Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, RaptoR said:

Тия колонки са и с блутуут, сега ги вързах с телефона - сериозна работа са си... 

ЕДИТ: Нямало да има проблеми с баса - седят на мекия барстол в момента и плочата вибрира... 

 

 

Казах ти, че басът пътува във всички посоки и няма абсолютно никакво значение къде ще сложиш озвучителното тяло. (дали ще е на 3см над земята или не.)
Аз имам 10" събвуфер и плочата не вибрира, така че си регулирай звука.

Link to comment
Share on other sites

Че този поне на изглед си е много хубав, не обичайните евтини дъски - я му погледни размера, освен това е извит. Това е без пари направо. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, ще ти подскажа защо е толкова евтин. Виж резолюцията :). А и curved технологията не е от вчера. Аз самият минах от 27-инча fHD на 27-инча QHD. Има разлика да ти кажа - какво визуално, така и в цената :)
Ето ти един 32-инча QHD от Техномаркет:
https://www.technomarket.bg/monitori/hp-omen-32-w9s97aa-monitor-09153936

Link to comment
Share on other sites

Абе иаз усетих, че нещо има, но нямах време да търся какво... Иначе за пръв път ми хареса идеята за извитост! При телевизорите я ненавиждам от ден едно, но това като ти е завряно в лицето извивката има много добър ефект! Ами че то и 800 нищо не е за такъв монитор! Навремето аз дадох 1500 за моето ЕИЗО... И беше най-евтиното. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Знам, че не отговаря на въпросът ти, но само исках да вметна, че като имам място, където да го сложа, totally ще си взема един Gundam модел и ще си го направя с кеф. Страхотни са.

Ангеле, започнеш ли веднъж, няма да се спреш с един, ВЯРВАЙ ми! ;) Преди време и аз така си мислех, че като си спретна един Bf-110 (Профипак на Едуард) и после ще си го гледам и ще му се кефя... Неусетно обаче се насъбраха всички основни машини от Luftvaffe. Остана само да си намеря читаво издание на Bv-141 и спирам с тях. Та в момента напредвам сериозно и с USAF. За руснаци, японци и меките английски китки, не ми се и мисли къде ще ги вмествам.

Имай в предвид и, че първоначалната инвестиция в оборудване и материали не е в рамките на два дюнера и кутийка безалкохолно. И това без да включва конкретен модел за събиране. А това оборудване и материали ако се спреш след първия модел, после ще са ти нужни точно колкото и трето мЪдо!

6 hours ago, RaptoR said:

 

То хора има, но нито време, нито място остана. Пък и вече толкова неща събирам, че ме е страх да проверя колко точно на месец оставям в Еконт... 

Та не разбрах аз към кого да се обърна за климатици Мицубиши Хеви

Видене, въпросът ми не беше дали има хора, дето..., ъъ...(на чист майчин) -  want to be. То не се правя на елитарно копеле (наистина тъпо звучи в този контекст), в края на краищата никой не се е родил научен на каквото и да било. Питанката ми беше дали има някакви хора с опит в областта, с които да си приказваме на общ език, обменяме идеи, техники и критика. А всеки мераклия да бъде добре дошъл да пита, експериментира и споделя.

Както и да е. Вероятно няма да я бъде тук. Защото относително доброто индексиране на този форум по принцип се дължи единствено на раздела Алъш-вериш.

 

П.п. Бахти!!! Трябва да запаля свещ. Този път писаницата ми се постна за доста под минута. Предвид обновлението на платформата, тези десетина секунди са си направо рекорд по светкавичност!

 

Которе, не знам какви са нивата на малоумие из нета в момента, ама подобните напъни за театралничене на едно леко бозаво и неуравновесено детенце ми идват малко в повечко. А какво остава за целия този хайп в последствие ;)

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ами аз ги разглеждах Gunpla моделите миналата година. Първо ще си взема един по-малък (но не най-гадните), за да се науча, след това ще опитам един по-сложен и накрая ще взема един от Perfect Grade моделите. Така съм го планувал. Само ми трябва секция с една стъклена витринка, в която да си ги поместя. На тоя етап нямам.

