Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

6 hours ago, Ferante said:

То май на доста места е подобно положението... Имаш ли добри идеи за филтри/микрофони/софтуеър, който да премахне неприятното Ехо от голите стени на домашния офис?

 

Все се надявам, че може да се размине с лепенето на панели по стените...

Аз този номер го правя с GoXLR, но има доста безплатен софтуер, който върши чудесна работа, например DeVerberate. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, Dunc said:

Тъпото е, че както от фитнеса ме болеше какво ли не, сега от бягането в един момент и на мен ми се обади коляното, та в тая връзка @Antares ти какво точно правиш за него ? Аз ходих при ортопед и ми каза въртене на колело, което го правя за кратко във фитнеса и плуване. 

Ами и аз първо бях на ортопед, 60 дена пих прахове от които нямаше абсолютно никаква промяна и накрая доктора ми каза - дърт си, от тук нататък периодични хеуронови инжекции. Също си наложих и диета, та съм 10-на кила надолу.
Та се свързах с Live to Lift, ходих до София да се видим на място с техния кинезитерапевт и от тогава - дистанционни тренировки. Малко като OnlyFans, ама аз плащам. За месец положението е много по-добре, болките намаляха значително и поукрепих мускулатурата.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RaptoR said:


Няма да може - за Гърция или ваксина, или PCR.

Грешна ти е информацията. от 14ти май в Гърция може да се влиза с тест за антитела. 

 

 

Аз ходих преди години в Live to Lift за проблеми с кръста, доста по-добре е. Много зависи и на какъв стол се стои. Като започна хоум офиса бях на един стол кухненски 3-4 месеца, голяма тъпотия. Миналата година си купих един нормален офис стол с бъзглавничка на кръста и нещата са доста по-добре :)

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Грешна ти е информацията. от 14ти май в Гърция може да се влиза с тест за антитела. 


И моят тест от ноември миналата година ще важи? Силно се съмнявам, но ще проверя тая работа. В смисъл те фалшиви PCR-и правят масово, та тия мога да ги измислям директно. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


И моят тест от ноември миналата година ще важи? Силно се съмнявам, но ще проверя тая работа. В смисъл те фалшиви PCR-и правят масово, та тия мога да ги измислям директно. 

Зависи от държавата. Гърците мисля го признаваха до 9 месеца. Още малко ще можеш да влизаш с него и после не.

Антигенните тестове все още не се приемат за влизане в Гърция.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, netrootbg said:

Антигенните тестове все още не се приемат за влизане в Гърция.


Очаквам Петко да ми каже, защото той изкъсо ги следи тия неща. Иначе тия тестове са силно относителни по мое мнение... И отделно се видя, че след ваксиниране антителата се вдигат три пъти в сравнение с прекарване. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, RaptoR said:


Няма да може - за Гърция или ваксина, или PCR.

Quote

 

България е готова с въвеждането на европейския цифров зелен сертификат

 

България има пълна готовност за въвеждане на Европейския цифров зелен сертификат за ваксинация срещу COVID-19. Това стана възможно след като Националният системен интегратор „Информационно обслужване“ проведе успешни тестове и завърши интеграцията на българската система с тази на Европейската комисия, което означава, че българските сертификати са съвместими със системите на другите държави от ЕС. По регламент сертификатът влиза в сила от 1 юли 2021 г., Централната система се очаква да започне работа още на 1 юни 2021 г., което ще даде възможност на държавите членки, които имат техническа готовност, да издават зелени сертификати още от следващия месец. Очаква се зеленият сертификат да улесни значително пътуването в европейските държави.

 

По регламент цифровият зелен сертификат е безплатен. Европейската комисия определя три варианта на документа - за наличие на завършен ваксинационен цикъл с една от одобрените от ЕК ваксини срещу COVID-19, при негативен тест за наличието на вирус или при преболедуване. Трите варианта съдържат специален QR код, чрез който оторизираните власти в държавите от ЕС ще могат да проверяват валидността му.

 

Сертификатът за ваксинация съдържа информация за имена и датата на раждане на ваксинираното лице, кода по международната класификация на лекарствените средства, търговското наименование на продукта, производителя, партидата, датата на поставянето на ваксините, държавата на поставяне, ваксинационния център и други задължителни атрибути.

 

При документа за наличие на негативен тест за наличие на вирус е описан видът на теста, датата на тестване, резултатите, производителя, лабораторията, която е извършила теста и др., а сертификатът за преболедуване включва информация за датата на първия положителен тест за COVID-19 и валидността на сертификата. Важно е да се отбележи, че според изискванията на ЕК валидността на сертификата за преболедуване е не повече от 180 дни след първия положителен тест.

 

Първоначално ще бъдат издавани само сертификати за ваксинация, а документите за преболедуване и негативен тест се очаква да влязат в сила след средата на юни.

Европейският зелен сертификат ще бъде част от електронното медицинско досие на пациента. Всеки български гражданин има достъп до своето досие през здравно-информационния портал на НЗИС www.his.bg чрез квалифициран електронен подпис (КЕП) и има достъп до него навсякъде по света, по всяко време.

 

Разработената от „Информационно обслужване“ система ще прегенерира автоматично всички издадени до сега сертификати в новия европейски формат, когато регламентът влезе в сила. Старите сертификати ще продължат да бъдат валидни на територията на България, като е предвиден гратисен период до 12 август 2021 г., за да се избегне струпването на хора за преиздаване.

В момента експертите на „Информационно обслужване“ разработват апликация за мобилни устройства, която ще позволи на притежателите на здравни сертификати да разполагат с тях на мобилния си телефон или таблет, без да е необходимо да ги разпечатват на хартия и да се струпват пред личните лекари или ваксинационните центрове за издаване на документа. Това значително ще улесни гражданите при пътувания.

