната изолация, за която залагам мъдо, че ще надживее мен, не само всички останали. И почваме казана... ВСИЧКО друго съм направил. 

 

 

Колко струва качествена покривна изолация на квадрат? Или както там се смята..
Наследственияъ ми апартамент е на последен етаж и не мога да направя нищо с него, докато не оправя покрива. Пък с тоя мол, дето ще го строят до нас, ми се иска да си размърдам гъза и да направя нещо. 10 години седи вече необитаем и старее.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Покривните системи за плоски покриви са най-различни, но по издръжливост и съответно цена са: EPDM>TPO>разните там битумни, като ако са баластови, живота им расте още. Цените са най-разнообразни, в зависимост от производителя и фирмата изпълнител. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

Еееее, за една седмица отидох да видя свят и сте го обърнали на свободия! И то модератори! 3бр! Тц тц тц. :D

 

 

Колко струва подмяната на осветлението със сензорно. Обмислям да го предложа за нашия вход, защото осъзнавам колко нелепо е целия вход да светва, вместо само 2 лампи.
Също и тези, които са си заградили стълбището пред апартаментите, за да си направят общо коридорче (знаеш за кои говоря), няма да ползват електричеството на входа и да светват лампите по всички етажи, като искат да си обуят обувките!!!!

 

27лв. на лампа и по 10лв. труд. Лампата е LED, тоест не се купуват крушки или нещо допълнително. 12W е, свети перфектно, ама перфектно.

Link to comment
Share on other sites

А тоя LED колко гаранция има? И колко включвания му дават? Че така без крушки...

Не е ли по-добре да се вземе плафон с крушки вътре, за да се подменят при нужда?

Link to comment
Share on other sites

5 години гаранция с диоди на Самсунг, идея нямам колко светкания му дават. До момента гонят 2 години, отделно имам такива в коридора на един от апартаментите - всичко работи.

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2019 at 2:46 PM, w00x said:

Колко струва подмяната на осветлението със сензорно. Обмислям да го предложа за нашия вход, защото осъзнавам колко нелепо е целия вход да светва, вместо само 2 лампи.
 

Колко струва качествена покривна изолация на квадрат? Или както там се смята..
Наследственияъ ми апартамент е на последен етаж и не мога да направя нищо с него, докато не оправя покрива. Пък с тоя мол, дето ще го строят до нас, ми се иска да си размърдам гъза и да направя нещо. 10 години седи вече необитаем и старее.

 

Ако човек си го смени сам сензорното осветление си е без пари - по 12 лева е лампата. Но иначе да - излиза към 40. На мен ми беше писнало да правя всичко и специално за лампите платих, макар за мен това да е убийствено скубане. 

Относно изолацията аз ползвам италианска, Галакси, която е единствената, сертифицирана за еднослойно полагане с 10 години гаранция. Цената е 17 лева на квадрат и още 4,50 за труд. Покривът преди да се прави трябва да се види в какво състояние е и дали има нужда от грунд. При мен грунда си остана и сега ще го изкупя от входа за други обекти. 

EDIT: Преди малко се върнах от гласуване - като гледам трагедията е тотална... Отделно доста криминално като се прибирах видях някакви хора да излизат от един вход на блок, носейки урна за бюлетини и да я качват в бус с ивалидна табела... Изключително странно. Защо ли си мисля, че както винаги се разкарваме напразно... 

Link to comment
Share on other sites

имало е проблеми с гласуването на възрастните хора в старческия дом, а и преди е имало мобилни секции.

 

на всичко са готови само и само да няма електронно гласуване, камо ли дистанционно.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, електронното гласуване тотално ще промени политическата обстановка в страната. Всички главни лица, ще станат просто никои, overnight.

На следващите избори ще гласувам за този, който спомене електронното гласуване в кампанията си.

Link to comment
Share on other sites

На тема жилища и етажи  - в момента по стечение на обстоятелствата живея на втори етаж. И по-лошото - над кварталния магазин. Няма такова наказание. На цялото село слушам всички разговори, всяка една кола ми паркира в хола, мърсотия, прах, шум... Такова нещо доброволно никога повече не бих си причинил. А съм израстнал на последен етаж в панелка. Няма такава фурна. Да, няма кой да ти танцува на главата, не чуваш конните надбягвания на горния етаж, ама такава жега не е истина... Идеалното за мен е предпоследен етаж. Стига да не е вертикално село като сегашния ми блок...