 

Колко толкова неща са нужни за сглобяването?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ами аз ги разглеждах Gunpla моделите миналата година. Първо ще си взема един по-малък (но не най-гадните), за да се науча, след това ще опитам един по-сложен и накрая ще взема един от Perfect Grade моделите. Така съм го планувал. Само ми трябва секция с една стъклена витринка, в която да си ги поместя. На тоя етап нямам.

 

Колко толкова неща са нужни за сглобяването?

По принцип техниките за оцветяване, чипинг и уедъринг са почти еднакви за всички видове моделинг. Хай детайлърството в жанрът гундам няма почва за съществуване, понеже няма скала или съществуващи образци за пресъздаване.

От там на сетне - Първо ти е нужен аерограф с двойно действие от ... да речем, среден клас (с набор дюзи). Тоест, с компресора, към сто и двадесет лева... поне. Второ, набор бои, сухи пигменти, смивки и акварелни моливи. Поне още стотина лева. Супер металици в широка палитра, разтворители, промивни разтвори, инструменти за възстановянане на разкройка, мини кътъри, пинсети, микротриони. Още към двеста. Остават разни маскинг ленти, маджуни, приспособления за разкройка на маски, приспособления за обработка на фото ецвани части, тури още поне сто-сто и петдесет. Разните кухненски ролки, алуминиеви фолиа, лакове за коса, клечки за зъби, тампони за уши и готварска сол (средно едра) са съпътстващи разходи.

естествено, трябват ти и няколко модела за осиране, много гледане на клипове в тубата, и малко сръчност.

А при реално съществуващата техника за пресъздаване ти трябват и безброй снимки на реален обект, за да е максимално близо до истината крайният резултат. Аз лично за да пресъздам един двигател на ТБМ-3 Авенджър (същият е и на Б-25) в мащаб 1:48, съм свалил към 700 снимки на самолета и двигателя в различни ракурси.

А ако вземе да те прихване крастата и започнеш да се самоизразяваш с блендинг, количеството и видът на боите стават... Не знам колко... Аз лично към момента имам над сто нюанса от акрилни, до маслени бои. При средна цена от между 3 и 12 лева за флаконче.

Та смятай сам дали си струва за 1-2 -3 модела да правиш такива разходи.

А, да.... А за работно пространство помислил ли си, ако и да си ерген още?

 

П.п. Бързите, бавните, гласклиър и супер лепилата не ги споменах, понеже общо са към 40-50 лева.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Гъндамите имат детайли, но не чак такива, като на военните машини.
Мислех, че ще ми трябват само клещите и там другите инструменти за боравене с дребните части, лепила и боичките за модела. Колкото и да съм ги гледал, единствените експерименти, които съм видял хората да правят, са били използване на метализирани бои, за да предадат метален вид на модела.

Наистина ли ще ми трябват всичките тия неща за направата на 3 модела? Единият от които, предполагам, ще е предварително боядисан, защото ще е от по-лесните.

Link to comment
Share on other sites

За тези от ниво на сложност 1 и 2  ще са ти нужни само лепила, пинцети, малко акрилен кит, финни резачки, една микро четка и 3-4 цвята бои. Три вида шкурка, микро шлайфаща гъба и лак.

На там обаче нагазваш в дълбоко и още по-дълбоко.....

Обаче без аерограф и познания за чипинг и уедъринг, крайният резултат ще е като от киндер сюрприз.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Понеже от вчера чета за дебата за Пловдив по Нова, днес реших да го гледам.

Единиственият адекватен там е Николай Радев... Другите двама капути и кака Здравка, направо бяха като на селски сбор...

