Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ейййй, тва опасни мошеници има ей! :laughing1:
dfhdhdffsd.jpg

 

Значи и днес ден за сканирания... Значи ESET, Касперски онлайн скенер, AVAST и MALWAREBYTES са категорични, че "нищо ми няма". Добре де ама лафа страх лозе пази е ясен... Другата седмица ще се направи една чиста инсталацийка за всеки случай. Дотогава никакво влизане с пароли никъде....23473275.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Единствено касперски беше онлайн - всички други са на компютъра ми - не виждаш ли аваста с ква регистрация е? 

 

Виждам, но от тези, които си пуснал, единствено Касперски става за нещо, а точно тя е онлайн.

Затова се изразих така. Щото другите с тях или без тях - все тая.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

 

Виждам, но от тези, които си пуснал, единствено Касперски става за нещо, а точно тя е онлайн.

Затова се изразих така. Щото другите с тях или без тях - все тая.


Изобщо не е все тая
 

==========================

 

Говеждата пияна перука спечели с 11 гласа. За какво купуване и нагласации като всеки път иде реч не е истина. Тоя път надминаха себе си. Плюя ная тях

Link to comment
Share on other sites

Нали твоя личен компютър сканираш?

Значи е много вероятно на твоя компютър да няма нищо.
Така или иначе не се сещам за вариант, в който някой (бидейки и човек, който споделя акаунти с теб) отваря нещо на един компютър, а ти се заразяваш на друг. Освен ако нямате някакъв тип синхронизация между устройствата. Вероятно нямате обаче.

 

Лекувай компютъра, на който е отворена инфекцията.

Ако разпраща мейли се сещам за 3 варианта:

 

1. Ако използваш мейл клиент (Thunderbird, Outlook и т.н.), за да отваряш пощата, мейл клиента е закачен и се използва, за да се пращат мейли.

2. Ако достъпваш мейла само през пощата, имаш някакъв процес зареден на компютъра, който достъпва пощата дори и без отворен браузър и изпраща мейлите, след което ги трие, за да не ги виждаш в кошчето или Sent.

3. Ботът ти е заредил детайлите и си праща квото си иска, на когото си иска, от вашата поща.


Банката не е ясно защо ти е блокирала достъпа. Дали защото сте им пратили мейл с вируса и на тях, или защото някой се е опитал да влезе от необичайно място. Те трябва да знаят.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, за всичко казано си прав. Нямаме споделяне. Нека ти кажа какво се случи точно и ще ме разбереш. В пощата пристига мейл от ВЕСТЕЛ със заглавие фактура и протокол за прихващане. Тънък момент тук - служебната поща я гледам и аз, гледа я и баща ми. Респективно аз тоя мейл го виждам, но не го чакам и съответно не го отварям - решавам, че си е някаква фактура за баща ми, който в момента си обзавежда пентхауса в Банкя. На следващия ден виждам, че този мейл вече е прегледан от него и решавам от любопитство да го погледна и аз, не за друго, а защото името Вестел ми е познато, но пусто не се сещам откъде. И тогава виждам, че файлът е архив и ми светва червена лампа. Без да го свалям архиватора го отвори и видях вътре, че е .ехе и вече не лампа, ами аларми изпищяха. И понеже кликвам толкова светкавично и машинално, не очаквайки атаки от подобен тип сега така и не знам дали веднъж съм кликнал или дваж. Нищо не се случи, но добре знаем, че тези гниди не се представят като влизат. Дори не знам дали примигва екрана. Незабавно го пратих в траша и се обадих на баща ми, който си призна, че смело се е опитвал да го отваря, разбирай отворил го е. На следващата сутрин започнаха обажданията. Незнам как и кога са стигнали по някакъв начин и до банката, но онези моментално са блокрали всякакъв достъп и на баща ми и на мен. И нормално. Не че нещо могат да направят, защото всичко е свързано с тан код на смс, ама нЪли. 
Излишно е да обяснявам, че не мога да се сърдя на 70 годишен човек, че се е подвел така. Той далеч не е компютърно неграмотен, но и далеч няма познания да следи разширения, да се пази от архиви и прочее. Няма си и понятие от кибер атаки, дори от елементарни такива. А тука ачик ачик си е атака за балъци това. Но то си е казано - каквото си направиш сам, друг не може да ти го направи.
В момента както ти казах свалих, инсталирах и сканирах с всичко моята машина. Въпреки това доверие нямам. И в момента не се логвам никъде, където се налага да изписвам ръчно парола. Организирах преинсталация другата седмица, но трудно мога да ти кажа колко точно огромна досада за мен ще е това. Все пак мога да се потупам по рамото, че всичко на практика е на външни дискове и само разни маловажни програмки са на ССД-то. Което значи, че ще загубя ден-два, докато се върна в крачка и няма да проклинам света. 
Остава само онова лошо чувство АКО случайно нещо има при мен дали не са попипали паролите ми за разните места и най-вече за Гугъл. Е тогава вече ще е пълна лудница. Напоследък за навсякъде ползвам генерирани пароли, но имам мнооого ръчно правени такива. За момента няма никакви индикации за проблеми, но както казах и както е вица - остава едно лошо чувство... 
Откакто сменихме паролата на мейла от друга машина обажданията спряха и явно вълната от лайна е прекратена. В пощата видях над 100 mailer-daemon респонса... Каквото беше разпращано, беше разпращано явно рандъм, защото обаждащите се бяха абсолютно непознати мен фирми. И наши контрагенти обаче бяха получили мейлове. Всички до един фирмени мейлове. Не съм 100% сигурен, но лични мейлове като че ли не получиха атаки - само и единствено фирмени.

qeqqfqq.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Едно е сигурно - Митко е прав тука - Аусите имат проблем с обхвата. Имам няколко броя и мога да го потвърдя. Не са като на Вселенския мисир, но са си прилични модели. Някак си е нередно да съм на покрива на 5 метра буквално над модема и да не лови през две тънки плочи. Междувременно слушалките ми ловят навсякъде горе. Знам че са различни неща, но.... 

