Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

12 minutes ago, Stasio said:

 

Ако брокерът е чуждестранен не мисля, че подават информация (поне така си мисля). Най - малкото, че страната в която живееш, може да няма нищо общо със страната към която плащаш данъци.

 

Всички подават информация към НАП, без значение къде се намират.

Страната, в която живееш не е от значение. Те искат информация за страната, в която плащаш данъци, отделно от тази, в която си регистриран като местожителство.

Поне при мен беше така, когато се регистрирах.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще си ги обявя с удоволствие, когато знам, че данъците ми се харчат разумно и по предназначение. Докато ме скубят тулупи, фесове, калинки и мутри - НИКОГА.

Link to comment
Share on other sites

Притежаването на акции само се "обявава" в ГДД, без да се дължи данък.

По принцип е по-добре да си ги попълниш в декларацията, защото в закона не е предвидена глоба, в случай че си попълнил нещо грешно.

В същото време ако не подадеш ГДД и те хванат има глоба. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, deus_pld said:

Притежаването на акции само се "обявава" в ГДД, без да се дължи данък.

По принцип е по-добре да си ги попълниш в декларацията, защото в закона не е предвидена глоба, в случай че си попълнил нещо грешно.

В същото време ако не подадеш ГДД и те хванат има глоба. 

 

Мхм, и един мърмот завива шоколада в станьол. Освен, че се декларират. Трябва и всяка една транзакция да се опише. Всеки един дивиден отделно. За тези за които не ти е удържан данък, трябва да се опише, сметне и плати след подаването на декларацията. Не е само до деклариране на притежаваните акции.

 

44 minutes ago, RaptoR said:

Ще си ги обявя с удоволствие, когато знам, че данъците ми се харчат разумно и по предназначение. Докато ме скубят тулупи, фесове, калинки и мутри - НИКОГА.

Данъците по отношение на акциите и дивидентите са смешни и не си струва да се укриват. Говорим за данък от 5% до 10% върху печалбата/дивидента. Има и такива които директно ти ги удържат, но там е друго. Просто не си струва да се крият. Отделно, че е почти невъзможно.

 

 

1 hour ago, Stasio said:

 

Ако брокерът е чуждестранен не мисля, че подават информация (поне така си мисля). Най - малкото, че страната в която живееш, може да няма нищо общо със страната към която плащаш данъци. Отделно в данъчната декларация, като попълваш полето за акции пише само бройка, цена и дата на придобиване. Никой не се интересува какви акции си купил точно(което за мен беше малко глупаво). Бях чел също, че по законен ред НАП ако пита някой чуждестранен брокер какви действия си правил, брокерът спокойно може да откаже да даде тази информация :)

Чуждите брокери са регистрирани в КФН и подават данни към НАП. Освен да опишеш какво и как притежаваш, трябва да качиш и отчет(statement) от брокера си.

Link to comment
Share on other sites

Друзя, имате ли идея къде в Пловдив продават DVD кутии на сносни цени (макс 35 стотинки за единична бройка). Винаги съм купувал от dinoel, но се оказа, че са си затворили магазинЯ и вече са само online. Намерих един софийски, но просто искам да избегна куриери, чакане, допълнителни разходи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

Чуждите брокери са регистрирани в КФН и подават данни към НАП. Освен да опишеш какво и как притежаваш, трябва да качиш и отчет(statement) от брокера си.

 

Благодаря :) Това не го знаех :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, UzITo said:

Транзакциите от Revolut трябва ли да се обявяват в ГДД?  

Ако говориш за покупка/продажба на акции: да

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Значи, ако купувам акции през etoro, но те си стоят в платформата, пак трябва да ги декларирам ? WTF? 

 

Да, защото ги притежаваш.

