Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, mIRCata said:

Стана ми интересно къде в ръководството на автомобила пише това за антифриза. Коя фирма и къде го е забила? Или пак е някой го написа в нета, значи е вярно. btw , това последното е цитат от Абрахам Линкълн.

 

Там де, там... в нета го пише. И за маслото също:

2014 Volkswagen Beetle - Engine Coolant, Oil

 

Забавлявай се с Owner's manuals for dummies? има и по-фрапантни неща.

 

Най-много ми харесва: "Do not rest your foot on the brake pedal while the vehicle is in motion."

78-ма стр. от ръководството на Jaguar XJ

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За мен една голяма част от тези неща са написани, защото в днешния модерен сввт, всеки търси причина да осъди някой за кинти и да си оправи живота. Особено зад океана. И неща, които за нормален човек са очевадни, там намират вратички и се съдят защото не е било написано.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

За мен една голяма част от тези неща са написани, защото в днешния модерен сввт, всеки търси причина да осъди някой за кинти и да си оправи живота. Особено зад океана. И неща, които за нормален човек са очевадни, там намират вратички и се съдят защото не е било написано.

 

И за това ли???

When time to wash the car, "Drive into the car wash"

 

Link to comment
Share on other sites

Ми четох и "нямате бензин. Заредете я" в единия линк. Щото като нищо някой мазен гъз ще вземе колата, щя кара да си свърши някаква работа, ще свърши горивото и ще вдигне телефона, че не му работи колата и си иска парите.

- Ама то няма гориво, заредете я.

- Никъде не пише, че трябва да я зареждам да върви, лъжете ме, аз съм измамен, хоп извънсъдебно споразумение и нови неща в ръководството.

Като нищо някой е съдил някой друг, че колата става мръсна и не е в оригинален вид. Вчера видях снимка на кутия за пица, на която пишеше - отвори кутията за да ядеш пицата. Това как се сеща някой нормален да го напише? Като някой друг е решил да наръфа пицата барабар с картона и после е вдигнал скандал някъде за пари. Има и надписи - горещо, не пий веднага на чаши за кафе. 100% някой е изръсил голяма фирма за това, че се е изгорил, понеже се е нагълтал с гореща напитка веднага от машината.

Link to comment
Share on other sites

Мирцата е много прав обаче. С тия потребителски глупости последните години наистина на някои места е станало битер пандемия. Ми вижте и сексуалните глупости зад океана дето само да погледнеш по-мокро някоя и можеш се озовеш в пандиза :D.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tedy said:

Мирцата е много прав обаче. С тия потребителски глупости последните години наистина на някои места е станало битер пандемия. Ми вижте и сексуалните глупости зад океана дето само да погледнеш по-мокро някоя и можеш се озовеш в пандиза :D.

 

Интересно ми е, ако гледаш тъпо "през нея" дали вече могат да те осъдят, че я пренебрегваш? :lol:

  

55 minutes ago, mIRCata said:

Има и надписи - горещо, не пий веднага на чаши за кафе. 100% някой е изръсил голяма фирма за това, че се е изгорил, понеже се е нагълтал с гореща напитка веднага от машината.

Не е директно от машина и заради наистина горещо кафе, но случаят е от преди много години:

Quote

The McDonald’s Hot Coffee Case
In 1992, 79-year-old Stella Liebeck bought a cup of takeout coffee at a McDonald’s drive-thru in Albuquerque and spilled it on her lap. She sued McDonald’s and a jury awarded her nearly $3 million in punitive damages for the burns she suffered.

...

The original punitive damage award was ultimately reduced by more than 80 percent by the judge. And, to avoid what likely would have been years of appeals, Mrs. Liebeck and McDonald’s later reached a confidential settlement.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше един сайт dumblaws.com. Вече го няма, за това пък законите не се променят. 

1DB66EA3-2E0E-4D5E-9F10-8883906EEB09.jpeg

649A437E-85B5-4E68-A9F1-485A7381B6FA.jpeg

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Всъщност сме се плъзнали по една наклонена плоскост. В много технически компании, решенията взимат технически инвалиди. И главен приоритет е всяко нещо да се направи дебилоустойчиво, тоест на свети консуматор да не му се налага да мисли. И свети Консуматор спира да мисли. От което единствения резултат е, че получаваме още по-големи дебили. И получаваме моторни резачки, на които пише да не се спират с генеталии, като в същото време получаваме хора, които не разбират защо им трябва ток, за да могат да си отворят фейса. И от там идва глобалната дебилизация, за която Гадо обвинява нас, копенатискачите, докато релно решенията взимат хора, дето не стават за нищо друго, та стават менижъри.

Свети Карлин навремето беше казал "не казвам да убием всички тъпи хора, казвам да махнем всички предпазни знаци".

Link to comment
Share on other sites

Мисля,  че силно се надценяват хората от близкото минало :))

А инет и соц мрежите помагат да виждаме всяка тъпанарска издънка което създава усещането за нещо ново, което преди го е нямало. Но според мен, преди просто не сме имали от къде да научим за идиотизмите. 

А някои аспекти на живота ни се усложняват. Едно е да се опитваш да правиш нещо по москвич с ръчни скорости в домашни условия. Съвсем друго е когато пред теб имаш 6 цилиндров туин турбо двг с голяма автоматик като на 5цата ми, или V8 автоматик като на А8цата ми ... в това включвам и цялата им електроника. 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Уил Смит беше коментирал отностно бисерите, дето ги праскаше малкия му син. Да оня дето е по филмите. Да има и по-голям. Та за бисерите каза нещо от сорта. бе и аз като малък съм правил и говорил глупости, но нямаше twitter да ги разберат всички.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mIRCata said:

Уил Смит беше коментирал отностно бисерите, дето ги праскаше малкия му син. Да оня дето е по филмите. Да има и по-голям. Та за бисерите каза нещо от сорта. бе и аз като малък съм правил и говорил глупости, но нямаше twitter да ги разберат всички.