Явно в средния и ниския им клас са си така. Те за това и намаленията които им правят са толкова сериозни... с 50+ процента...

Миро, дай някоя рецепта от уединеното си място за Анус рутерите.... Белким вдигнем обхвата малко....:lol: 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Миро, дай някоя рецепта от уединеното си място за Анус рутерите.... Белким вдигнем обхвата малко....

Сори. От както смених с тп-линка с микротик преди 5 години, други рутери не съм гледал и тия на асус тотатално са минали покрай мен без да разбера ,че ги има. :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Който е минал през микротик рутер, май вече не поглежда други :lol: . И аз така. Нали, говорим за рутер. Wifi-то на мен лично ми е достатъчно, но ако се наложи, просто бих взел отделно AP някакво, като отделни устройства, но повече друг рутер надали бих взел за мен и за околните. Т.е. по-"сапунерест", иначе нагоре в йерархията не изключвам някой ден, сиско а-у... нещо от сорта, ама далеч в бъдещето, евентуално.

 

PS. Moя основния микротик гледам вече е почнал 7-ми месец ъптайм.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Лека полека май ще изкарват по-нормални модели. Те на 2.4ГХц са си добре, дори тия "без" антени, защото имат немалко модели с 1 ват радио. На 5ГХц обаче не са много добре, но новия hap ac3 е с 2 външни антени и чувам, че е съвсем приличен.

Аз с hap ac2 добих нормален обхват в апартамента на AC/5ghz като промених региона от бг на мисля "canada" и намалих Gain на 0 (т.е. максимума), и вече нямам проблем и с 5 гхц, дори на най-отдалеченото място в кухнята имам 10-тина МБ/с и 3 чертички на тел-а.

Изборът за wifi така или иначе е по-богат при другите марки. Но ако не си максималист, върши перфектна работа и микротика, пак зависи де, ако имаш 200 кв. къща, надали ще е съвсем Ок.

Link to comment
Share on other sites

162 кв. на две нива(нещо като на 2 етажа). Никакъв шанс за кабел към долното ниво. Дели ги 25 санта железобетонна плоча. Плюс микс от профили за гипсо/картон. Долу имам екстендър, рутера е горе. 

Link to comment
Share on other sites

То за т'ва, ако микротика е на ръба "има-няма" сигнал на другия етаж, друг AP/рутер ще е в добрия случай съвсем малко ползваем, та аз пак бих помислил за отделен AP на всеки етаж ако искаш комфортен сигнал. Или Mesh мрежа. Или някак да поставиш едно устройство някъде по средата между етажите някак. Btw, кабел може да мине и някак отвън на сградата, не е нужно да пробиваш 25см плоча.

Link to comment
Share on other sites

Ти продам моя Ubiquiti AC Pro :) да си бустваш обхвата. Спрях да го ползвам след като си оправих настройките на рутера преди няклко месеца, а от вчера и с допълнителните екстри на Теди, при мен в апартамента нещата са ок и само с рутера.

Иначе съм хвърлил и аз око на Хап ац3 - за основен в къщи, а моя 2, да го направя травел, че има и хардуерна подръжка на ipsec vpn

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mockingbird said:

162 кв. на две нива(нещо като на 2 етажа). Никакъв шанс за кабел към долното ниво. Дели ги 25 санта железобетонна плоча. Плюс микс от профили за гипсо/картон. Долу имам екстендър, рутера е горе. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Както вече писах нагоре из темата си ползвам екстендъри, които вършат чудесна работа... Просто до тях достига слаба мрежа и ми е нужен по-добър обхват на рутера, за да стабилизирам мрежата долу и вън на двора. За какъв ми е този AP при условие, че не мога да му пусна кабел и трябва да го сложа при рутера?!? И този АП да праща на екстендърите?

Местонахождението на оптичния конвертор и рутера ми е такова, че няма възможност да пусна кабел по фасадата...мислил съм го това...трябва да мина през друга стая...просто когато е правено окабеляването не е мислено изобщо....

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

 

Точно тоя модел има монтиран на работното ми място. Дали е от бройката, не знам, но покритието му е плачевно. Не опира до канали, защото ефирът е доста свободен. По стечение на обстоятелствата през 3 стени е ситуиран един евтинджос Mercusys (за ~30 лв от Техномаркет). Като се спра до Mercusys-a, UniFi-то е на "тука има - тука нема"; като се спра до UniFi-то, Mercusys-a пердаши на ура. Що така, не знам...

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2021 at 3:41 PM, RaptoR said:


Изобщо не е все тая
 

==========================

 

Говеждата пияна перука спечели с 11 гласа. За какво купуване и нагласации като всеки път иде реч не е истина. Тоя път надминаха себе си. Плюя ная тях

Нищо не е спечелил. Не са 50% от присъстващите. Ще го отменят от съда.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...