Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен нищо не ми трябва тая година.

Един хард диск ако има на далавера ще си взема, че два от моите са започнали да се предават.

И един дрон, ако е на добра цена, както беше миналата.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти кажа половината промоции. Хванах им вече схемите. :D 

От сега мога да ти кажа например, че ето този таблет ще е 380лв.

 

https://www.emag.bg/tablet-huawei-matepad-2021-octa-core-10-4-4gb-ram-64gb-wi-fi-midnight-grey-53011tng/pd/DMVG9KMBM/?ref=hdr-favorite_products

Link to comment
Share on other sites

Т'ва щото си маняк... :lol: Виден това... 

Аз пък съм разочарован от последните три петъка... Реално за това което ме интересува, намаленията бяха подигравателни.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

Т'ва щото си маняк... :lol: Виден това... 

Аз пък съм разочарован от последните три петъка... Реално за това което ме интересува, намаленията бяха подигравателни.... 

 

Какво ти трябва? Това ще да е някакъв много специфичен продукт. :D  

Link to comment
Share on other sites

Ами чак специфичен....

Примерно дебна за по-мощен рутер... И всеки път аха да го намалят прилично....и нищо... Примерно от 250 лева на 219 лева... Да ти пикам на намалението.... И сегашния ми върши работа, но ако изпадне на добри пари нещо, директно се ъпгрейдвам...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mockingbird said:

Ами чак специфичен....

Примерно дебна за по-мощен рутер... И всеки път аха да го намалят прилично....и нищо... Примерно от 250 лева на 219 лева... Да ти пикам на намалението.... И сегашния ми върши работа, но ако изпадне на добри пари нещо, директно се ъпгрейдвам...

 

Де що имам Асуси са взети баш по време на черната чума и все са на еврейски цени, ти не знам кво дебнеш

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Mockingbird said:

Ами чак специфичен....

Примерно дебна за по-мощен рутер... И всеки път аха да го намалят прилично....и нищо... Примерно от 250 лева на 219 лева... Да ти пикам на намалението.... И сегашния ми върши работа, но ако изпадне на добри пари нещо, директно се ъпгрейдвам...

 

Всяка година има много добри рутери и меш системи на промоция.

От средните класове на АСУС предимно. 68, 88. Ей тея номерации. Буквите около тях ги забравих. :) 

Link to comment
Share on other sites

От тия схеми ли гарантираш за S5 Max...?

Всяка година (без първата) си мисля, че черния петък е пародия.

 

 

edit:

Междудругото eDigital имат много сходни нормални цени с намалените на emag. Само казвам.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Честно казано, това ми е трети Асус и отново не съм доволен от него. Обсъждали сме въпроса в другата тема. Основния ми проблем е слабия обхват и на двете мрежи... Стария TP-Link 841n имаше много по-добър обхват. А и при тях намаленията не са кой знае какви. Сегашния го купих намален от 180, на 150 лв...точно на петък. Ако това е еврейска цена.. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vikktorpenchev said:

От тия схеми ли гарантираш за S5 Max...?

Всяка година (без първата) си мисля, че черния петък е пародия.

 

 

edit:

Междудругото eDigital имат много сходни нормални цени с намалените на emag. Само казвам.

 

Да.

Ами, какво да ти кажа. Купих си Айпад мини за 300лв, нормална цена 600. 49 инча телевизор за 600лв, нормална цена 1200. Прахосмукачката за 900, нормална цена 1200. И още много други неща на супер добри цени.

3 отделни години това.
Аз хващам промоции, вас не ви знам какво правите. :D

 

9 minutes ago, Mockingbird said:

Честно казано, това ми е трети Асус и отново не съм доволен от него. Обсъждали сме въпроса в другата тема. Основния ми проблем е слабия обхват и на двете мрежи... Стария TP-Link 841n имаше много по-добър обхват. А и при тях намаленията не са кой знае какви. Сегашния го купих намален от 180, на 150 лв...точно на петък. Ако това е еврейска цена.. 

 

И TP LINK има намалени, но предимно с големите намаления от по 100лв са Асус. 100лв намаление си е сериозно на 240лв продукт.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mockingbird said:

Честно казано, това ми е трети Асус и отново не съм доволен от него. Обсъждали сме въпроса в другата тема. Основния ми проблем е слабия обхват и на двете мрежи... Стария TP-Link 841n имаше много по-добър обхват. А и при тях намаленията не са кой знае какви. Сегашния го купих намален от 180, на 150 лв...точно на петък. Ако това е еврейска цена.. 

Комбинирай рутер с отделен, мощен АР. Но те 5гхц мрежите нямат голямо проникване. Особено ако праснеш канала на 80мхц - 2 панела и го уморяват.

Иначе аз през 1 панелка с моя микротик, дето е без антени докарвам 200-300мбит по wi-fi на десктоп машината.

Ако тп линка да не е бил пуснат на 2.4 гхц и затова да е минавал по-добре през стените?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз моя микротик дето пак е без антени (външни), дълго време карах на нормални настройки (с 80 МХц, регион bg) и не бях доволен от 5-те гхц (AC) като напусна стаята с рутера.

Откакто обаче смених региона (май на канада) и можах да настроя максималната му мощност и Gain = 0, се преродих. 3 черти в кухнята през 2 стени и коридор и правя по 8-10МБ/с (35-40 в стаята с него), иначе преди под 1МБ правех в края на кухнята далечния.

Бях се замислил за ac3 или някакъв мощен AP, но след тази манипулация това ми намерение се изпари.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Миро, и двете мрежи са куци.. Хайде 2,4 по-бива.. 

Ползвам екстендъри, защото нямам възможност за кабели. Вероятно ще купя тп линк, който държи one mesh, понеже екстендърите ми поддържат меш мрежа и се надявам нещата да станат по-добре. 

Значи сещаме се реално и Асусите колко пари са.... Но да, реално намаление с 50 и повече процената е истински черен петък....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tedy said:

Gain = 0

те това не го ли махнаха като възможност за пипане? Или е махнато само от win-box и само през конзола се пипа?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от моя Mi Router. Така или иначе съм на 70mb интернет, повече от това е overkill. 

Мисля, че точния модел е Mi Router 6 AX 1800. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

То 70 мбита всеки рутер ги поема. Интересното е като се увеличат скоростите. Аз уж бях с тп-линк с 1 гигабит, но като сложих гигабита и реално успя да стигне 130 и до там :) Аз на микротик-а харесвам това, че се ъпдейтва софтуера нон стоп, а не като шир потребата рутери да излязат с една камара дупки и бъгове, изкарат 1-2 ъпдейта макс и ги зарязват, защото вече са пуснали 3 нови модела след него.

Link to comment
Share on other sites

Едно е сигурно - Митко е прав тука - Аусите имат проблем с обхвата. Имам няколко броя и мога да го потвърдя. Не са като на Вселенския мисир, но са си прилични модели. Някак си е нередно да съм на покрива на 5 метра буквално над модема и да не лови през две тънки плочи. Междувременно слушалките ми ловят навсякъде горе. Знам че са различни неща, но.... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Аз сега си смених настройката на рутера, която tedy каза и в кенефа се подобри обхвата на телефона :D


регион -Канда

и gain = 0?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...