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2019 at 4:09 PM, w00x said:

Според мен, електронното гласуване тотално ще промени политическата обстановка в страната. Всички главни лица, ще станат просто никои, overnight.

На следващите избори ще гласувам за този, който спомене електронното гласуване в кампанията си.

 

Добър вечер! Това го пея откак се заговори за него и да припомня, че се бях зарекъл да не гласувам докато не се въведе. Добре, но нямаше как да не уважа мои най-близки хора. И отидох. Накратко - за кмет гласувах с новата чудесна опция СИТЕ СА МАСКАРИ! За райноен кмет в последния момент реших да гласувам за комшията, защото имам лична изгода от това (както и всички съседи). И за общински съветник за един от най-близките ми приятели, което фактически бе реалната причина да си губя неделята. Хора в сравнение с предния път почти нямаше. Не знам как е било вечерта, не гледах нито новини, нито анализите на платените мръсници и откровените дебили, които по незнайни причини са давали мнение. Разбрах за това от ФБ пост на моята Класна, която ще цитирам тук 
"Денят нямаше да е същият без коментарите на Мариана Попова, Графа, Поли Генова, по-малкия брат Пулев, Ива Екимова, таткото на детето на Пипи, Гала и Стефан на Гала/ Може да съм пропуснала някой виден експерт, извинете. Но на някои не им знаех имената." Останах потресен... Още повече се втрещих като прочетох вечерта, че Здравка от Комина била втора... Закривай... Днес пък всичко наопъки! Тя се сринала в земята,  МЕГАдебила Славчо тъпакове изведнъж я минава... Е те тва са избори и чудо... 
 

On 10/27/2019 at 4:21 PM, Antares said:

На тема жилища и етажи  - в момента по стечение на обстоятелствата живея на втори етаж. И по-лошото - над кварталния магазин. Няма такова наказание. На цялото село слушам всички разговори, всяка една кола ми паркира в хола, мърсотия, прах, шум... Такова нещо доброволно никога повече не бих си причинил. А съм израстнал на последен етаж в панелка. Няма такава фурна. Да, няма кой да ти танцува на главата, не чуваш конните надбягвания на горния етаж, ама такава жега не е истина... Идеалното за мен е предпоследен етаж. Стига да не е вертикално село като сегашния ми блок...


Като искаш да не ти е фурна се изолираш, драги. Защото може и е супер лесно. Разхвърляш над себе с подвъздушното каменна вата, слагаш добра дограма и мощна външна изолация и си свиркаш с два хубави климатика. На практика това е задълже за всеки етаж без да броим каменната вата по тавана. А да си на предпоследен е същото като на всичко между втори и него. Нека ти се падна аз отгоре с моите два звяра па да си говорим! Има ли някой над тебе - молитви да е пенсионер и сам. Добре че под мен живее сама възрастна жена, силно мой човек, дето не й пука грам от думкането и крясъците у нас. А пък като знам какво се случва, когато са две момчета - ще се изнесеш веднага на първия етаж... Навремето в София тия под нас тръбата на парното им беше олющена от млатене всяка вечер... Така че последен етаж е класиката. Отделно - всичките тавани са пробити и всички кабели вървят горе, бойлер и хидрофор са ми качени горе, ВиК имам прокарано горе заради аквариумите и предстоящата тоалетна с душ на покрива. Моят електричар си е направил импровизиран ups даже и има аварийно осветление у тях като спре тока. А завладяването на покрива, но при положение, че си на място като моето - PRICELESS!!! Горе имам близо 300 квадрата двор. Ай чиститу! Гледка към всяко тепе, към цяла Родопа (там твоя блок само ми пречи), на изток до СПС и отвъд без грам тенденция някой някога да я закрие в следващите 100-на години. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

Има ли някой над тебе - молитви да е пенсионер и сам. 
 

Пет години живях в такъв "рай" в Младост. Бабата му умря ние като бяхме там. Всичко все едно се случи при нас. След като остнаа сам - телевизора го пускаше така, че все едно беше у бас. По всяко време на денонощието. Класиката - сутрин в 6 новинарската емисия. След като му отрязах кабела за кабелната (след като многократните опити за цивилизовано разрешаване на проблема не дадоха резултат) почна да вие и стене като от филм на Хичкок. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

Пет години живях в такъв "рай" в Младост. Бабата му умря ние като бяхме там. Всичко все едно се случи при нас. След като остнаа сам - телевизора го пускаше така, че все едно беше у бас. По всяко време на денонощието. Класиката - сутрин в 6 новинарската емисия. След като му отрязах кабела за кабелната (след като многократните опити за цивилизовано разрешаване на проблема не дадоха резултат) почна да вие и стене като от филм на Хичкок. 