Хахаха, да помня го това.

Живота се променя. Много често в близкото соц минало хората са били принудени да го раздават домашни майстори и защото не са имали алтернатива, а не защото са го искали. 

Тук се бъзикаме за смяната на крушки .. ама ако тавана в хола ми беше висок 6-7 метра, сигурно и аз щях да викам някой да ми сменя крушките, вместо да се катеря горе. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARPAnet said:

Живота се променя. Много често в близкото соц минало хората са били принудени да го раздават домашни майстори и защото не са имали алтернатива, а не защото са го искали. 

 

Пропускаш или може би не знаеш, че в близкото соц. минало, задължителната учебна програма не беше единственият източник на познания. Масовото средно ниво на относителна техническа подготвеност беше много високо.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, plameni said:

 

Пропускаш или може би не знаеш, че в близкото соц. минало, задължителната учебна програма не беше единственият източник на познания. Масовото средно ниво на относителна техническа подготвеност беше много високо.

Може би разбираме различни неща под "техническа подготовка", и бих добавил "техническа мисъл". Но лично аз не съм останал с такова впечатление. Изключвам хората с техническо образование.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Пропускаш или може би не знаеш, че в близкото соц. минало, задължителната учебна програма не беше единственият източник на познания. Масовото средно ниво на относителна техническа подготвеност беше много високо.

А? Би ли уточнил с крайно относителните си определения, които използваш, какво точно искаш да кажеш? Щото нещо енциклопедия британика ми се губи като допълнителен източник на знания.... 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 9:13 PM, chasti said:

Пуснал съм ЕвроСпорт, даваха вдигане на тежести и ме налегна носталгия :D

Спомням си като дете- излизаха всички да вдигат. Дигаха, дигаха, дигаха, дигаха.

Свършваха да вдигат. Тогава излизаше българинът. Той тогава почваше :D

 

 

 

On 7/25/2021 at 9:12 AM, instinct said:

 

Ама как, Осама бе Ладен ли казва истините вече?! :D

 

 

Не си разбрал нищо, но не се учудвам. Истините ги казва само "google", споко. Иначе добър цитат - браво. 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mockingbird said:

А? Би ли уточнил с крайно относителните си определения, които използваш, какво точно искаш да кажеш? Щото нещо енциклопедия британика ми се губи като допълнителен източник на знания.... 

 

Имам предвид изградената, финансирана и поддържана от държавата система от безплатни кръжоци и школи, като в зависимост от големината на населеното място се ползваше собствен център, читалище или училищна база. По мои спомени между 25% и 40% от учениците бяха ангажирани с поне едно допълнително занимание.

По достъпен начин и от възможно най-ранна възраст, покрай авто-, авио- и корабомоделизъм, електротехника, електроника, археология, занаяти и т.н. едно дете можеше да се запознае с физични закони, приложна математика и да се придобият ред други умения, способности и познания.

Quote

Кръжочната дейност помагаше да се откриват от рано деца с нагласа към иновации. Кръжоците се ръководеха от опитни учители и специалисти от производството и научните институти, на които се заплащаше от специално предвидени средства в училищните бюджети.
В резултат през 80-те години на миналия век България бе на 12-13то място в света по изобретателска активност.

Да не навлизам в детайли, но тази система беше едно от малкото добри неща, които не трябваше да се разбиват и почти ликвидират.
Сега също има възможности, но инициативата е прехвърлена изцяло върху родителите, които не винаги имат възможност да финансират в достатъчна степен допълнителното обучение и развитие на децата си. А тогава беше държавна политика.   


    

Link to comment
Share on other sites

Кръжоците поне в Пловдив съществуваха и в 21вият век :) 

Не знам как ГЕРБовщината е повлияла на съществуването им, но до към 2006-та със сигурност имаше такива в Пловдив

хах, още ги имало : ЦПЛР ОДК ПЛОВДИВ (odk-plovdiv.com)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Задължително беше за учителите да полагат усилия и насочват деца към съответните кръжоци и школи.

Посещаването им беше препоръчително, но никога не е било задължително. 

Нали искаше обяснение какво съм имал предвид и защо "Масовото средно ниво на относителна техническа подготвеност беше много високо."


 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

в 4-ти клас ходех на кръжок "по компютри" 2 пъти в седмицата. В оборудвана зала с правец 8 ни даваха разни малки задачки и се мъчиха да ни обясняват програмирането. Не са ме задължавали, питаха кой иска, и отидохме. Бая лунен патрул, Щастливеца(не му знам западното име) и добрия рицар(конан) сме изиграли там :) Още някъде при майка ми си пазя една детска компютърна енциклопедия или нещо от сорта беше от този период

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, plameni said:

Знаеш ли какво означава МАСОВО?

Очевидно е имало достатъчно, че и аз и брат ми да ходим на такива. Да се занимаваме допълнително със спорт и т.н.

И мога да кажа, че определено не бяха препълнени

Та очевидно нещата повече са зависили от родителите които са израснали в онази система, но очевидно не са се напънали да пратят отрочетата си на допълнителни занимания

А след това за желаещите и можещите има достатъчно технически училища и университети които също дават едни такива екстра знания. 

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ARPAnet said:

 

хах, още ги имало : ЦПЛР ОДК ПЛОВДИВ (odk-plovdiv.com)

"Децата ще се научат да пишат на един от най-дружелюбните езици за програмиране С++" - ахахаха. Ок. Точно С++ не бих нарекъл най-дружелюбен, но ОК. Поне имат курсове, но така написано :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...