 

 

https://coronavirus.bg/bg/news/1910

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Зависи от държавата. Гърците мисля го признаваха до 9 месеца. Още малко ще можеш да влизаш с него и после не.

Антигенните тестове все още не се приемат за влизане в Гърция.


Проверено на място преди два часа на влизане в Гърция - цитирам:
 

Quote

Само PCR, ваксинационен сертификат или положителен тест от 2 до 9 месеца.


Тук има толкова опции за лъгане, че няма накъде... Така или иначе си прав - аз например ако реша да тръгна ще ме върнат. И тук идва и веселия момент с децата - над 10 искат същото, а Радост става на 11 скоро...  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Има си начини за всичко, все пак сме в Бг :hump: :gangstah:.

 

3 hours ago, w00x said:

След 1-ви Юли се въвежда здравния паспорт, така че ще може да се пътува с него.

Е за него нали пак трябва да се попълни информация. Разликата е, че ще става бързо процедурата по границите, но пак ще ти трябва я тест, я ваксина или документ за наскоро прекаран ковид който да се въведе в този паспорт.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Има си начини за всичко, все пак сме в Бг :hump: :gangstah:.

 

Е за него нали пак трябва да се попълни информация. Разликата е, че ще става бързо процедурата по границите, но пак ще ти трябва я тест, я ваксина или документ за наскоро прекаран ковид който да се въведе в този паспорт.

 

Е да де, но това никой не го оспорва. :) Това беше в отговор на написаното от Виден, че няма да може да мине с документ, че е преболедувал, а ще му трябва само ваксина или PCR.

Link to comment
Share on other sites

Баси, всичките ми познати, или поне повечето, които са под някаква форма ИТ-та/офис работници, се оплакваха, когато имат само 2-3-5 дена хоум офис. Сега като са 100%  хоум офис с тенденция да си остане така реват,че им е писнало и искат обратно в офиса. 

Хърбите като мен, които са в бизнеса по осигуряването на хранителните продукти на тея дето по подписите имат слогани "stay home, stay safe", немане драми с движение, социални контакти и прочие. Пандемия, или не требе да се яде, пие, сере и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Щото си мислиха, че вкъщи се бачка по-малко, а то се оказа обратното.

Аз не помня кога за последно съм ползвал обедна почивка :D 

Link to comment
Share on other sites

По-скоро е защото хората обичат да мрънкат, и никога не можеш да угодиш на всички. 

Това е като да дадеш на всички в един офис достъп до управлението на климатика.. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Тази градина функционираща ли беше?


Не само функционираща и недостигаща, но и ТОТАЛНО санирана преди някъде 6 години. Пълен ремонт вътре и вън. Още тогава е било пределно ясно, че сградата ще пада, тъй като е взет парцел от училището и има готов проект за нова, по-голяма такава. В момента освен че е имало усвояване, усвояване, присвояване за напълно безсмислен ремонт за 6 цифри, категорично са отказали да се изпълни проекта за надстрояване на западната сграда на ПУ Паисий Хилендарски, което най-после ще позволи едносменен режим за учениците. Тоест предстои на площадката да имаме техника, работна ръка и материали, но защо да ги използваме ефективно, като после може пак да дойдем някога и да усвоим... Де що има дебили в управата на тоя град са за изтребление.  

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gado said:

Не знам бе, Ангел.

Просто са ми големи пръстите и съм клецнал А вместо И. Случва се често да натисна два клавиша (можеш да провериш подредбата ако вече не си я наизястил). А са ми такива пръстите, понеже се занимават с истинска дейност, различна от подръпването на краекожието. Останалото няма какво да ти го разяснявам, понеже ме разбра още от първи прочит. Ама недаумявам защо пак реши да се мяткаш от по очи та на врат. Не се ли изморяваш понякога?

 

Стига бе. Ти верно си някакъв хипстър-динозавър, щом ползваш БДС подредба. :) 

Сефте чувам, че пръстите се уголемяват в зависимост от професията.... Виж колко интересно значи.. Цял живот се учим.

Мяткането "от по очи та на врат" е много комплексно кросфит упражнение. Изморявам се само след 3 серии по 10 повторения.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Youtube kids си върви и нез плащане. Не съм. За момента се оправи с мокрите кърпи и няма видими и миризливи поражения.


Браво бе!!! Аз разпоредих да те чакат! Ей! 
Тва за ютюб си е направо друг ютюб и наистина работи уникално! Само не знам дали ми помни сърча и каналите и т.н. Но няма никакво значение!!! Няма реклами!!!

 

Link to comment
Share on other sites

През мениджера се слагаше и едно приложение, че да се логваш с акаунта си. Vanced microg. Сега проверих. Виждам си плейлистите, абонаментите.

 

А за мивката, важното е да знам къде са. Ще ги ползвам по някое време. То отзад колко крака се обърсаха в тия седалки, нямат чет.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз вече всяка година пера наесен след почивките. По кофа пясък, а може би и още нещо излиза... Като ме види шефът и 

eD0eeuA.png

Първия път като закарах колама мисля 2-3 години не беше чистена и казал на баща си "Кажи на шефа ти, че всеки месец ще му я чистим без пари, само повече да не я докарва такава..." 4 часа я чистили... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vikktorpenchev said:

И при включено зарядно и закачен акумулатор за мен няма логика да свети ЕДНОВРЕМЕННО charging и stand by. 

 

22 minutes ago, w00x said:

И според мен няма логика да светят и двете. :) 

 

Quote

Standby means electric power is present in the device

 

Демек, устройството е захранено с ток.

@RaptoR няколко пъти ви го обясни. 

Другите индикации са за да покажат какво точно прави устройството.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...