Аз нямах предвид дементен ненормалник, а нормален, т.е. с акъла си човек, който не е катил. Иначе да - съществува опция да е по-голяма трагедия от тумба цигани. 

ЕДИТ: В тоя ред на мисли в съседния вход, баш предпоследен етаж - без дори да разбера, бащата заболял от рак на панкреаса, който го довърши за няма и година, от най-ужасните е, ако изобщо може да има хубави... Отнякъде се яви негов син да наследява апартамента и се вовря в него. Тоя син се оказа тежък наркоман, който е бил по разни комуни и прочее и затуй аз не го познавам и не съм чувал даже за него. Като се почна едно врещене пиян и доргиран по цял ден от прозореца - побърка и двата БЛОКА, не комшиите, не входовете. Как се отърваха не знам, но беше интересно. Крещене и псувни по хората долу в будните му часове, мятане на бутилки... Идилия... Та, Пеше - аз за сравнително нормални хора говоря, не за тежки случаи. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, RaptoR said:

 А завладяването на покрива, но при положение, че си на място като моето - PRICELESS!!! Горе имам близо 300 квадрата двор. Ай чиститу! Гледка към всяко тепе, към цяла Родопа (там твоя блок само ми пречи), на изток до СПС и отвъд без грам тенденция някой някога да я закрие в следващите 100-на години. 

 

Мисире, предизвиквам те с гледката от моята тераса: :)

 

milliondollarview.jpg

 

Но иначе за последния етаж си напълно прав - никога не бих се преместил на по-долна позиция. Само дето това с превземането не покрива не мога да го разбера - тук за такова нещо ще ти скъсат задника от съдебни дела и нищо няма да те спаси, ама явно вече съм отвикнал на някои нашенски специфики. :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Мисире, предизвиквам те с гледката от моята тераса: :)

 

milliondollarview.jpg

 

Но иначе за последния етаж си напълно прав - никога не бих се преместил на по-долна позиция. Само дето това с превземането не покрива не мога да го разбера - тук за такова нещо ще ти скъсат задника от съдебни дела и нищо няма да те спаси, ама явно вече съм отвикнал на някои нашенски специфики. :lol:


Тук е същото, мисир, особено пък сега след скандалите с терасите и целите етажи, построени от гербаджийските помияри... Един мазгал и горя, но аз всичко съм измислил. Едно че няма нищо да строя реално и второ - всичко е с достъп за всички. Даже мисля да проведа една среща с районния кмет - първо да видя кой ще е хаха. Между другото добре знаеш, че особено в големите градове оползотворяването на такива пространства е обичайно. Ние разбира се се движим 50 години назад. 

rooftop-design-001.jpg

rooftop-design-002.jpg

living-roofs-rooftop-gardens-book-01.jpg

И така нататък и така нататък.... А тук тези огромни пространства са абсолютно блокирани от скапани разпоредби. 

ЕДИТ: Гледката от твоята тераса ми е толкоза чужда, че макар и много красива, грам не ме интересува - казвам го откровено. Ще ти направя панорами от моята "тераса" като ми остане време за такива лиготии.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, RaptoR said:


Аз нямах предвид дементен ненормалник, а нормален, т.е. с акъла си човек, който не е катил. Иначе да - съществува опция да е по-голяма трагедия от тумба цигани. 

ЕДИТ: В тоя ред на мисли в съседния вход, баш предпоследен етаж - без дори да разбера, бащата заболял от рак на панкреаса, който го довърши за няма и година, от най-ужасните е, ако изобщо може да има хубави... Отнякъде се яви негов син да наследява апартамента и се вовря в него. Тоя син се оказа тежък наркоман, който е бил по разни комуни и прочее и затуй аз не го познавам и не съм чувал даже за него. Като се почна едно врещене пиян и доргиран по цял ден от прозореца - побърка и двата БЛОКА, не комшиите, не входовете. Как се отърваха не знам, но беше интересно. Крещене и псувни по хората долу в будните му часове, мятане на бутилки... Идилия... Та, Пеше - аз за сравнително нормални хора говоря, не за тежки случаи. 

