Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, Lucky Luciano said:

Така и никой не ми отговори, дали му се намира черен вълшебен маркер за кола?

 

@Виден - как е там гореее, 'ладно лиЙ?


Няма по-арно място, но ти ще разбереш скоро

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky Luciano said:

Така и никой не ми отговори, дали му се намира черен вълшебен маркер за кола?

 

@Виден - как е там гореее, 'ладно лиЙ?

 

9 hours ago, RaptoR said:


Няма по-арно място, но ти ще разбереш скоро


Я кажете има ли нещо останало наоколо като за съфорумници :)

Link to comment
Share on other sites

Няма и аз търся. Последно откраднах един до стадион Ботев миналата година март. Буквално го краднах, щото дадох капаро на собственика, без да съм го видял дори. Видях го след сделката:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тоя срещу теб, със същия успех, може да го продава и за 200000 евро...

Досега да сме изградили казана там с тебе, ама тоя упорит...

 

Някой да знае каква е хавата в КАТ тея дни? Днес случайно купих една кола и трябва да ида да сменя талоните. Регистрирана си е тук, ама талоните трябва да сменя, а не ми се отлага...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ferante said:

Може ли да споделиш повече за апартамента? 

 

105 кв. , на 8 последен етаж, току що приключвам слагане на италианска изолация на покрива и ще си го правя на двор-градина. Входа съм го ремотнирал основно 2010, сложил съм видеонаблюдение. Явно ще правим и казан, както се вижда. Иначе нивото е за тотален ремонт - нищо не е пипано от оригиналния вид 1979. Относно цената - едва ли ще падне надолу, но пък точно Узито ми е писал, че освен че ми е баш кошия, в техния блок за същото нещо, че и по-зле искат 91к евра. Тия римляни са полудели..... 

Link to comment
Share on other sites

Казах ти, може да искат със същия успех и 200000 евро... Освен някой заблуден от долината, друг не моАт излъжат... Ти много добре знаеш, една от причините за това, поне на тоя до теб...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky Luciano said:

Казах ти, може да искат със същия успех и 200000 евро... Освен някой заблуден от долината, друг не моАт излъжат... Ти много добре знаеш, една от причините за това, поне на тоя до теб...


Аз съм ти казал, че ако някой дебил го купи и ми развали царството в леговището ми - тебе ще бия! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

105 кв. , на 8 последен етаж, току що приключвам слагане на италианска изолация на покрива и ще си го правя на двор-градина. Входа съм го ремотнирал основно 2010, сложил съм видеонаблюдение. Явно ще правим и казан, както се вижда. Иначе нивото е за тотален ремонт - нищо не е пипано от оригиналния вид 1979. Относно цената - едва ли ще падне надолу, но пък точно Узито ми е писал, че освен че ми е баш кошия, в техния блок за същото нещо, че и по-зле искат 91к евра. Тия римляни са полудели..... 

Този съм гледал https://www.yavlena.com/87931 
Като знаеш на комшията какво представлява може да кажеш дали са на едно ниво или не. 
Единствената разлика на този дограмата е сменена навсякъде без 1та спалня, но не беше кой знае какво. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Минах за около час в КАТ - доволен!

 

Апартаментът на Явлена, преди тях го продаваше друг и като гледам без особен успех. В нашия блок, но съседния вход, опитват от бая години да вземат едни 88000 евро на 90 квадрата без терасите, ама и тук не се получава, че е и на хубав етаж /според клиентите, не според мен/.

Link to comment
Share on other sites

Аз само да попитам, как така се навивате да живеете по блокове? До преди няколко години не ми се беше случвало. Така ми се наредиха нещата, че последните 2 квартири са ми в блок. Няма толкова отвратително нещо като да живееш със сума ти други хора на едно място. Дори и малка кооперация пак е същата работа. За тези цени, спокойно може да се вдигне къща от северноамерикански тип. В пъти по - добре е.

Link to comment
Share on other sites

Специално с Виден, живеем на последни етажи и сме домоуправители...

Имахме доскоро къща в Марково, която продадох с кеф, защото  беше за ремонт, съседите от двете страни са от онези кофти селяндури, дето едва ги дишам, а и ако живея на село, ще стана като такси - с две деца съм...