Така или иначе те винаги ще са на платформата, няма къде другаде да са. :) 

Link to comment
Share on other sites

Единствения начин да разберат НАП е, ако Etoro праща информация към тях. И то, ако имам някакви други доходи като граждански договор примерно освен трудовия. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Единствения начин да разберат НАП е, ако Etoro праща информация към тях. И то, ако имам някакви други доходи като граждански договор примерно освен трудовия. 

 

Ако беше прочел няколко поста по - нагоре щеше да видиш какво е писал netrootbg

 

1 hour ago, netrootbg said:

 

Чуждите брокери са регистрирани в КФН и подават данни към НАП. Освен да опишеш какво и как притежаваш, трябва да качиш и отчет(statement) от брокера си.

 

Link to comment
Share on other sites

Ами, наистина нямам идея дали брокерите пращат информация към НАП постоянно (като ЕКОНТ), но е факт, че ако НАП поискат да разберат, ще разберат много, много бързо и без затруднения.

Link to comment
Share on other sites

Намерих едно бебе кълвач в двора преди малко... Селските котараци вече бяха започнали да го наобикалят.... Импровизирах с едно кашонче и го ковнах нависоко и далече от хищниците. Сложих му водица и малко трохи хляб... И ся се чудя какво да го правя....Гнездото-хралупа му е в короната на съседния орех, ама нямам шанс да го стигна чак там на много високото. Майка/татко му обикаляше наоколо, но не съм убеден, че ще го вдигне обратно. Явно е изпаднало от силния вятър.... Идеи? Дали ще мога да го изгледам докато стане готово да полети?! Много е красиво иначе... Сладурче.... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mockingbird said:

Намерих едно бебе кълвач в двора преди малко... Селските котараци вече бяха започнали да го наобикалят.... Импровизирах с едно кашонче и го ковнах нависоко и далече от хищниците. Сложих му водица и малко трохи хляб... И ся се чудя какво да го правя....Гнездото-хралупа му е в короната на съседния орех, ама нямам шанс да го стигна чак там на много високото. Майка/татко му обикаляше наоколо, но не съм убеден, че ще го вдигне обратно. Явно е изпаднало от силния вятър.... Идеи? Дали ще мога да го изгледам докато стане готово да полети?! Много е красиво иначе... Сладурче.... 

 

Моментално спри тая малоумщина да даваш ляп на насекомоядно! Или на каквато и да е птица! 
Сложи птицата в кутия или кашонче, затъмни максимално, при нея бутилка топла вода. Ако не си я уморил от стреса вече.
НЕЗАБАВНО се свържи с Дивите Животни 0878398916 или 0988797986 и с доброволците организирайте заминаването за София. Ако не бях далеч от града досега да съм дошъл да го взема. 
Свари яйце до твърд жълтък и натрошен може да му даваш ръчно ВНИМАТЕЛНО. Много по-важно - подавай вода с капкомер или спринцовка - жажда ще го убие много преди глад. 
Минимален контакт, шум и светлина - вторият убиец е стреса. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

 

Моментално спри тая малоумщина да даваш ляп на насекомоядно! Или на каквато и да е птица! 
Сложи птицата в кутия или кашонче, затъмни максимално, при нея бутилка топла вода. Ако не си я уморил от стреса вече.
НЕЗАБАВНО се свържи с Дивите Животни 0878398916 или 0988797986 и с доброволците организирайте заминаването за София. Ако не бях далеч от града досега да съм дошъл да го взема. 
Свари яйце до твърд жълтък и натрошен може да му даваш ръчно ВНИМАТЕЛНО. Много по-важно - подавай вода с капкомер или спринцовка - жажда ще го убие много преди глад. 
Минимален контакт, шум и светлина - вторият убиец е стреса. 