Видене, не знам вече... Или аз нещо изплясквам или... все по-често се сблъсквам с хора, които ми се струват сбъркани. Супер много агресия и злоба навсякъде. Да, все едно слушам Трити. И все по-често - изпляскали хора. Не знам, аз ли нещо съм се повредил, или хората като цяло. Все по-рядко виждам "сравнително нормални хора"...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Видене, не знам вече... Или аз нещо изплясквам или... все по-често се сблъсквам с хора, които ми се струват сбъркани. Супер много агресия и злоба навсякъде. Да, все едно слушам Трити. И все по-често - изпляскали хора. Не знам, аз ли нещо съм се повредил, или хората като цяло. Все по-рядко виждам "сравнително нормални хора"...


Изобщо не си се повредил - такава е действителността и много от тях са докарани до това състояние, не са го наследили. И това не е план Ран-Ът или подобни тъпотии - това е резултат от повече от 25 години опростачване и  вече изкласило второ поколение дебили и чалгаджии. Затова не излизам от къщи. Затова си фиркам на покрива. Затова контактувам с шепа хора. Иначе е ужасТ! Аз лично нямам нерви.   

Аз пък не мога да се оплача от случайни познанства - в последно време попадам все на ведри, хубави хора. Миналата вечер в цирк Балкански попаднахме на 4 страхотни сестри - трите бяха тризначки. Но това е история за маса с много бира и джолани... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


 Миналата вечер в цирк Балкански попаднахме на 4 страхотни сестри - трите бяха тризначки.

Дай Боже всекиму!!!

П.п. Жена ти ще се включи ли, или ще действате в пентет?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Колкото до етажната полемика, според мен няма по-добро от последен етаж. Стига естествено да не се случат дебили около теб. Дори и в момента, докато си чеша клавиатурата, със сърцераздирателно мъркаща котка завряна под горнището на анцуга ми. Гледката, която виждам над монитора ми е прелестна. А сутрин... Лелее... Половината град е в краката ми.

Мисълта ми е, че освен гледката за МИЛИОНИ, имам щастието да не съм пряк присъстващ на спортно събитие над мене. А комшиите отдолу нямат за какво да мрънкат, понеже съм пламенен подръжник на качеството на звука за сметка на децибелите, когато става въпрос за музика.

 

П.п.2 И Видене, не споменавай онзи случай в четири сутринта, понеже на каканижещото нищожество съм му ритал по вратата няколко пъти, когато му е хрумвало да си прави джогинг посред нощ в хола (първият половин час търчане съм го приемал винаги като обикновена ГСП, но вторият всеки път ми идваше в повече).

А два или три дни по-рано, студьенките отдолу ги бях заплашил, че на следващия им купон, собственоръчно ще ги изнасиля анално, с микрофона на караокето им.  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

gado, в твоят блок няма ли тавански помещения над теб?


За мен лично, последният етаж е неприятен, единствено заради проблемите с покрива, иначе нямам никакъв друг проблем с него.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Гледката от твоята тераса ми е толкоза чужда, че макар и много красива, грам не ме интересува - казвам го откровено. Ще ти направя панорами от моята "тераса" като ми остане време за такива лиготии.

Ама гоУем си ми Мисир, направо звучиш като в онзи виц за дъртия глист и малкото глистче. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Ама гоУем си ми Мисир, направо звучиш като в онзи виц за дъртия глист и малкото глистче. :lol::rofl:


Откровено казано ми е точно през чепа на кой как му звуча - казах ти какво мисля по въпроса. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2019 at 12:21 AM, w00x said:

gado, в твоят блок няма ли тавански помещения над теб?


За мен лично, последният етаж е неприятен, единствено заради проблемите с покрива, иначе нямам никакъв друг проблем с него.

Има разбира се. Етаж и половина. Покривът е перфектно хидро изолиран преди три години. А най-якото, освен гледката е, че заради изложението ми се налага да климатизирам само хола.

А ей на това си пия сутрин кафето.

Жалко, че нямам читава камера, та да покажа как изглежда в момента градът през прозореца ми.

 

20171013_071509.jpg

20171013_072103.jpg

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на последния етаж но в къща...с блоковете приключих за тоя живот,след 10-на години в Тракия...Къща с гараж и дворче с трева и дръвчета,друго не ми трябва :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...