Нямаш идея колко идиотски е трафикът и предпочитам всичко това да си го спестя. Имаме парцели в две села, едният даже е с масивна ограда, нов гараж и т.н., като съседната къща пак е наша, та ако решим, може и да строим... то и проект има даже, но нещо не ми се пътува всеки ден насам-натам. В момента офисът ми е на 3 минути от нас, имам къде да си държа колите и ми е супер - всичко е до мен. На село си вързан със 100 неща.

Отделно - поддръжката на една къща е доста трудоемка, тоест не е само да си купиш къщата и да живееш в нея. Почва се двор, косене, поливане, нам си какво, нам си що... Сложнотия... поне на тоя етап.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lucky Luciano said:

Специално с Виден, живеем на последни етажи и сме домоуправители...

 

Това да си домоуправител е супер малоумна работа. Аз 5 години бях такъв и накрая преди 3 месеца почти на сила изкарах целия вход на събрание да си избират нов, щот ми писна. Накрая тоя дето му казах, че вече става домоуправител нещо се дърпаше и щяха да играят шамарите, ама накрая кандиса. А относно последния етаж със синджир да ме вържеш няма да стоя, 10 години бях на такъв. Сега съм на първия и ми е супер. Даже в момента търся още едно жилище и изрично съм предупредил дилъра, че искам да е на първи или първи жилищен етаж.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е ок да съм домоуправител. Общо взето казвам какво смятам, че трябва да се направи, колко ще струва и ако не искат, да си търсят друг домоуправител. До момента нямам отказ, защото миналата година за 3 седмици смених входна врата, сложих заключваща система на предна и задна врата, плюс домофони и смених цялото осветление със сензорно. Тая година за  месец смених дограмата на общите части. Ако някой има против, мога винаги да го направя домоуправител - дреме ми. А ако не искат - сменям си адресната регистрация, отивам в район Централен, декларирам, че не мога да съм домоуправител на съответния адрес, защото живея на друг и да си го начукат. Най-лесно е да се откажа.

 

Посмъртно не можеш ме накара, да живея на първи етаж. Само последен!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И аз така мислих първите 2 години. А тва за последния етаж...заеби. Да не мога да си пусна музика като хората, че отдолу на комшиите съм пречел. На първия етаж си е рахат, музиката на 6 и на никой не пречиш.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Специално с Виден, живеем на последни етажи и сме домоуправители...

Имахме доскоро къща в Марково, която продадох с кеф, защото  беше за ремонт, съседите от двете страни са от онези кофти селяндури, дето едва ги дишам, а и ако живея на село, ще стана като такси - с две деца съм...

Нямаш идея колко идиотски е трафикът и предпочитам всичко това да си го спестя. Имаме парцели в две села, едният даже е с масивна ограда, нов гараж и т.н., като съседната къща пак е наша, та ако решим, може и да строим... то и проект има даже, но нещо не ми се пътува всеки ден насам-натам. В момента офисът ми е на 3 минути от нас, имам къде да си държа колите и ми е супер - всичко е до мен. На село си вързан със 100 неща.

Отделно - поддръжката на една къща е доста трудоемка, тоест не е само да си купиш къщата и да живееш в нея. Почва се двор, косене, поливане, нам си какво, нам си що... Сложнотия... поне на тоя етап.

Кой говори за село. В Остромила и Беломорски има сума ти парцели. Покрай Кукленско също навътре започват да се оформят квартали. Места се намират и на други места из града.

Link to comment
Share on other sites

Там пък изобщо не ме кефи. Не виждам разлика с Марково, например. Освен, че в Марково е по-хладно... Пак ще карам, пак ще съм като такси... Ако ще е къща, ще е извънграда. Ако не - ще си гледам Стария град още.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2019 at 3:28 PM, netrootbg said:

Аз само да попитам, как така се навивате да живеете по блокове? До преди няколко години не ми се беше случвало. Така ми се наредиха нещата, че последните 2 квартири са ми в блок. Няма толкова отвратително нещо като да живееш със сума ти други хора на едно място. Дори и малка кооперация пак е същата работа. За тези цени, спокойно може да се вдигне къща от северноамерикански тип. В пъти по - добре е.

 

Не сме се навивали, наследили сме, нема'го върнем. Отделно в моята фамилия недвижимо имущество НЕ се продава, само се купува. И не - за тия цени посмъртно не можеш си направи сносна къща. 