Много топло ми стана Пт този коментар. Много хубаво. Браво. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RaptoR said:

 

Моментално спри тая малоумщина да даваш ляп на насекомоядно! Или на каквато и да е птица! 
Сложи птицата в кутия или кашонче, затъмни максимално, при нея бутилка топла вода. Ако не си я уморил от стреса вече.
НЕЗАБАВНО се свържи с Дивите Животни 0878398916 или 0988797986 и с доброволците организирайте заминаването за София. Ако не бях далеч от града досега да съм дошъл да го взема. 
Свари яйце до твърд жълтък и натрошен може да му даваш ръчно ВНИМАТЕЛНО. Много по-важно - подавай вода с капкомер или спринцовка - жажда ще го убие много преди глад. 
Минимален контакт, шум и светлина - вторият убиец е стреса. 

Другият вариант е Зелени балкани. Бая чухалчета съм им изпратил, че и две ястребчета (те бяха само с дехидратация). Готиното е, че те държат в течение какво се случва с хайванчетата, чак до момента на пускането им... Или евентуална друга развръзка.

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2021 at 9:03 PM, RaptoR said:


Кои пръскачки бре? В райграса ли?
 

НЕ! Ония с напалма!

Бахти. Всяка вечер около полунощ се задействат автоматично и направо ми вадят акъла. Първо се чува нещо като кихане, после като тънко пърдене, след което - задъхано кашляне. И след това настава една едночасова какафония. Ей ся трябва да се яви Тихото, че да разпореди и всички ливадки с автоматично поливане да бъдат покривани с шумозаглушаваща материя, докато тече събитието.

Link to comment
Share on other sites

Да и тука в двора на съседния блок се пускат към 12. Не знам защо са решили точно тогава да е. 

 

Ама най-забавното е ония с разделното събиране като почнат да изпразват стъклените контейнери в 2 през нощта...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gado said:

НЕ! Ония с напалма!

Бахти. Всяка вечер около полунощ се задействат автоматично и направо ми вадят акъла. Първо се чува нещо като кихане, после като тънко пърдене, след което - задъхано кашляне. И след това настава една едночасова какафония. Ей ся трябва да се яви Тихото, че да разпореди и всички ливадки с автоматично поливане да бъдат покривани с шумозаглушаваща материя, докато тече събитието.


Напълно нормално е да шумят на старта, ненормално е да ти обяснявам защо. 

Link to comment
Share on other sites

Не че не предполагам отговора на 90%, но тия глоби от по 20 лева за паркиране отразяват ли се в електронната система като се проверява с номер на СУМПС? Вчера не знам защо ама карах като щурав почти без реална причина и подозирам, че изтеглих къса клечка. И то не на нормално място, а в село Градина. Да знаете, че там явно кретен, подобен на тоя на Скобелева майка виси на входа на селото откъм Плодовитово най-редовно. Смятам, че той ме е снимал, защото снощи към 10.30 системата ми показа, че нещо ми е приготвено и ме очаква... Та мисля е това, понеже едва ли ще вкарат 20-те лева... И все пак - шанс да греша?

Link to comment
Share on other sites

Не ги вкарват там. Тия за 20 лева са към общината. Появяват ти се в акаунта в НАП. Снимали са те. С колко беше над лимита?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Не ги вкарват там. Тия за 20 лева са към общината. Появяват ти се в акаунта в НАП. Снимали са те. С колко беше над лимита?


Така си и знаех... Никакво понятие, дано не е двойно. Скочих на спирачките, но грам не погледнах... Тоя изрод се крие там и някой път ще яде боя подозирам. Това е точно на изхода на селото, чиста права отсечка, всички карат бързо. Идващите от Плодовитово са засилени по дифолт и са на пусия там заради терена и липса на видимост, а излизащите от селото тъкмо набират скорост или вече са я набрали. 
Ха да видим ваксинацията на баба ми колко ще ми струва в крайна сметка.... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


Така си и знаех... Никакво понятие, дано не е двойно. Скочих на спирачките, но грам не погледнах... 

Що не си вземеш един читав радар детектор?В комбинация с waze имаш доста голям шанс да се отървеш от подобни глупости...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...