Жалко, че Радев е подкрепен от БСП и няма шанс. Единственият читав... Баси мамата...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Върнах се от Испания. Една седмица, 1500 километра, посетени Барселона, Сарагоса, Мадрид, Толедо, Валенсия и пак Барселона. Испанската кухня е прехвалена. Не опитах едно дето да ми хареса. Може би и за това не видях един дебел испанец. Видях адски много спортуващи. Видях много мотори и нито един, дето да кара с повече от позволеното. Всички мотористи си спазваха правилата. Всички ги пазеха. Нямаше нерви по пътищата. За мен лично Барселона е прехвалена. Мадрид ми хареса повече. Сарагоса и особено Толедо са прекрасни градове. Валенсия ми хареса. Аквариума там си заслужава. В общи линии за мен Испания е това, което трябва да бъде България, ако народа ѝ беше нормален. 

Link to comment
Share on other sites

Тая сутрин отидох за сефте на неделния битак. Нещо не можах да спя тая нощ. Събудих се към 6,30 и се чудих кво да правя и накрая запалих колата и отидох на руския пазар. Това там било голям купон, как съм изпуснал до сега да ида. Даже си купих един 6 дисков чейнджър Onkyo с оригинално дистанционно за 30 лв. И най-важното е, че и плеъра и дистанционното работят перфектно. Другата неделя пак ще ида. :)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, charmock said:

Тая сутрин отидох за сефте на неделния битак. Нещо не можах да спя тая нощ. Събудих се към 6,30 и се чудих кво да правя и накрая запалих колата и отидох на руския пазар. Това там било голям купон, как съм изпуснал до сега да ида. Даже си купих един 6 дисков чейнджър Onkyo с оригинално дистанционно за 30 лв. И най-важното е, че и плеъра и дистанционното работят перфектно. Другата неделя пак ще ида. :)

В руския пазар има едно магазинче за авто аксесоари, от където за смешни пари можеш да си вземеш всякакви неща. К'вито и дреболии да съм взимал за колата - все са били топ. Най-добрите чистачки, които съм ползвал съм взел от тях за 4 лева. Тапи за джантите взех за 20, докато на друг магазин ми искаха по 20.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antares said:

В руския пазар има едно магазинче за авто аксесоари, от където за смешни пари можеш да си вземеш всякакви неща. К'вито и дреболии да съм взимал за колата - все са били топ. Най-добрите чистачки, които съм ползвал съм взел от тях за 4 лева. Тапи за джантите взех за 20, докато на друг магазин ми искаха по 20.

 

99% от автонещата на руския пазар са ТОТАЛНИ боклуци. Последното доказателство бе лентата за врати, която купих за Хондата на баба ми (такава дето предпазва ръба на вратата от удар). Накичихме цялата кола и при първото оставяне на слънце лепилото се разкапа и всичко изпада. Навремето за Голфа бях купувал какво ли не - всичко без изключение тотален боклук. Дори тасовете, които купих едвам нагласихме на джантите с шутове - добре, че връзваме със свински опашки. На моята Шкода никога нищо не бих сложил от там. И да - обиколил съм всичките магазинчета и повечето сергии. И да - опитът ми е от 90-те години насам. Финтифлюшки и боклуци за кичене може да си позволи човек, но нищо по-сериозно за колата. И още нещо - не унижавайте колата си с нищо от руския пазар преди да навърши поне 15 години... Личен съвет. 

Иначе Асен е много прав, че има страхотни находки, но мен ме е страх да тръгна по тия пазари, че отиде още бон на месец сигурно... И без това по сайтовете и групите харча предостатъчно... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Предполагам има значение мястото. Аз пазарувам само и единствено от един магазин, в който ме заведе баща ми.


Именно затова съм обиколил всичките де що има. Фактически най-добре зареден и с що годе прилична стока е магазина, който е от входа директно вляво в дъното. Сергиите съм ги отписал тотално. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Именно затова съм обиколил всичките де що има. Фактически най-добре зареден и с що годе прилична стока е магазина, който е от входа директно вляво в дъното. Сергиите съм ги отписал тотално. 

Именно от този магазин взимам и аз. Ся масло няма да си взема от там, но за антифриз, течност за чистачки, стойка за телефон и други подобни са ОК.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...