 

On 10/23/2019 at 5:54 PM, Lucky Luciano said:

Специално с Виден, живеем на последни етажи и сме домоуправители...

Имахме доскоро къща в Марково, която продадох с кеф, защото  беше за ремонт, съседите от двете страни са от онези кофти селяндури, дето едва ги дишам, а и ако живея на село, ще стана като такси - с две деца съм...

Нямаш идея колко идиотски е трафикът и предпочитам всичко това да си го спестя. Имаме парцели в две села, едният даже е с масивна ограда, нов гараж и т.н., като съседната къща пак е наша, та ако решим, може и да строим... то и проект има даже, но нещо не ми се пътува всеки ден насам-натам. В момента офисът ми е на 3 минути от нас, имам къде да си държа колите и ми е супер - всичко е до мен. На село си вързан със 100 неща.

Отделно - поддръжката на една къща е доста трудоемка, тоест не е само да си купиш къщата и да живееш в нея. Почва се двор, косене, поливане, нам си какво, нам си що... Сложнотия... поне на тоя етап.


Накратко добре обяснено що преди дъщерите да им дам жилищата в ръцете няма да си ида на село. Не че не ми се иска, не че не мога, не че нямам две фамилни къщи - просто не става на тая възраст. Рано е за зеленчукова градина и умиране в доматите докато внучето тича.  
 

On 10/23/2019 at 6:13 PM, charmock said:

Това да си домоуправител е супер малоумна работа. Аз 5 години бях такъв и накрая преди 3 месеца почти на сила изкарах целия вход на събрание да си избират нов, щот ми писна. Накрая тоя дето му казах, че вече става домоуправител нещо се дърпаше и щяха да играят шамарите, ама накрая кандиса. А относно последния етаж със синджир да ме вържеш няма да стоя, 10 години бях на такъв. Сега съм на първия и ми е супер. Даже в момента търся още едно жилище и изрично съм предупредил дилъра, че искам да е на първи или първи жилищен етаж.


От 2009 година съм. Да, може да е много досадно. Имам и душманин - един брой, ама ме викаха в полицията да давам обяснения заради негов мазгал. Барабар с касиерката и контрольорката, а тия жени са на възраст и се тревожат да ходят при следовател. Спестих му на боклука дело за набедяване, което доста по-страшно като резултат от клевета. И все още мога да му го спретна.  
Първи етаж - по-скоро ще си прережа вените по вертикала... И ще покажа като направя градината горе с казана :) 
 

On 10/23/2019 at 6:39 PM, Lucky Luciano said:

На мен ми е ок да съм домоуправител. Общо взето казвам какво смятам, че трябва да се направи, колко ще струва и ако не искат, да си търсят друг домоуправител. До момента нямам отказ, защото миналата година за 3 седмици смених входна врата, сложих заключваща система на предна и задна врата, плюс домофони и смених цялото осветление със сензорно. Тая година за  месец смених дограмата на общите части. Ако някой има против, мога винаги да го направя домоуправител - дреме ми. А ако не искат - сменям си адресната регистрация, отивам в район Централен, декларирам, че не мога да съм домоуправител на съответния адрес, защото живея на друг и да си го начукат. Най-лесно е да се откажа.

 

Посмъртно не можеш ме накара, да живея на първи етаж. Само последен!

 

Приключвам покривната изолация, за която залагам мъдо, че ще надживее мен, не само всички останали. И почваме казана... ВСИЧКО друго съм направил. 

 

On 10/23/2019 at 7:53 PM, charmock said:

И аз така мислих първите 2 години. А тва за последния етаж...заеби. Да не мога да си пусна музика като хората, че отдолу на комшиите съм пречел. На първия етаж си е рахат, музиката на 6 и на никой не пречиш.

 

Туй пък грам не го разбирам, Асене. На първия етаж си все едно пред блока. Много повече шум вдигаш, много повече хора те зяпат и прочее. На последния само на долните може да пречиш, евентуално, може би. Никаква логика. Последният етаж е уникална класика. 

 

On 10/23/2019 at 8:44 PM, netrootbg said:

Кой говори за село. В Остромила и Беломорски има сума ти парцели. Покрай Кукленско също навътре започват да се оформят квартали. Места се намират и на други места из града.

 

Чудни парцели - оставяме настрана, че си в бруталния кър, почваме да питаме за канализация, ток, интернет и става плачевно в един момент... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...